>etballand met respect gekeken sport 133 Oranje bij EK definitief in Krakow PSV ook in beker naar Twente Sulejmani niet in actie tegen Roda JC Ronald Koeman neemt Biseswar in genade aan Korfballers zeker van kwartfinales WK Cruijff dacht aan terugkeer Fontein Li Jiao lijdt twee nederlagen zaterdag 29 oktober 2011 Over FC Twente, de nummer drie met hetzelfde aantal punten als PSV. Rutten: „Als je als club grote be dragen kunt betalen voor spelers als Ruiz en Fer, kun je niet meer weglopen voor het feit dat je defi nitief bij de groten hoort. Twente is het etiket van subtopper kwijt en behoort tot de top van Neder land. En dat is een compliment waard. Twente gaat absoluut weer meedoen om de titel. Ze zijn fy siek ongelooflijk sterk en de spe lers die er al jaren spelen, hebben al het nodige meegemaakt. Zeker nu Chadli er weer bij is, hebben ze de juiste mix tussen creativiteit en spelers die zich ondergeschikt wil len maken." Verbeek: „Ik heb nog nooit in En schede gewerkt, dus ik kan er moeilijk over oordelen. Maar het heeft vast en zeker ook met nuch terheid te maken dat het zo goed gaat. Toen ik trainer was van Hera des (2001-2004) zat 1\vente in een mindere periode. De goede lich ting eigen jeugd was vertrokken. Bruggink, Vennegoor of Hesse- link... De aandacht voor de jeugd leek te verslappen. En Herades had daar baat bij, wij konden groeien omdat het bij Twente niet lekker liep. Tot Munsterman voor zitter werd en hij Rutten aanstelde als trainer. Toen werd alles an ders." Over PSV, de club die deze zomer als enige huishield op de transfermarkt en voor 29 miljoen euro inkocht. Rutten: „De druk om kampioen te worden na al die investeringen is niet anders dan in mijn eerste jaar bij PSV. PSV moet namelijk al tijd kampioen worden. Ik heb daar geen last van. Bij clubs als Ajax en PSV wordt puntenverlies nou een maal drie keer zo veel uitvergroot als bij bijvoorbeeld Twente. Daar moet je niet moeilijk over doen. Mensen die roepen dat dit seizoen bepalend is voor mijn carrière ken nen mij niet. Ik heb een stel schou ders en daar laat ik alles rustig van af glijden wat er over mij wordt ge roepen. Dat raakt me totaal niet. Er is er maar een die mijn carrière bepaalt en dat ben ik zelf Ik vind dat wij met PSV op dit moment op de plek staan, waar ik ons had verwacht. In Europa staan we er goed voor en het gat naar de kop positie is overbrugbaar." Verbeek: „Ze begonnen met een nederlaag tegen ons. Maar PSV had ook pas laat de selectie op or de, dat is inherent aan het feit dat de transfermarkt pas op 31 augus tus sluit. Rutten is een trainer die net als ik werkt aan mentale pro cessen, daar gaat tijd overheen. Je ziet nu dat het team gewend.raakt aan elkaar. De resultaten worden beter en daarin zie ik heel duide lijk de hand van de technische staf Dat zij veel spelers hebben aangekocht, veroordeel ik absoluut niet. Ik praat voor mezelf als ik zeg dat het mijn ding niet is. PSV is be langrijke spelers kwijtgeraakt en ik weet niet welke talentvolle spelers er achter zitten. De druk bij PSV is ook hoger dan bij ons." Is komende weekeinde al cruciaal of slechts een meetmoment? Rutten: „Een meetmoment. Wat de uitslagen ook zijn, het seizoen wordt niet beslist. Ik kan me herin neren dat PSV ooit in de winter stop elf punten voorstond en uit eindelijk kampioen werd op doel saldo. Ajax stond twee jaar gele den negen punten achter op 1\ven- te en kwam uiteindelijk een punt tekort. Ik verwacht dat Ajax nog wel terugkomt." Verbeek: „Het is crucialer voor FC Twente en PSV. Wij staan er floris sant voor. Maar in deze fase is nog niets echt cruciaal, daarvoor is het seizoen te lang. Ik zit in een pretti ge positie dit weekeinde." Fred Rutten: „Ik zou AZ wel een verrassing, maar niet de gróte verrassing willen noemen." foto Oliver Weiken/EPA ZEIST - Het Nederlands elftal ver blijft tijdens het Europees kam pioenschap voetbal van volgend jaar definitief in het Poolse Kra kow. Dat heeft de KNVB gisteren bekendgemaakt. Oranje werkt de trainingen af in het Reymana Stadion, de thuisha ven van het door Robert Maaskant getrainde Wisla Krakow. De voet balbond koos verder voor het She raton Krakow Hotel als verblijf plaats. Dat hotel ligt aan de rand van het centrum van Krakow, aan de oever van de rivier de Wisla. „Ik ben bijzonder blij dat we erin zijn geslaagd om dit basiskamp vast te leggen", aldus bondscoach Bert van Marwijk. „Krakow heeft op mij een heel gastvrije en pretti ge indruk gemaakt. Het is een mooie stad, waar we hopelijk lang foto GPD kunnen vertoeven." Ajax is in de achtste finales van de KNVB-beker aan AZ gekoppeld. De Amsterdammers ontvangen de huidige lijstaanvoerder van de eredivisie op 20, 21 of 22 december in de Arena. Titelverdediger FC Twente mag het in de eigen Veste opnemen tegen PSV. Loting: Ajax-AZ, FC Twente-PSV, RKC-Go Ahead Eagles, Eindhoven-Vitesse, Herades Al- melo-De Graafschap, Heerenveen-FC Oss, NEC-Achilles'29, Sparta-GVW. Ellen van Langen sprak gisteren tijdens een bijeenkomst van NOCNSF toekomstige olympiërs toe. AMSTERDAM Miralem Sulejmani mist vandaag de competitiewedstrijd van Ajax bij Roda JC. De aanvaller is nog niet helemaal hersteld van een lies blessure. Hij richt zich nu op de thuiswedstrijd van woensdag in de Champions League tegen Dinamo Zagreb. Sulejmani ontbrak ook woensdag toen Ajax Roda JC in het bekertoer nooi versloeg (4-2). Aras Ozbiliz en Lorenzo Ebecilïo zijn wel weer fit. „Dus ik heb weer meer keus", stel de De Boer. ROTTERDAM Diego Biseswar heeft gisteren zijn excuses aangeboden bij trainer Ro nald Koeman. De aanvaller van Feyenoord wekte donderdagavond veel irritatie bij zijn coach. Bises war liep direct door naar de kleed kamer toen hij tijdens het beker duel met Go Ahead Eagles werd ge wisseld. Trainer Koeman accepteert de ex cuses van zijn aanvaller en neemt hem op in de selectie voor het uit- duel van morgen met FC Gronin gen. SHAOXING De Nederlandse korfballers heb ben gisteren ook hun tweede wed strijd bij het wereldkampioen schap in het Chinese Shaoxing met ruime cijfers gewonnen. Oranje was met 24-10 te sterk voor Duits land. Bij rust leidde de formatie van bondscoach Jan-Sjouke' van den Bos al met 15-5. Andre Kuipers was topscorer met vijf doelpunten. Met twee overwin ningen is de titelverdediger al ze ker van deelname aan de kwartfina les. Oranje speelt vandaag de laat ste groepswedstrijd tegen India. AMSTERDAM Johan CniijfF heeft gedacht aan een terugkeer van Maarten Fontein naar Ajax. Dat blijkt uit een brief die in handen is van het AD. In het schrijven laten de vier commissa rissen Steven ten Have, Edgar Da vids, Marjan Olfers en Paul Römer aan Cruijff weten dat ze de voorma lig directeur van de club afwijzen. Het is de tweede brief aan Cruijff die uitlekt De NOS meldde donder dag dat de vier commissarissen Cruijff verwijten dat hij de komst van Marco van Basten als directeur zou hebben gefrustreerd. SINGAPORE De Nederlandse tafeltennisster Li Jiao heeft gisteren bij de strijd om de prestigieuze World Cup twee ne derlagen geleden. De kopvrouw van Oranje ging zowel tegen de Chinese wereldkampioene Ding Ning als tegen Li Jiawei uit Singapo re met 0-4 onderuit. De Europees kampioene, die vandaag nog tegen Wang Yuegu uit Singapore speelt, is daardoor reeds uitgeschakeld. Li Jiao had tegen Ding Ning alleen in de derde game winstkansen, maar ook die ging verloren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 65