coffeeshopclub kan O nog kindje zeeland 125 'Er zit maar een ding op: Nederlander worden' 'Invoering wietpas per januari onwenselijk' Sta Op Zorg verruimt de openingstijden Verdachte in zaak verdwijning Farida Zargar opnieuw opgepakt 'Gemeente kan niets doen aan Euregiotuinen' Opknappen speelterrein afgeblazen zaterdag 29 oktober 2011 „De handel in softdrugs zal straks de illegaliteit in gaan." Antwerpenaar Nick Verheijen men tot besloten clubs. Er zijn vol gens hem zeker geen speciale ga ranties nodig voor het bescher men van de persoonsgegevens van de clubs. Wie bang is dat zijn gege vens in verkeerde handen kunnen vallen, moet maar geen lid wor den van een coffeeshopclub, vindt hij. Bruinsma is ook niet bang dat een eerzame Belgische klant in het gelijk wordt gesteld door de Com missie Gelijke Behandeling als de ze geweigerd wordt.als lid van bij voorbeeld een Vlissingse coffees hopclub. Wie lid wil worden van een club moet overigens wel een bewijs van inschrijving in een Ne derlandse gemeente kunnen to nen. Bij de gemeente Vlissingen kost een dergelijk document 7,15 door Lilian Dominicus Vrijdagmiddag, Grote Markt in Goes. Het is een zeldzaam mooie herfstdag in de vakantie en de terrassen zitten vol. De Antwerpenaar Nick Verheijen komt net uit Aarden lopen, één van de twee coffeeshops van Goes (High Life is de andere). Hij komt al vanaf zijn zestiende naar Goes, niet alleen voor de aanschaf van wiet, ook om eens op café te gaan. „De sfeer is hier altijd levendig", vindt hij. Het is een beetje jeugd sentiment, want vroeger ging hij veel naar Colijnsplaat op vakantie. Tja, als hij straks niet in aanmer king komt voor een pasje omdat hij geen Nederlander is, dan moet hij thuis maar gaan kweken. Ver heijen denkt niet dat de maatregel veel zal oplossen. „De handel zal de illegaliteit ingaan", daar is hij van overtuigd. „Juist als het op straat gebeurt krijg je meer over last. Dat heb ik in Bergen op Zoom wel gezien, schuiven ze met hun auto langs je voorbij. 'Psst', zeggen ze dan, 'wil je iets ko pen?'." Op de bankjes voor Aarden zitten de drie Vlaamse vrienden Davy Wolfcarius, Sven Bohez en Kevin Furniere te genieten van het zon netje. Ze zijn net naar binnen ge weest voor een paar gram wiet. Ze maken er 'een dagje uitstap' van, zeggen ze. „Goed voor de Goese economie", voegen ze er aan toe. Want als ze hier toch komen 'inko pen', blijven ze natuurlijk ook even hangen. Leuke stad, merken ze op. Ja, van die wietpas hebben ze ge hoord. Geen goed plan is dat, want in België is het niet zo ge makkelijk om legaal aan wiet te ko men. En je mag een plantje per persoon zelf thuis kweken, maar liever toch niet. Want zo'n plantje vergt wel heel veel verzorging. En als je er meer dan één hebt, loop je wel risico. „Er zit maar een ding op", concludeert Davy, „en dat is het Nederlanderschap aanvaar den." MAASTRICHT - De invoering van een wietpas in het zuiden van ons land per 1 januari 2012 is onwense lijk, onhoudbaar en onfatsoenlijk. Dat zei voorzitter Mare Josemans van de Vereniging van Officiële Coffeeshops in Maastricht giste- foto Willem Mieras ren. Het kabinet wil dat coffee shops in de drie zuidelijke provin cies besloten clubs worden met le den. Daarmee wil het drugstoeris ten weren. Volgens Josemans bete kent dit een klap voor de econo mie. Buitenlandse drugstoeristen leveren de schatkist jaarlijks 200 miljoen euro op. WESTSTRATE VERRUIMT HORIZON MIDDELBURG - De firma Weststrate uit Middelburg blijft voortdurend innoveren en investeren om de bedrijfsdynamiek te waarborgen en verder te vergroten. Het in 2004 op industrieterrein Arnestein gebouwde imposante pand is weststrate onlangs flink uitgebreid. Zo is er extra kantoorruimte en een nieuwe showroom voor kantoorinrichting en kantoormachines gerealiseerd. Tevens is het magazijn drastisch in volume toegenomen waardoor de totale capaciteit nu gegroeid is naar 50.000 kubieke meter. Ook het werkgebied breidt zich uit, tot heel Zuidwest Nederland en Vlaanderen. TAILOR MADE „Wij blijven investeren om klaarte zijn voor de toekomst, als de economie weer opbloeit. Daarnaast is de forse uitbreiding van het magazijn een logisch gevolg van onze toenemende beheerfuncties. Voor vele klanten nemen wij de complete logistiek uit handen: opslag, transport en bewaking van minimumvoorraden. Ze kunnen gebruik maken van een op maat gesneden geautomatiseerd bestelsysteem en zeer snelle levering is mogelijk. De klanten betrekken ons met hun verpakkingsvraagstukken al in de fase van productontwikkeling bij het proces. Klantspecifieke artikelen staan op afroep in ons hightech magazijn. Je ziet een enorme verschuiving naar tailor made technische producten. Er worden dan ook steeds hogere eisen gesteld aan industriële folies qua houdbaarheid, zuurstofdoorlaatbaarheid en doorsteekweerstand", aldus Krijno Davidse en Rob Jeras, de firmanten van Weststrate. DUURZAAM Naast kwaliteit, service en maatwerk is duurzaamheid speerpunt van beleid bij Weststrate. Dat uit zich bijvoorbeeld op het gebied van 'cradle to cradle' gecertificeerde papieren handdoekjes en toiletpapier tot de montage van de allernieuwste van recycled kunststof geproduceerde dispensers. Het team van Weststrate, bestaande uit een dertigtal gemotiveerde medewerkers, geeft advies op maat over de meest ideale oplossing voor elke situatie. Voor elke discipline heeft Weststrate specialisten in huis. Een brede waaier klanten in bedrijfsleven, detailhandel en non-profitsector wordt efficiënt en optimaal bediend. VERPAKKINGEN INDUSTRIE VERPAKKINGEN DETAILHANDEL KANTOOR Meer informatie over Weststrate? Bezoek onze site www.weststrate.nl bel naar 0118 63 00 00 of mail naar info@weststrate.nl! VLISSINGEN - Het Vlissingse cen trum Sta Op Zorg voor christelijke ;ens overnachten en dat leidt weer verslavingszorg en hulpverlening )t illegaliteit en bekeuringen. Ge- verruimt vanaf dinsdag 1 novem- leenten leggen wel her en der wat ber zijn openingstijden, lekken aan, maar dat is volgens de Het centrum zal vanaf die datum i<.ecron valse concurrentie voor cam- op alle werkdagen geopend zijn. pings. De campinghouders zijn op Doel van de verruiming van de hun beurt ook terughoudend, dus al openingstijden is dat meer men- met al gebeurt er niet zo veel", illus- sen met verslavings- en/of psycho- treert De Jonge het probleem waar sociale problemen geholpen kun- camperaars tegenaan lopen. nen worden. Hoog tijd voor een eigen plek voor Per 1 november is Sta Op Zorg geo- camperaars in Zeeland, aan het Veer- pend van maandag tot en met don- se Meer. De Jonge en zijn vrouw zien derdag van 9.00 tot 12.00 uur en daar mogelijkheden voor een jaar- van 13.00 tot 17.00 uur. Op vrijdag rond geopend terrein met circa hon- is het geopend van 9.00 tot 12.00 derd plaatsen. uur. oostburg - De gemeente Sluis kan bijna niets doen aan de huidi ge staat van de voormalige Euregio tuinen bij Oostburg. Dat zegt wet houder Peter Ploegaert. De raadsfractie van Helder Zeeuws vroeg Ploegaert om uit te zoeken op welke manier het ter rein en het gebouw tijdelijk open gesteld kunnen worden, zodat het verval een halt wordt toegeroepen. Volgens Ploegaert zijn de grond en het gebouw van de Stichting Eure giotuinen. Omdat die failliet is ge gaan, heeft ook hypotheekverstrek ker Rabobank er een vinger in de pap- Er zijn nog steeds plannen voor huizenbouw op het terrein. SPIJKENISSE - Rechercheurs van de politie Rotterdam-Rijnmond heb ben deze week een 34-jarige man uit Spijkenisse opnieuw aangehou den in verband met de verdwij ning van Farida Zargar. De man werd in de nacht van 13 op 14 okto ber aangehouden na een melding van een bedreiging met een vuur wapen. Naar aanleiding van die melding en het daarop volgende onderzoek, werd een woning aan de Venusstraat waar de 34-jarige man verbleef, doorzocht. Bij die doorzoeking werden spullen van KRABBENDIJKE - Op het eerste ge zicht was het een mooie deal: een deel van het enorme stuk open baar groen tussen straten Westhof en Ter Doest in Krabbenijke te ver kopen aan buurtbewoners, om met de opbrengst ervan het be staande speelterreintje op te knap de sinds 5 augustus 2010 vermiste Farida Zargar - die eerder in achter eenvolgens Burgh-Haamstede en Bruinisse woonde - aangetroffen. In verband met die vondst werd het onderzoeksteam dat de vermis sing van Farida eerder onderzocht weer bijeengebracht. Dat onder zoek is in volle gang. Op basis van de eerste resultaten is besloten de 34-jarige man opnieuw aan te hou den op verdenking van betrokken heid bij de verdwijning van Farida. De man is gisteren voorgeleid aan de rechter-commissaris. pen en eventueel uit te breiden. Helaas, of misschien gelukkig voor degene die tegen was: het gaat niet door. Het college van burgemees ter en wethouders heeft daarover deze week een knoop doorgehakt. Reden: te veel verdeeldheid onder de bewoners.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 61