241 zeeland Waterschap koopt pieren Veerhaven Advocaat betwijfelt of De camperaar is in Zeeland steeds een ondergeschoven Nieuwe kastanjebomen Spreekuur gemeente over duurzaamheid Trio Astuaris geeft koffieconcert in kerk Gemeente ruimt fietsen bij station op Terneuzenaar strijdt om 'isolatietitel' RECREATIE Rest haven voor Terneuzen SOFTDRUGS Raadsman André Beckers betwijfelt of het mogelijk is buitenlandse klanten te weren uit de Zeeuwse coffeeshops. zaterdag 29 oktober 2011 HEINKENSZAND De gemeente Borsele begint met een duurzaamheidsspreekuur. Elke tweede vrijdag van de maand kunnen particulieren, bedrijven en organisaties terecht met al hun vra gen over duurzaamheid. Het eerste spreekuur vindt voor één keer plaats op de derde vrijdag, name lijk op 18 november. Aanmelden via 0113-238488. RETRANCHEMENT Trio Astuaris treedt morgen op in de hervormde kerk in de Dorps straat in Retranchement. De Bel gische groep bestaat uit drie dames op gitaar, die alle drie studeerden aan het Lemmensinstituut in Leu ven. Het optreden begint om 11 uur. Toegang en koffie gratis. Het concert is onderdeel van een reeks maandelijkse concerten. MIDDELBURG De gemeente Middelburg houdt volgende week weer een fietsop- ruimactie bij het NS-station en het stadhuis aan de Markt in Middel burg. Fietsen die niet in de beugels staan, worden weggehaald. Ze kun nen na afspraak via 0118-675741 en tegen betaling van 15 euro weer op gehaald worden bij de gemeente- loods aan de Kleverskerkseweg. TERNEUZEN Carlo de Smet (24) uit Terneuzen staat dinsdag in Rotterdam in de fi nale van de nationale voorronde voor de Europese Isolatiekampioen schappen. Hij komt daarin uit te gen zijn collega Ricardo de Klerk uit Purmerend. Bijzonderheid: ze werken allebei bij Van der Linden 8c Veldhuis Isolatie Vlaardingen. De Europese titelstrijd is in Berlijn. middelburg - De gemeente Mid delburg gaat de komende jaren een groot deel van de kastanjes langs de kaaien en de Dam in Mid delburg vervangen door andere bo men. Aanleiding is de kastanjeziekte die al jaren voor hoofdbrekens zorgt. Het is niet gelukt de ziekte terug te dringen. Er is een plan opgesteld voor ver vanging van de kastanjes aan de Nieuwe Haven, Turfkaai, Hout- kaai, Londensekaai, Bierkaai, Rouaansekaai, Dwarskaai, Rotter- damsekaai. Dam, Korendijk en Kinderdijk. Van de 127 kastanjes zijn er al 11 weggehaald. Van de rest zijn er 32 slecht en 27 matig aan toe. door Wout Bareman terneuzen - Waterschap Schelde- stromen koopt de pieren van de voormalige Veerhaven in Terneu zen. De rest van de haven, die nu hoofdzakelijk in gebruik is als jachthaven, wordt overgenomen door de gemeente Terneuzen. Die mag - is met het schap overeenge komen - ook bepalen welke bebou wing op de pieren is toegestaan. De gemeente wil exploitatie en on derhoud van de haven in handen geven van de gebruikers. Naast sleep- en bergingsbedrijf Multra ship en handelsmaatschappij De Hoop zijn dat twee watersportvere nigingen. Die moeten daarover nog wel sluitende afspraken met el kaar maken. Wethouder Co van Schaik (financi ën); „Die exploitatie en dat onder houd zijn cruciaal voor de toe komst van de haven. De gemeente is niet van plan daar geld voor uit te trekken. Het gaat jaarlijks om pakweg een half miljoen euro. Dat zullen de exploitanten voor hun re kening moeten nemen." Rijkswaterstaat wil al jaren af van de haven, die voor die dienst geen functie meer heeft. De verkoop wordt geregeld door het Rijksvast- - en Ontwikkelingsbedrijf, de vroegere dienst Domeinen. Van Schaik gaat ervan uit dat de over dracht gepaard gaat met een finan ciële bijdrage van het Rijk, een soort 'bruidsschat'. „Het moet bud gettair neutraal blijven." De herinrichting en aanpassing van de Veerhaven voltrekt zich in fasen. Over de herinrichting van de haven zelf bestaat al overeen stemming tussen de gebruikers en de gemeente. Sleepboten en ande re 'beroepsschepen' krijgen een ruime plek toebedeeld aan de west kant, terwijl de watersport de rest van de haven inneemt. Het aantal ligplaatsen (nu iets meer dan 200) wordt uitgebreid. Faciliteiten als sa nitaire voorzieningen en het kan toor van de havenmeester worden op het water verwezenlijkt. De ge meente financiert wél de aankle ding van de Scheldeboulevard. Daarmee zijn ettelijke miljoenen gemoeid, die deels worden terug verdiend via de grondexploitatie. Er bestaan al geruime tijd plannen voor de bouw van een woontoren en een hotel aan de haven en ook de pieren kunnen worden be bouwd. Van Schaik verwacht dat de gemeenteraad de plannen be gin volgend jaar krijgt voorgescho teld. door Emile Calon Advocaat André Beckers betwijfelt ten zeerste of het wel toegestaan is om van de Zeeuwse cof feeshops besloten clubs te maken. De Maastrichtse raadsman, gespe cialiseerd in softdrugszaken, stelt met nadruk dat de Raad van State heeft bepaald dat buitenlandse klanten alleen gediscrimineerd mo gen worden als overduidelijk kan worden vastgesteld dat zij voor overlast zorgen. „Is dat niet het ge val, dan mag dat niet." De burgemeesters van Goes, Ter neuzen en Vlissingen hebben deze week besloten dat de coffeeshops in hun gemeenten per 1 januari be sloten clubs moeten worden met elk maximaal 2000 leden. Alleen inwoners van Nederlandse ge meenten kunnen lid worden. Op die manier willen de burgemees ters voorkomen dat buitenlandse klanten nog langer hun softdrugs in het Zeeuwse komen kopen. Beckers voorspelt dat een eerzame Belgische klant met succes naar de Commissie Gelijke Behandeling kan stappen om 'deze vorm van discriminatie aan te vechten'. Hij wijst ook naar de uitspraak van de Vlissingse burgemeester René Roep die publiekelijk erkent dat hij geen signalen krijgt dat Bel gische of andere buitenlandse klan ten voor overlast zorgen. „Dan ver valt dus elke grond om mensen met een andere nationaliteit uit te sluiten." Beckers wijst er ook op dat in het geheel niet duidelijk is hoe coffee shops moeten omgaan met de per soonsgegevens van hun leden en wie inzage mag hebben in die ge gevens. „Je mag namelijk niet zo maar persoonsgegevens verzame len." Hij stelt dat er tal van waar borgen moeten zijn over de beveili ging van die gegevens zodat ze niet in handen kunnen vallen van verkeerde mensen. „Stel dat een krant zo'n lijst te pakken kan krij gen of dat de politie een dergelijke lijst wil koppelen aan een ander bestand. Er moeten waarborgen zijn die zoiets voorkomen. Zo moet volgens hem voorkomen worden dat een lid van een arresta tieteam, 'die in zijn vrije tijd wel eens een joint rookt ter ontspan ning', ooit in de problemen kan komen omdat andere agenten zijn naam aan kunnen treffen." Woordvoerder Martin Bruinsma van het Ministerie van Veiligheid en Justitie verzekerde gisteren dat er geen problemen zijn om in het Zeeuwse coffeeshops om te vor- -I.SU171 cnMü High Life in Goes, één van de zes Zeeuwse coffeeshops. door Luc Oggel VEERE - Zeeland heeft een beroerd imago onder camperaars. Reden: ze kunnen nergens terecht. Maar campers worden veel verkocht en dus is het toeristisch potentieel vol gens Marchienus de Jonge enorm. Hij en zijn vrouw Margit hebben daarom plannen voor een camper park aan de Campensweg bij de Schotsman aan het Veerse Meer. De Jonge, woonachtig in het Noord-Hollandse Andijk, presen teerde het idee deze week aan de gemeenteraad van Noord-Beve land. Want daar bevindt zich vol gens de initiatiefnemer de perfecte locatie: het parkeerterrein aan de Campensweg, bij het waterskicen trum De Schotsman. Het is een langgekoesterde wens van de De Jonges om een eigen bedrijf in de recreatiebranche te beginnen. Sinds anderhalfjaar zijn ze zelf fer vent camperaars. „In tegenstelling tot het buitenland wordt in Zee land slecht ingespeeld op de groeiende campermarkt. Het wordt als bijproduct beschouwd, niet als hoofdproduct", aldus De Jonge. Hij wijst erop dat het aantal campers in Nederland de afgelopen tien jaar bijna is verviervoudigd tot 77.000. Steeds meer babyboomer met tijd en geld schaffen er een aar Maar Zeeland laat dat potentiet vooralsnog links liggen, stelt De Jon ge. „Bestaande campings voldoen niet. Ze zijn 's winters gesloten, de plaatsen zijn niet verhard en er zijn geen specifieke voorzieningen. Daar naast zijn campers voor campingeige naren ook lastig, want ze rijden het terrein aan gort. Een derde van de camperaars wil ook niet op een tradi tionele camping staan, vanwege de hoge tarieven. Maar je wilt toch er-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 60