'Jonge Beatrix rookte sigaret op 22 zeeland VERHUIZEN MET ZORG! Muziek en kunst tijdens oogstpalet klank kleur 0113 22 22 20 Halloween-party bij café 't Opstapje Visserskoor op zoek naar zangvrienden Verkoping Dorcas in dorpshuis Oosterhof Jiven op dansavond in het dorpshuis Wekelijks spreekuur van dermatalogen KONINKLIJKE KAMPEERWAGEN Politieke partijen Schouwen-Duiveland willen behoud van woonwagen Westenschouwen, waar prinsessen Beatrix en Irene begin jaren vijftig hun vakanties doorbrachten. Natuurwerkdag in duinen Kop van Schouwen zaterdag 29 oktober 2011 monDidL mouERs BROUWERSHAVEN Het is vandaag griezelen geblazen in eetcafé 't Opstapje in Den Osse bij Brouwershaven. Tijdens de Hal- loween-party die dan gehouden wordt treden de Desperado's op, naar verluidt de griezeligste band van Schouwen-Duiveland. Verkleden in Halloweensfeer is niet verplicht, maar wordt wel op prijs gesteld. Het evenement in 't Opstapje be gint om 21.00 uur. BRUINISSE Het Bruinisser visserskoor is op zoek naar nieuwe zangers en muzi kanten. Volgend jaar bestaat het koor twintig jaar en dat wil men graag in stijl vieren. Het koor tim mert stevig aan de weg. Dit jaar werd de vierde cd gepresenteerd. Wie meer wil weten kan een kijkje komen nemen bij de openbare re petitie vrijdag 4 november in het dorpshuis in Nieuwerkerk. Aan vang 19.30 uur. OOSTERLAND Vrouwenvereniging Dorcas houdt zaterdag 5 november een verko ping in dorpshuis Oosterhof in Oosterland. Ter verkoop aangebo den worden sjaals, poncho's, ge haakte en gebreide vesten, lingerie, speelgoed en boeken. Er is volop kaas, groente en fruit, advocaat en babbelaars. Buiten worden pannen koeken en poffertjes geserveerd. De opbrengst is voor Adullam ge handicaptenzorg. Aanvang 10 uur. OUWERKERK Dansliefhebbers kunnen zaterdag 5 november hun hart ophalen in het dorpshuis in Ouwerkerk. Tijdens de maandelijkse dansavond komen zowel foxtrot, Engelse wals, Ween- se wals als jive en tango aan bod. Met speciale wensen als samba en pasodoble wordt rekening gehou den en ook de lijndans wordt niet vergeten. De dansavond begint om 20.30 uur. VLISSINGEN De dermatologen van DermaTeam, polikliniek voor dermatologie in Middelburg, starten met ingang van woensdag 9 november een we kelijks spreekuur in Woonzorgcen trum Ter Reede. Ook ouderen die niet in Ter Reede wonen en die minder mobiel zijn, kunnen op het spreekuur terecht. De spreekuren zijn wekelijks vanaf 14:00 uur. door Piet Kleemans ZEELAND IN 2 MINUTEN Drie keer per dag een nieuw video journaal van Zeeland in 2 minuten. Ga naar www.z2.nl VOETBALWEETJES Sportverslaggever Rudi Boogert verzamelt allerlei feitjes over het Zeeuwse voetbal pzc.nl/rudestats TIPS NAAR schouwen-duiveland@pzc.nl Telefonisch een tip geven? Bel dan naar 0111-454650 zonnemaire - Nut en Uitspanning treedt op, streekkoor Ruach ver zorgt een concert en in de kerk is een expositie te zien van werk van cliënten van dagcentrum Brug- zicht. Zonnemaire maakt zich op voor het jaarlijkse Oogstpalet van Klank en Kleur in het weekend van 4, 5 en 6 november. Dorpsraadvoorzitter A. van der Velde tekent voor de opening vrij dagavond en direct daarna is het de beurt aan de Zonnemairse har monievereniging Nut en Uitspan ning. De muzikanten verzorgen een gevarieerd concert met onder meer Cry of the falcon, Dance away en The mask of Zorro. Inde kerk staat een tafel met oogstpro- ducten van land- en tuinbouw en is een expositie te zien van werk van cliënten van dagcentrum Brug- zicht en kinderboerderij De Punt. De exposanten maakten werken in acrylverf en oliepastelkrijt. Zaterdagmiddag van 14.30 tot 17.00 uur wordt het Flaes orgel bespeeld door eilandelijke organisten. Zater dagavond treedt streekkoor Ruach op in de kerk. Aanvang 19.30 uur. De kerkdienst van zondag staat in het teken van de dankdag voor ge was en arbeid. Voorganger is ds. Ruud Baas. Aanvang 10 uur. nieuw-haamstede - Tijdens de Na tuurwerkdag zaterdag 5 november gaan de werkgroep Actief Terrein beheer en Stichting Open Duinen aan de slag in het duingebied bij de Strandweg in Nieuw-Haamste- de. De duinen ter plaatse dreigen dicht te groeien met Amerikaanse vogelkers. Door de vogelkers fors te snoeien en de karakteristieke el- zenmeten af te zetten wordt het duingebied weer open gemaakt. Vrijwilligers die mee willen hel pen met het werk kunnen zich za terdag om 09 uur bij de Schouwse Boer. Stichting Open Duinen zorgt voor koffie en soep. Info: www.kopvanschouwen.com Sophie Booy barones Van Randwijck in haar woonwagen, waarin de prinsesjes Beatrix en Irene vaak logeerden. archieffoto Marijke Folkertsma

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 58