coffeeshopclub kan v/ O zeeland 125 'Er zit maar een ding op: Nederlander worden' Cadzand krijgt vurig gewenste jachthaven Inspraak leidt niet tot wijziging plan Kijkuit 'Invoering wietpas per januari onwenselijk' Gemeente kan niets doen aan Euregiotuinen JSSBSXESBi zaterdag 29 oktober 2011 „De handel in softdrugs zal straks de illegaliteit in gaan." Antwerpenaar Nick Verheijen men tot besloten clubs. Er zijn vol gens hem zeker geen speciale ga ranties nodig voor het bescher men van de persoonsgegevens van de clubs. Wie bang is dat zijn gege vens in verkeerde handen kunnen vallen, moet maar geen lid wor den van een coffeeshopclub, vindt hij. Bruinsma is ook niet bang dat een eerzame Belgische klant in het gelijk wordt gesteld door de Com missie Gelijke Behandeling als de ze geweigerd wordt als lid van bij voorbeeld een Vlissingse coffees hopclub. Wie lid wil worden van een club moet overigens wel een bewijs van inschrijving in een Ne derlandse gemeente kunnen to nen. Bij de gemeente Vlissingen kost een dergelijk document 7,15 euro. door Lilian Dominicus Vrijdagmiddag, Grote Markt in Goes. Het is een zeldzaam mooie herfstdag in de vakantie en de terrassen zitten vol. De Antwerpenaar Nick Verheijen komt net uit Aarden lopen, één van de twee coffeeshops van Goes (High Life is de andere). Hij komt al vanaf zijn zestiende naar Goes, niet alleen voor de aanschaf van wiet, ook om eens op café te gaan. „De sfeer is hier altijd levendig", vindt hij. Het is een beetje jeugd sentiment, want vroeger ging hij veel naar Colijnsplaat op vakantie. Tja, als hij straks niet in aanmer king komt voor een pasje omdat hij geen Nederlander is, dan moet hij thuis maar gaan kweken. Ver heijen denkt niet dat de maatregel veel zal oplossen. „Dé handel zal de illegaliteit ingaan", daar is hij van overtuigd. „Juist als het op straat gebeurt krijg je meer over last. Dat heb ik in Bergen op Zoom wel gezien, schuiven ze met hun auto langs je voorbij. 'Psst', zeggen ze dan, 'wil je iets ko pen?'." Op de bankjes voor Aarden zitten de drie Vlaamse vrienden Davy Wolfcarius, Sven Bohez en Kevin Furniere te genieten van het zon netje. Ze zijn net naar binnen ge weest voor een paar gram wiet. Ze maken er 'een dagje uitstap' van, zeggen ze. „Goed voor de Goese economie", voegen ze er aan toe. Want als ze hier toch komen 'inko pen', blijven ze natuurlijk ook even hangen. Leuke stad, merken ze op. Ja, van die wietpas hebben ze ge hoord. Geen goed plan is dat, want in België is het niet zo ge makkelijk om legaal aan wiet te ko men. En je mag een plantje per persoon zelf thuis kweken, maar liever toch niet. Want zo'n plantje vergt wel heel veel verzorging. En als je er meer dan één hebt, loop je wel risico. „Er zit maar een ding op", concludeert Davy, „en dat is het Nederlanderschap aanvaar den." foto Willem Mieras OOSTBURG - De gemeente Sluis kan bijna niets doen aan de huidi ge staat van de voormalige Euregio tuinen bij Oostburg. Dat zegt wet houder Peter Ploegaert. De raads fractie van Helder Zeeuws vroeg Ploegaert om uit te zoeken op wel ke manier het terrein en het ge bouw tijdelijk opengesteld kun nen worden, zodat het verval een halt wordt toegeroepen. Volgens Ploegaert zijn de grond en het gebouw van de Stichting Eure giotuinen. Omdat die failliet is ge gaan, heeft ook hypotheekverstrek ker Rabobank er een vinger in de pap. Er zijn nog steeds plannen voor huizenbouw op het terrein. MAASTRICHT - De invoering van een wietpas in het zuiden van ons land per 1 januari 2012 is onwense lijk, onhoudbaar en onfatsoenlijk. Dat zei voorzitter Mare Josemans van de Vereniging van Officiële Coffeeshops in Maastricht giste ren. Het kabinet wil dat coffee- door Martijn de Koning CADZAND-BAD - Cadzand-Bad krijgt hoogstwaarschijnlijk de zo vurig gewenste jachthaven. De fi nanciering is rond; er resten nog wel onderhandelingen tussen ini tiatiefnemers en de gemeente Sluis over de precieze invulling. Stichting Promotie Cadzand, waar in ondernemers verenigd zijn, deed uitgebreid onderzoek naar de mogelijkheden van de aanleg van een jachthaven. De uitkomst: er moest drie miljoen uit het Investe ringsfonds Cadzand-Bad worden geïnvesteerd om de aanleg moge lijk te maken. Dat fonds, waarin mmsmmmmmmmaemmmmmm door Lilian Dominicus YERSEKE - De gemeente Reimers- waal is niet van plan om op basis van de binnengekomen inspraak reacties het concept bestemmings plan voor bungalowpark Buiten plaats (aan de Kijkuit) in Yerseke aan te passen. Dat blijkt uit een no titie, die dinsdagavond in de opi- nieraad zal worden besproken. Reimerswaal heeft gekozen voor een zogeheten 'uitsterfconstructie' om permanente bewoning en huis vesting voor arbeidsmigranten op het park tegen te gaan. Het houdt in het kort in dat recreatiewonin gen voortaan bij verkoop alleen voor recreatiedoeleinden verkocht mogen worden. Andere vormen van bewoning zijn niet meer toege staan. Daar waar nu permanent ge woond wordt of waar arbeidsmi granten gehuisvest zijn, gelden an dere overgangsregels. Deze eigena ren mogen hun huizen verkopen, ook aan mensen die van plan zijn er permanent te blijven wonen. Pas als de bungalows een half jaar niet meer in gebruik zijn als per manente woning of huisvesting voor arbeidsmigranten, worden ze automatisch recreatiewoning. Diverse eigenaren van recreatiewo ningen op het park vinden deze re geling krom en vrezen dat hun ei gendom in waarde zal dalen. Maar volgens de gemeente kan het echt niet anders. Als in de overgangsre geling elk gebruik anders dan re creatief verboden wordt, moet de gemeente namelijk zekerheid heb ben dat binnen tien jaar alles ook echt recreatief bewoond wordt. „Dan zou de gemeente de wonin kjes moeten opkopen en dat zal ze niet doen", blijkt uit de stukken. WESTSTRATE VERRUIMT HORIZON MIDDELBURG - De firma Weststrate uit Middelburg blijft voortdurend innoveren en investeren om de bedrijfsdynamiek te waarborgen en verder te vergroten. Het in 2004 op industrieterrein Arnestein gebouwde imposante pand is weststrate onlangs flink uitgebreid. Zo is er extra kantoorruimte en een nieuwe showroom voor kantoorinrichting en kantoormachines gerealiseerd. Tevens is het magazijn drastisch in volume toegenomen waardoor de totale capaciteit nu gegroeid is naar 50.000 kubieke meter. Ook het werkgebied breidt zich uit, tot heel Zuidwest Nederland J en Vlaanderen. shops in de drie zuidelijke provin- des besloten clubs worden met le den. Daarmee wil het drugstoeris ten weren. Volgens Josemans bete kent dit een klap voor de econo mie. Buitenlandse drugstoeristen leveren de schatkist jaarlijks 200 miljoen euro op. ontwikkelaars die in Cadzand bou wen, geld moeten storten, heeft vier bestuurders. Twee van hen zijn ook gemeentebestuurders: wethouder Peter Ploegaert en bur gemeester Jacques Suurmond. De jachthaven wordt aangelegd in een kromming in één van de twee strekdammen die het waterschap de komende jaren aanlegt bij Cad zand-Bad. Dat gebeurt in het ka der van kustversterking. Het was daarom 'nu of nooit', met een deadline van 1 november. Die deadline zorgde voor nogal wat problemen. Afgelopen dins dag pas kon het college een plan overleggen aan de gemeenteraad. TAILOR MADE „Wij blijven investeren om klaar te zijn voor de toekomst, als de economie weer opbloeit. Daarnaast is de forse uitbreiding van het magazijn een logisch gevolg van onze toenemende beheerfuncties. Voor vele klanten nemen wij de complete logistiek uit handen: opslag, transport en bewaking van minimumvoorraden. Ze kunnen gebruik maken van een op maat gesneden geautomatiseerd bestelsysteem en zeer snelle levering is mogelijk. De klanten betrekken ons met hun verpakkingsvraagstukken al in de fase van productontwikkeling bij het proces. Klantspecifieke artikelen staan op afroep in ons hightech magazijn. Je ziet een enorme verschuiving naar tailor made technische producten. Er worden dan ook steeds hogere eisen gesteld aan industriële folies qua houdbaarheid, zuurstofdoorlaatbaarheid en doorsteekweerstand", aldus Krijno Davidse en Rob Jeras, de firmanten van Weststrate. DUURZAAM Naast kwaliteit, service en maatwerk is duurzaamheid speerpunt van beleid bij Weststrate. Dat uit zich bijvoorbeeld op het gebied van 'cradle to cradle' gecertificeerde papieren handdoekjes en toiletpapier tot de montage van de allernieuwste van recycled kunststof geproduceerde dispensers. Het team van Weststrate, bestaande uit een dertigtal gemotiveerde medewerkers, geeft advies op maat over de meest ideale oplossing voor elke situatie. Voor elke discipline heeft Weststrate specialisten in huis. Een brede waaier klanten in bedrijfsleven, detailhandel en non-profïtsector wordt efficiënt en optimaal bediend. Meer informatie over Weststrate? Bezoek onze site www.weststrate.nl bel naar 0118 63 00 00 of mail naar info@weststrate.nl! iE VEELZIJDIGE SPECIALIST VERPAKKINGEN INDUSTRIE VERPAKKINGEN DETAILHANDEL ALLES VOOR A'K Herculesweg 37 - 4338 PL Middelburg Postbus 8077 - 4330 EB Middelburg tel 0118 63 00 00 fax 0118 63 00 19 mail: info@weststrate.nl KOM JIJ ONS TEAM VERSTERKEN? WWW.WESTSTRATE.NL/VACATURES

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 49