Cinema zit over jaar op nieuwe plek Advocaat betwijfelt of SKOll' 24|zeeïand Woede om messenactie bij BP Raadsman André Beckers betwijfelt of het mogelijk is buitenlandse klanten te weren uit de Zeeuwse coffeeshops. ZONDAG 30 OKTOBER 2011 zaterdag 29 oktober 2011 KLOVENIERSDOELEN Verbouw vanaf januari door Carla van de Merbel middelburg - Het duurt nog onge veer een jaar voor Cinema Middel burg opent in haar nieuwe onder komen. De planning is om vanaf september volgend jaar films te gaan vertonen in de Kloveniers doelen. De verbouwingsplannen voor de Kloveniersdoelen zijn onlangs goedgekeurd door de Monumen tencommissie van de gemeente Middelburg. In januari wordt begonnen met de opknapbeurt van het monumenta le pand aan Achter de Houttui nen. De gemeente zorgt voor het in orde maken van het casco en de aanleg van de installaties. In het voorjaar kan dan de inrichting van de filmzaal en het horecagedeelte beginnen. Het horecadeel en de be nedenruimte worden geëxploi teerd door de Drukkerij. In de tuin achter de Kloveniersdoelen komt een terras. In een grote ruimte beneden ko men flexibele werkplekken, een plan van citymarketeer Maarten Melissen. Mensen kunnen hier voor een dag of dagdeel een plek aan een lange tafel huren. Als dit plan succesvol blijkt, wordt het uit gebreid naar andere locaties in de stad. De andere ruimte beneden kan gehuurd worden voor vergade ringen, workshops of koorrepeti ties. Het voormalige portiershuisje naast de Kloveniersdoelen gaat ge bruikt worden als kantoor van de Cinema. Er zijn nog gesprekken gaande over verhuur aan een even tuele tweede gebruiker van het ge bouwtje, aldus Anja de Groene van De Drukkerij. Schietvereniging De Kloveniers blijft de bovenverdieping huren van de gemeente. De twee oefenavonden van de ver eniging zitten de filmvoorstellin gen niet in de weg, zegt directeur Simon Blaas van Cinema Middel burg. SOFTDRUGS door Emile Calon Advocaat André - Beckers betwijfelt ten zeerste of het wel toegestaan is om van de Zeeuwse cof feeshops besloten clubs te maken. De Maastrichtse raadsman, gespe cialiseerd in softdrugszaken, stelt met nadruk dat de Raad van State heeft bepaald dat buitenlandse klanten alleen gediscrimineerd mo gen worden als overduidelijk kan worden vastgesteld dat zij voor overlast zorgen. „Is dat niet het ge val, dan mag dat niet." De burgemeesters van Goes, Ter- neuzen en Vlissingen hebben deze week besloten dat de coffeeshops in hun gemeenten per i januari be sloten clubs moeten worden met elk maximaal 2000 leden. Alleen inwoners van Nederlandse ge meenten kunnen lid worden. Op die manier willen de burgemees ters voorkomen dat buitenlandse klanten nog langer hun softdrugs in het Zeeuwse komen kopen. Beckers voorspelt dat een eerzame Belgische klant met succes naar de Commissie Gelijke Behandeling kan stappen om 'deze vorm van discriminatie aan te vechten'. Hij wijst ook naar de uitspraak van de Vlissingse burgemeester René Roep die publiekelijk erkent dat hij geen signalen krijgt dat Bel gische of andere buitenlandse klan ten voor overlast zorgen. „Dan ver valt dus elke grond om mensen met een andere nationaliteit uit te sluiten." Beckers wijst er ook op dat in het geheel niet duidelijk is hoe coffee shops moeten omgaan met de per soonsgegevens van hun leden en wie inzage mag hebben in die ge gevens. „]e mag namelijk niet zo maar persoonsgegevens verzame len." Hij stelt dat er tal van waar borgen moeten zijn over de beveili ging van die gegevens zodat ze niét in handen kunnen vallen van verkeerde mensen. „Stel dat een krant zo'n lijst te pakken kan krij gen of dat de politie een dergelijke lijst wil koppelen aan een ander bestand. Er moeten waarborgen zijn die zoiets voorkomen. Zo moet volgens hem voorkomen worden dat een lid van een arresta tieteam, 'die in zijn vrije tijd wel eens een joint rookt ter ontspan ning', ooit in de problemen kan komen omdat andere agenten zijn naam aan kunnen treffen." Woordvoerder Martin Bruinsma van het Ministerie van Veiligheid en Justitie verzekerde gisteren dat er geen problemen zijn om in het Zeeuwse coffeeshops om te vor- High Life in Goes, één van de zes Zeeuwse coffeeshops. door Joeri Wisse serooskerke - 'Laaiend' was ze, toen Kiki Visser deze week op haar werk kwam. Tot haar grote verbazing trof ze midden in de shop van het BP-station bij Seroos- kerke een rek koksmessen aan die door een lachende Joop Braakhek- ke worden aangeprezen. „'Zijn ze nou helemaal gek gewor den', dacht ik toen ik die giganti sche messen zag hangen." Bij Vis ser staan twee gewapende overval len nog scherp op het netvlies. „Tien jaar geleden is iemand bij de BP in Goes om het leven gekomen door messteken. En jaren geleden heeft een collega hier ook een mes op de keel gehad", zegt ze met emotie in haar stem. Haar man Jan Visser bedacht zich niet lang en stuurde een mail naar BP Ne derland om opheldering. Ook de eigenaar van het tanksta tion, Mol Schuddebeurs, is niet blij met de messenactie. „Dit had BP beter niet kunnen doen. Wij voeren dit merk, dus doen we ook mee aan de acties. Maar als ze het aan mij hadden gevraagd, had ik het ze afgeraden", zegt directeur Marcel Mol. Hij heeft begrip voor de angstgevoelens van zijn mede werkers. „Daarom werken we nu aan een oplossing. Ik heb displays besteld die achter de balie op slot kunnen." Zo lang die rekken nog niet binnen zijn, kunnen mede werkers als Kiki Visser de messen in het magazijn zetten. Marketingmanager Sharif Man- dour van BP Nederland vindt het een goede oplossing. Hij wil in ge sprek met Visser en Mol om te kij ken wat BP verder nog kan beteke nen. Het is in elk geval geen aanlei ding om de actie te stop te zetten. „Deze verkoopactie loopt erg goed, we krijgen er verder veel en thousiaste reacties op." Volgens Mandour is er van te vo ren goed nagedacht over de cam pagne. „De messen zijn extra goed verpakt. Dat was een keiharde eis van ons." Visser beaamt dat de messen goed verpakt zijn. „Maar dit is te uitnodigend. Overvallers kunnen een mes kopen, het achter de winkel uitpakken en dan terug komen", zegt ze. „Mensen die echt kwaad willen, hou je helaas niet te gen", reageert Mandour.. iURTQni showroom Vlercedes-Beriz Louwerst* m. Duinzoom 1, Rnnnssft ZEELAMD'S BIGGEST •HELMEN-KLEOING-PROTECnt •IMPORTEURS AANWEZIG •AANBIEDINGEN |5? •FSLMWAUL U, •GRATIS P Sch POWERED BY Scfiuit/javen 1Q-T2, Zlerfteee 0111 42Q080,

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 48