77.000 De Jonge ondergeschoven kindje t pot zeeland 123 Meerderheid raad positief over plan 'Ik wil dat de gasten een leuke avond hebben' MEGA MEUBEL 10 DAAGSE Alleen m Locatie camperpark Noord-Beveland M\ ll 1 1 f KI af AH WAANZINNIGE WOON WEKEN 10% korting op de gehele collectie! SterdOme.. Uw Mercedes-Benz Specialist! L" Is het aantal campers dat Nederland momenteel telt. Een bijna verviervoudiging ten opzichte van tien jaar geleden. Initiatiefnemer van het Camperpark Zeeland: „In te genstelling tot het buitenland wordt in Zeeland slecht ingespeeld op de groeiende campermarkt." door Luc Oggel Zeeland heeft een beroerd imago onder camper aars. Reden: ze kunnen nergens terecht. Maar de groeimarkt en dus het toeristisch potentieel is volgens Marchienus de Jonge enorm. Hij en zijn vrouw Margit hebben daarom plannen voor een camperpark Zeeland. De Jonge, woonachtig in het Noord-Hollandse Andijk, presen teerde het idee deze week aan de gemeenteraad van Noord-Beve land. Want daar bevindt zich vol gens de initiatiefnemer de perfecte locatie: het parkeerterrein aan de Campensweg, bij het waterskicen trum De Schotsman. Het is een langgekoesterde wens van de De Jonges om een eigen be drijf in de recreatiebranche te be ginnen. Sinds anderhalfjaar zijn ze zelf fervent camperaars. „In te genstelling tot het buitenland wordt in Zeeland slecht ingespeeld op de groeiende campermarkt. Het wordt als bijproduct be schouwd, niet als hoofdproduct", aldus De Jonge. Hij wijst erop dat het aantal campers in Nederland de afgelopen tien jaar bijna is ver viervoudigd tot 77.000. Steeds meer babyboomers met tijd en geld schaffen er één aan, maar Zee land laat dat potentieel vooralsnog links liggen, stelt De Jonge. „Be staande campings voldoen niet, ze zijn 's winters gesloten, de plaat sen zijn niet verhard, er zijn geen specifieke voorzieningen. Daar naast zijn campers voor campingei genaren ook lastig, want ze rijden het terrein aan gort. Een derde van de camperaars wil ook niet op een traditionele camping staan vanwege de hoge tarieven. Maar je wilt toch ergens overnachten en dat leidt weer tot illegaliteit en be keuringen. Gemeenten leggen wel her en der wat plekken aan, maar dat is volgens de Recron valse con currentie voor campings. Maar campinghouders zijn op hun beurt ook terughoudend, dus al met al gebeurt er niet zoveel", illus treert De Jonge het probleem waar camperaars tegenaan lopen. Hoog tijd voor een eigen plek voor camperaars in Zeeland, aan het Veerse Meer. De Jonge en zijn vrouw zien daar mogelijkheden voor een jaarrond geopend terrein met circa honderd plaatsen, omge ven met hagen en leilinden, een camperservicestation, centrale sani taire voorziening en cameratoe zicht voor de veiligheid. Zelf wil len ze het park beheren. De finan ciering is rond en als het aan de initiatiefnemers ligt, kunnen de eerste campers begin 2013 worden verwelkomd. mÊ 1 \\c^. YV oa\\ Terrein aan Campensweg «g amp' VEERSE MEER Willem Adriaansens De Noord-Bevelandse gemeenteraad reageert overwegend positief op het plan voor het cam perpark. „Morgen beginnen", aldus CDA-raadslid Joop de Nooijer, die zelf een mini-camping heeft. Ook WD en SGP staan er positief tegenover. De PvdA onthield zich nog van een oordeel en wil de plannen eerst nog wat meer op zich laten inwerken. Arie Kees Oudshoorn van Noord-Bevelands Belang twijfelt of een camperpark de oplossing is voor meer recreatie op Noord-Beveland. „We hebben een rond je campings gedaan, maar de eigenaren die camper plaatsen hébben, zeggen dat die bijna nooit bezet zijn. Dan is zo'n plek zogenaamd te duur, maar men rijdt wel in zo'n grote camper rond." Volgens initia tiefnemer De Jonge is het een 'commercieel verhaal'. „Aan caravans kunnen campinghouders nu eenmaal meer verdienen." Een aantal andere belangrijke horden is al genomen, zo is het waterschap bereid het terrein te verpachten en heeft ook de provincie geen bezwaar. „Staatsbosbe heer is minder enthousiast, maar ook daar zijn geen onoverkomelijke bezwaren", aldus De Jonge. MEEST GELEZEN 1. Ziekenhuis mogelijk in Vlissingen 2. Parkeergeld betalen met sms 3. Nelleke van der Krogt (foto) STELLING Stem op de stelling: 'Reimerswaal is laks met handhaving 't Klooster van Rilland' op www.pzc.nl/bevelanden STUUR TIPS NAAR bevelanden@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto foto Willem Mieras Jessica van der Weel van restaurant Katseveer. door Rob Paardekam WILHELMINADORP - Een uitmunten de kok is de basis voor een topres taurant, maar een goede gast vrouw in minstens zo belangrijk. Zij is immers het visitekaartje van het restaurant. Bij Katseveer in Wilhelminadorp zit dat wel snor. Gastvrouw Jessica van der Weel is door de toonaangevende gastrono- miegids GaultMillau genomineerd voor de titel 'Talentvol gastvrouw 2012'. Jessica, die het toprestaurant (één Michelinster) samen met haar echtgenoot Rutger van der Weel runt, wist al op jonge leeftijd dat ze gastvrouw wilde worden. „Als kind had ik het al in me. Op ver jaardagen vond ik niets leuker dan de gasten te verwennen." Volgens Jessica is dat in feite de ba sis van het gastvrouwschap: zor gen dat de gasten zich op hun ge mak voelen en een leuke avond hebben. Een nette ontvangst, keu rige bediening en goede kennis van de gerechten zijn enkele voor de hand liggende kenmerken van een goede gastvrouw of gastheer. „Maar het zit hem ook in de klei ne dingen", stelt lessica. Ze wijst naar een krukje naast de tafel. „De dames kunnen daar hun tas op zet ten, heb ik zelfbedacht." Oprechte vriendelijkheid is vol gens de gastvrouw van Katseveer ook heel belangrijk. Zelf gaat ze re gelmatig uit eten en dan wordt ze wel eens geconfronteerd met een gastvrouw die gemaakt vriendelijk is. „Gasten hebben dat door", stelt ze. „Ik kan van mezelf zeggen dat ik oprecht wil dat mensen een leu ke middag of avond hebben." Haar nominatie voor 'Talentvol gastvrouw' ziet ze als een eer. Sa men met vijf andere gastvrouwen uit het hele land strijdt ze om de ti tel. Eerder deze maand ging ze al naar Amsterdam, waar ze haar vi sie op het gastvrouwschap moest toelichten aan een jury met daarin onder andere Thérèse Boer van De Librije. Daar kreeg ze ook een paar theoretische situaties voorge schoteld, zoals een gast die te diep in het glaasje heeft gekeken. Wat doe je dan? „In de eerste plaats probeer je ervoor te zorgen dat een gast niet dronken wordt", zegt Jessica. „Als dat toch het geval is, bel je een taxi. ]e laat iemand nooit dronken in de auto stap pen." Maandag wordt duidelijk of lessica de titel in de wacht sleept. Of ze nou wint of niet, mooie tij den zijn het sowieso. Samen met haar man opende ze onlangs het totaal vernieuwde restaurant en bovendien stegen ze liefst achttien plaatsen in de top 100 van restau rantgids Lekker! Daarin staat Katse veer nu op plek 58. „Vijf Zeeuwse restaurants staat nu in de top 60", stelt lessica vast. „Er wordt hier op een hoog niveau gekookt." Arcoiamp informeer naar onze scherpe prijs! uit voorraad leverbaar! B&B bank Charles RU IRBt 25% korting! POT Interieur Nieuwendijk 89. Axel. Zeeuws-Vlaanderen. T: 0115-562010 WWW.pot.nl interieur axel KOM NAAR VAN BELLE WONEN EN PAK MEI 1SSÏL, vraag naar de voorwaarden in de winkel Psst, slaapkamers tot 70% kortinc op showroommodelten ■IH I k-7 WONEN zaterdag 29 oktober 2011 B Scottweg 43 4462 GS Goes 0113 - 272323 www.sterdome.nl B 170, bj 04-2006,91.111 km, Sportpakket.THERMATIC airconditioning, LM-velgen, cruise control, Parrot carkit, 5 versnellingsbak

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 47