Zeeland PZC L Goes ziet Landsbankigeld eerder terug (SB) CONTACTA.NL Vrienden BEVELANDEN-THOLEN 22 en 23 24 en 25 Een stukje waardering Bromfietser rijdt van dijk almanak Zaterdag 29 oktober 2011 Camperaar is in Zeeland nog ondergeschoven kindje Advocaat betwijfelt of coffeeshopclub wel kan Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl RECHTSZAAK Hoge Raad bevestigd voorkeurspositie van overheden die miljoenen zagen verdampen in IJsland door Luc Oggel GOES - Goes en Veere zien hun in IJsland verdampte miljoenen defi nitief eerder terug. De Hoge Raad heeft gisteren bepaald dat overhe den in de zogeheten Noord-Hol- landgroep, waar beide Zeeuwse ge meenten deel van uitmaken, met voorrang moeten worden betaald uit de boedel van de omgevallen bank Landsbanki. De zaak was aangespannen door grote banken en obligatiehouders die ook een vordering hebben op Landsbanki. Zij betwisten de eer der al door een lagere rechtbank toegewezen voorkeurspositie van depositohouders. De Noord-Hol- landgroep had Alphen aan den Rijn en Dordrecht naar voren ge schoven voor een proefproces, om dat de zaken van die gemeenten in hoge mate vergelijkbaar zijn met de omstandigheden van de andere leden. De Hoge Raad heeft nu bepaald dat de Nederlandse gemeenten met voorrang moeten worden te rugbetaald en dat de concurrentie pas aan de beurt is nadat zij, de preferente schuldeisers, volledig zijn betaald. Formeel hebben de obligatiehou ders en banken nog de mogelijk heid om naar het Europees Hof voor de Rechten van de Mens te stappen, maar dan zullen ze moe ten kunnen aantonen dat IJsland er discriminerende wetgeving op na houdt. Die kans lijkt klein, bo vendien is dat dan een zaak tegen de IJslandse overheid en niet tegen Landsbanki of de Noord-Holland- groep. Wethouder Loes Meeuwisse rea geerde gisteren verheugd op de uit spraak. „Heel mooi nieuws, al had den we het wel een klein beetje verwacht. We waren al preferent schuldeiser, maar toch is het voor die rechters best een zware beslis sing, want particulieren krijgen bijna niks terug." Goes had twaalf miljoen euro uit staan bij Landsbanki, Veere drie miljoen. Een eerste uitbetaling volgt mogelijk nog dit jaar. Wel licht wordt ook meer geld uitge keerd dan de 72 tot 79 procent waar tot nu van uit werd gegaan. Volgens Meeuwisse moet boven dien de rente over het bedrag wor den terugbetaald. Voor Goes zou een eerste uitbetaling aan het eind van dit jaar goed uiticomen, aange zien door tegenvallers het eindre sultaat over 2orr acht ton lager uit valt dan begroot. GOES - Over de herinrichting van de Buys Bal lotstraat in Goes wordt soms flink gefoeterd. Het karwei leidt immers tot het nodige onge mak voor omwonenden en passerende auto mobilisten. Bewoonster Petra van Hese liet gis- teren een ander geluid horen. Zij vindt dat de aannemer goed werk levert en uitstekend communiceert. „Ik heb een hondentrimsalon aan huis, dus was er best bang voor, maar ik moet zeggen dat het ontzettend meevalt. De werklui zijn heel meedenkend. Als het een keer nodig is dat wij de bus voor het huis zet ten, is dat geen enkel probleem." Om de man nen te bedanken trakteerde Van Hese hen gis teravond op allerlei lekkers als taart en bolus sen. foto Willem Mieras Dé netwerkbeurs van Zuid-West Nederland en Vlaanderen 'jaar' 1 t/m 3 november 2011 15.000 m2 beursvloer//Superbus van Wubbo Ockels//Workshops met bekende sprekers //Grootste netwerk borrel van Nederland Gratis Segway rijden// Registreer je gratis als bezoeker op www.contacta.nl STAVENISSE - Een bromfietser (16) uit de gemeente Schouwen-Duive- land is gistermiddag met onbeken de verwondingen naar het zieken huis vervoerd na een ongeluk op de Oudelandsedijk te Stavenisse. Nadat hij achterom had gekeken naar een vriend zag hij plots een boom opdoemen. Hij reed de dijk af om die te ontwijken. Tip? redactie@pzc.nl De trimclub in Breskens is een echte vriendengroep. Samen uit, samen thuis. Die zondag waren tijdens de wekelijkse rit zestien rijders van de partij. Net buiten Breskens werd plot seling een noodstop gemaakt. De voorste vier renners stapten af en be gonnen de berm af te zoeken. De rest volgde hun voorbeeld. De chauffeur van de volgwagen stapte uit en vroeg nieuwsgierig waar ze eigenlijk naar op zoek waren. Het gros wist het ook niet. Tot één van de koptrekkers een kreet slaakte, voorover boog en iets uit het gras opraapte. Hij poetste het af aan z'n shirt en stak het prompt in z'n mond. Z'n nieuwe kunstgebit was tij dens het fietsen uit z'n mond geval len.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 45