Waterschap koopt pieren Veerhaven N57 afgesloten in beide richtingen Zeeland doet het heel goed in Lekker 2012 Afsluiting N57 t.h.v. Dampoort Aquaduct 281 Onderhoudswerkzaamheden aan het Dampoort Aquaduct." TERNEUZEN Watersport krijgt meer ligplaatsen Halloween wegwerkzaamheden 4-omleidingsroute Vrijdag 4 november 20.00 uur tot zaterdag 5 november 20.00 uur Rijkswaterstaat voert van vrijdag 4 november 20.00 uur tot zaterdag 5 november 20.00 uur onderhoudswerkzaamheden uit aan het Dampoort Aquaduct, onder het Kanaal door Walcheren (N57). Hierdoor wordt het aquaduct en een deel van de N57 afgesloten in beide richtingen voor alle verkeer. De werkzaamheden bestaan uit het aanpassen van het bedieningssysteem en reguliere onderhoudswerkzaamheden. Rijkswaterstaat stelt een omleidingsroute in. Omleidingsroutes Verkeer richting Middelburg centrum en vice versa via A58 (afrit 39) en Schroeweg. Verkeer richting Serooskerke en Veere en vice versa via A58 (afrit 39), Schroeweg, Groene Woud, Seisweg, President Rooseveltlaan, N57. Gele borden ter plaatse geven de omleidingsroute aan. zaterdag 29 oktober 2011 NIEUW- EN SINT JOOSLAND terneuzen - Waterschap Schelde- stromen koopt de pieren van de voormalige Veerhaven in Terneu zen. De rest van de haven, nu hoofdzakelijk in gebruik als jacht haven, wordt overgenomen door de gemeente Terneuzen. Die mag - is met het schap overeengeko men - ook bepalen welke bebou wing op de pieren is toegestaan. De gemeente wil exploitatie en on derhoud van de haven in handen geven van de gebruikers. Naast sleep- en bergingsbedrijf Multra ship en handelsmaatschappij De Hoop zijn dat twee watersportvere nigingen. Die moeten daarover nog afspraken met elkaar maken. Wethouder Co van Schaik (financi ën); „Die exploitatie en dat onder houd zijn cruciaal voor de toe komst van de haven. De gemeente is niet van plan daar geld voor uit te trekken. Het gaat jaarlijks om pakweg een half miljoen euro. Dat zullen de exploitanten voor hun re kening moeten nemen." Rijkswaterstaat wil al jaren af van de haven, die voor die dienst geen functie meer heeft. Van Schaik gaat ervan uit dat de overdracht ge paard gaat met een financiële bij drage van het Rijk, een soort 'bruidsschat', „Het moet budget tair neutraal blijven." De herinrichting en aanpassing n voltrekt zich in fasen. Over de her inrichting van de haven zelf be staat ai overeenstemming tussen de gebruikers en de gemeente. Sleepboten en andere 'beroeps schepen' krijgen een ruime plek aan de westkant, terwijl de water sport de rest inneemt. Het aantal ligplaatsen (nu iets meer dan 200) wordt uitgebreid. yerseke - Niet schrikken als er dit weekend aangebeld wordt door verkle de kinderen. Het is Halloween en de kinderen zeulen vaak met een kaarsje verlichte pompoenen met zich mee. Halloween is allang niet alleen maar een feestdag in Ierland, het Verenigd Koninkrijk, de Verenigde Staten en Ca nada. foto Marie van der Jagt-Traas Kijk op: www.vanAnaarBeter.nl of bel 0800-8002. van Anaar Beier nf) komen we verder sluis - Zeeland is met zes restau rants vertegenwoordigd in de Top 100 van restaurantgids Lekker. Naast Oud Sluis van Sergio Her man, die weer de nummer één is, prijkt Inter Scaldes uit Kruiningen op de vierde plaats (van i naar 4). Pure C, 'zusje' van Oud Sluis, in Cadzand-Bad is de hoogste nieu weling in de Top 100. Pure C legde beslag op de de 55e plaats. Katse- veer in Wiiheiminadorp, dat een verbouwing onderging en tijdelijk onderdak vond in Wolphaartsdijk, is een van de vijf grootste stijgers (van 76 naar 58. De Kromme Wa tergang uit Slijkplaat blijft stijgen en klom van de 50e naar de 35e plaats. La Trinité uit Sluis, stijgt van 56 naar 48.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 28