zeeland 127 ze... en deu 2011.. ma 7 november Wettelijk verboden KORTING TOT 60%! Bijeenkomst voor hoogopgeleide oudere werklozen Nieuwe stichting voor training diabeteshonden NIEUWE LUXOR THEATER ROTTERDAM www.luxortheater.n! 010-484 33 33 zaterdag 29 oktober 2011 'Melden bij het Anti Discriminatie Bureau mag ook anoniem. Dan luisteren en registreren we alleen. Ook dat helpt.' Leonie Ernst, beleidsadviseur en voorlichter ADB Zeeland Het Anti Discriminatie Bureau Zeeland werkt in opdracht van alle dertien Zeeuwse gemeenten en de provincie aan het voorkomen en bestrijden van discriminatie. Discriminatie is het ongelijk behandelen van mensen op basis van kenmer ken als afkomst, huidskleur, sekse, handicap, leeftijd of seksuele voorkeur. Het verbod op discriminatie is in Nederland opgenomen in diverse wetten. Citaten uit de diepte-interviews die HZ-studenten Social Work afnamen 'Tijdens het fietsen naar school werd ik door een groepje meiden uitgescholden voor achterlijke griffo met een lejijke rok. Of ik wel wist dat we niet meer in het jaar 0 leven! Ik durfde niets terug te zeggen. En ook de andere meiden uit de groep zeiden niets. Ze zijn hard weggereden. (Henriëtte, 14 jaar) 'Het ging om een jochie dat veel kleiner is dan mij. Die schold mij uit voor mijn handicap.' (Dennis, 14 jaar) 'Maar uiteindelijk ging het erom dat ik best wel dik ben, heel dik eigenlijk. En daardoor niet...ja, afgewezen ben voor die baan. Dat bleek echt uit Het gesprek, dat kon ik opmaken uit hoe ze sprak.' (Femke, 17 jaar) 'Tijdens mijn sollicitatiegesprek werd gezegd dat er geen extra pauzes voor bidden werden gegeven omdat dat oneerlijk was voor andere werknemers. Ik bid niet eens.' Mohammed17 jaar) Voorbeelden van meldingen bij de Politie Zeeland en het Anti Discriminatie Bureau Zeeland Onrust tussen leerlingen naar aanleiding van discriminerende opmerkingen. Bedreigingen, daarna een vechtpartij. Incidenten in de gemeenten Vlissingen en Hulst. In de gemeente Schouwen-Duiveland staat op het schoolbord van een Surinaamse leerkracht 'kankerneger' geschreven. Jongeren brengen onderling de Hitlergroet, daarna ook naar de politie (gemeente Goes). GROTE VOORRAAD OPRUIMING: Het hele jaar 7 dagen per week. geopend! MIDDELBURG - Talent Plus regio Zee land houdt op vrijdag 11 novem ber een voorlichtingsbijeenkomst in Middelburg voor hoogopgeleide werkzoekenden van 45 jaar en ouder. Talent plus helpt 45-plussers met een hbo- of universitaire opleiding bij het vinden van passend werk. De groep ondersteunt werkzoeken den door oefensessies en presenta ties, het opbouwen van een net werk en het uitwisselen van erva ringen. Het is de bedoeling dat le den elkaar stimuleren en inspire ren bij het vinden van werk. De bijeenkomst vindt plaats van 9.30 tot 12.00 uur in het stadskan toor Middelburg (vergaderzaal UWV). Geïnteresseerden kunnen zich aanmelden via e-mailadres goes@talentplus.nl. Q Kijk ook op www.talentplus.nl SINT-MAARTENSDIJK - In Sint-Maar- tensdijk is een stichting opgericht die zogenaamde diabeteshulphon den zal opleiden. De stichting heet Zodad, dat staat voor Zeeuws Op leidingscentrum Diabetic Alert Dogs. Zij traint diabeteshulphon den, ook wel hypohond of diabe tic alert dog genoemd. Een diabe teshulphond waarschuwt een dia beet, diens ouder of een verzorger wanneer de bloedsuikerwaarde laag of juist hoog gaat worden. Er is een groep diabeten die zelf niet meer kan voelen wanneer de bloedsuikerwaarde te laag of te hoog is, waardoor ze zelfs in coma kunnen raken. Voor deze groep is een diabeteshond een belangrijke hulphond. De hond signaleert hef tige bloedsuikerschommelingen en waarschuwt de diabeet, zodat die kan ingrijpen. Adamo bookings: www.mammothproductions.com m'n achter. Intussen is de muziek uutgespeeld. De zunne prikt mee 'n paor straolen deur 't 'ööge raom. Net op 't podium. „Noe zal 't beginnen," dienk 'k en jao 'óór. De microfoon wor nog 's inge steld en d'n êêne spreker nao den andere kom vertellen over 't nieu we boek. Dien man van die toe ter en de foto's, die wor den 'emel ingeprezen omdat die toch zukke schööne plaotjes gemaokt eit. Maor ook de ver'aotjes over de durpen, de dieken en de boer- deriejen, binnen ook nie mis. Dan komt Engel Reinhoudt nao voren. En zö as Engel gewénd is, die begint altied mee een kleine anekdote. 'Oe dat ie vroeger nao de wolken lag te kieken as tie in 't gos lag. Langst de kant van de weg of op den diek. 'n Gewènte die altied onder'ouwen is. Ook van 't voojaor. En binst as tie nao die schööne Bevelandse luchten (lochten, zie tie), lag te kieken, kreeg tie gedachten over vroeger. Toen ie op de diek zat en z'n ei gen van de diek afliet rollen. Êêst langzaom, maor onderwegt kreeg tie méér en méér vaort en die rol lende mao deur en deur. Toen goeng 't langzaomer en eindelien- ge lag tie stille. „Mae joengens, m'n rik en m'n bêêne, wat deeje die 'n zêêre. Da bin je nie mêêr gewénd. Toen kwam Corrie, m'n vrouwe d'r anrolle...)". En rap pakt ie z'n instrumènt en begint de te ziengen. Allicht over de Zuud-Bevelandse dieken mee böómen. En die schöone lochten. 'Da 's 'n 'êêl ander boek dan dat nieuwe van joe ee?" zegt 'n man van Tholen tegen me, as me ach ter in de kérke onze boeken op' aolen. Ik knikken. „Mêêr korte Zêêuwse teksten ee?", gaot ie deur. „Zö zou je 't kunnen zeg gen", dienk 'k. Op de terugweg nao de tunnel riejen m'n over 'n smal diekje naor 't Tolplein. „Zou Engel van dit diekje gerold zien?" vraog 'k m'n eigen af „Ook schööne voor 'n foto." Piet Grim, Jan de Ruiter en Engel Reinhoudt: De schoonheid van de Zak, uitg. De Roeispaene, Kloetinge. €18,95. Rinus Willemsen: Streek Taal, Zee land, uitg. Van de Berg, Almere 9,95 Wanneer de tijd om keuzes vraagt, zijn wij de eerste om ze te maken. Om onze ideeën ruimte te geven sluit Apart haar showroom in Goes. Daarom verkopen we komende tijd onze toonzaal leeg, voor een gunstige prijs. V apart-goes m flPRRT

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 27