coffeeshopclub kan zeeland 125 O 'Er zit maar een ding op: Nederlander worden' slachtoffers Tweede Wereldoorlog Veere krijgt IJslandse miljoenen toch terug 'Invoering wietpas per januari onwenselijk' JSMSS3 zaterdag 29 oktober 2011 W mfmrnmsmmmï&jessm „De handel in softdrugs zal straks de illegaliteit in gaan." Antwerpenaar Nick Verheijen men tot besloten clubs. Er zijn vol gens hem zeker geen speciale ga ranties nodig voor het bescher men van de persoonsgegevens van de clubs. Wie bang is dat zijn gege vens in verkeerde handen kunnen vallen, moet maar geen lid wor den van een coffeeshopclub, vindt hij. Bruinsma is ook niet bang dat een eerzame Belgische klant in het gelijk wordt gesteld door de Com missie Gelijke Behandeling als de ze geweigerd wordt als lid van bij voorbeeld een Vlissingse coffees hopclub. Wie lid wil worden van een club moet overigens wel een bewijs van inschrijving in een Ne derlandse gemeente kunnen to nen. Bij de gemeente Vlissingen kost een dergelijk document 7,15 euro. door Lilian Dominicus Vrijdagmiddag, Grote Markt in Goes. Het is een zeldzaam mooie herfstdag in de vakantie en de terrassen zitten vol. De Antwerpenaar Nick Verheijen komt net uit Aarden lopen, één van de twee coffeeshops van Goes (High Life is de andere). Hij komt al vanaf zijn zestiende naar Goes, niet alleen voor de aanschaf van wiet, ook om eens op café te gaan. „De sfeer is hier altijd levendig", vindt hij. Het is een beetje jeugd sentiment, want vroeger ging hij veel naar Colijnsplaat op vakantie. Tja, als hij straks niet in aanmer king komt voor een pasje omdat hij geen Nederlander is, dan moet hij thuis maar gaan kweken. Ver heijen denkt niet dat de maatregel veel zal oplossen. „De handel zal de illegaliteit ingaan", daar is hij van overtuigd. „Juist als het op straat gebeurt krijg je meer over last. Dat heb ik in Bergen op Zoom wel gezien, schuiven ze met hun auto langs je voorbij. 'Psst', zeggen ze dan, 'wil je iets ko pen?'." Op de bankjes voor Aarden zitten de drie Vlaamse vrienden Davy Wolfcarius, Sven Bohez en Kevin Furniere te genieten van het zon netje. Ze zijn net naar binnen ge weest voor een paar gram wiet. Ze maken er 'een dagje uitstap' van, zeggen ze. „Goed voor de Goese economie", voegen ze er aan toe. Want als ze hier toch komen 'inko pen', blijven ze natuurlijk ook even hangen. Leuke stad, merken ze op. Ia, van die wietpas hebben ze ge hoord. Geen goed plan is dat, want in België is het niet zo ge makkelijk om legaal aan wiet te ko men. En je mag een plantje per persoon zelf thuis kweken, maar liever toch niet. Want zo'n plantje vergt wel heel veel verzorging. En als je er meer dan één hebt, loop je wel risico. „Er zit maar een ding op", concludeert Davy, „en dat is het Nederlanderschap aanvaar den." foto Willem Mieras maastricht - De invoering van een wietpas in het zuiden van ons land per 1 januari 2012 is onwense lijk, onhoudbaar en onfatsoenlijk. Dat zei voorzitter Mare Josemans van de Vereniging van Officiële Coffeeshops in Maastricht giste ren. Het kabinet wil dat coffee- 10.30 uur: Herdenkingsprogramma bij het gerestaureerde monument bij de begraafplaats, door de leerlingen van groep 8 van de basisscholen de Sprong en 't Klinket met het voordragen van gedichten en het leggen van bloemen. Nieuw- en Sint Joosland 14.30 uur: Kinderen van basisschool De Lonneboot leggen een krans op de begraafplaats in Nieuwland. Zoutelande 14.00 uur: Verzamelen op parkeerter rein Camping Janse, Westkapelseweg. 14.30 uur: Officiële onthulling van de gedenksteen ter nagedachtenis van de op 7 oktober 1944 om het leven geko men Royal Air Force vliegenier Reginald William James. De familie van de omge komen piloot is hierbij aanwezig. Er zijn diverse toespraken, er worden bloe men gelegd en de last post, het Wilhe- mus en God Save the Queen worden gespeeld. ZATERDAG 5 NOVEMBER Koudekerke 15.00 uur: Officiële herdenking van de burgerslachtoffers bij het gerestau reerde monument. Vertrek bij Kerk in een stille tocht naar het monument bij de begraafplaats. Er zijn verschillende toespraken en er worden gedichten voorgedragen. Tot slot is er gelegen heid tot het leggen van bloemen voor alle aanwezigen. Aansluitend is er een samenkomst in de Couburg. Sint Laurens 13.30 uur: kranslegging op de begraaf plaats. DINSDAG 8 NOVEMBER Vrouwenpolder 11.00 uur: Herdenkingsceremonie bij het monument aan de Fort den Haak- weg. Na afloop kunnen belangstellen den een kopje koffie drinken in het ver enigingsgebouw. 18.30 uur: Bevrijdingsvuur met zang in een weiland aan de Zoekweg, onder voorbehoud in verband met de weers omstandigheden. Serooskerke 14.30 uur: Herdenkingsceremonie bij het monument op het Muntplein naast de Johanneskerk. Voorafgaand aan de herdenking brengen enkele Engelse ve teranen een bezoek aan de kinderen van groep 8 van de Wegwijzer. Achter af is er gelegenheid tot napraten met een kopje koffie in de Zandput. door Maurits Sep domburg - Wat een miljoenenver- lies leek te worden, wordt nu bijna een meevaller: de gemeente Veere krijgt toch de drie miljoen euro te rug die bij de IJslandse bank Lands- banki was weggezet. Na het faillissement van de bank leek Veere de miljoenen kwijt te zijn. De Hoge Raad in IJsland heeft echter bevestigd dat twee Ne derlandse gemeenten (Dordrecht en Alphen aan de Rijn) een voor keurspositie innemen als schuld eiser. Ze behoren tot de zogenoem de Noord-Hollandgroep (ver noemd naar de provincie Noord-Holland), waartoe ook Veere en Goes behoren. Door deze uitspraak kunnen ook de andere overheden uit die de terugbetaling van hun geld tegemoetzien, con cluderen zij. Veere had drie miljoen bij Lands- banki staan. De gemeente ver wacht dat een deel van dat geld mogelijk al dit jaar wordt uitbe taald. Maar zeker is dat niet. Het is ook nog maar de vraag hoeveel er in eerste aanleg terug komt en hoe het wordt teruggestort. Ook is nog onduidelijk of Veere (een deel van) de rente op die drie miljoen kan terugkrijgen. Daar voor moet het vonnis van de IJs landse Hoge Raad verder worden bestudeerd. Daarbij wordt volgens de gemeente ook bekeken of het mogelijk is de kosten die zijn ge maakt voor advocaten ergens te verhalen. De IJslandse wetgever had al eer der vastgesteld dat Veere en de an dere leden van de Noord-Holland- groep een voorkeurspositie had den. Dat werd echter aangevoch ten door andere schuldeisers, waar onder banken, die ook geld had den geleend aan Landsbanki. WESTSTRATE VERRUIMT HORIZON v/ MIDDELBURG - De firma Weststrate uit Middelburg blijft voortdurend innoveren en investeren om de bedrijfsdynamiek te waarborgen en verder te vergroten. Het in 2004 op industrieterrein Arnestein gebouwde imposante pand is weststrate onlangs flink uitgebreid. Zo is er extra kantoorruimte en een nieuwe showroom voor kantoorinrichting en kantoormachines gerealiseerd. Tevens is het magazijn drastisch in volume toegenomen waardoor de totale capaciteit nu gegroeid is naar 50.000 kubieke meter. Ook het werkgebied breidt zich uit, tot heel Zuidwest Nederland en Vlaanderen. >E VEELZIJDIGE SPECIALIST shops in de drie zuidelijke provin cies besloten clubs worden met le den. Daarmee wil het drugstoeris ten weren. Volgens Josemans bete kent dit een klap voor de econo mie. Buitenlandse drugstoeristen leveren de schatkist jaarlijks 200 miljoen euro op. TAILOR MADE „Wij blijven investeren om klaarte zijn voor de toekomst, als de economie weer opbloeit. Daarnaast is de forse uitbreiding van het magazijn een' logisch gevolg van onze toenemende beheerfuncties. Voor vele klanten nemen wij de complete logistiek uit handen: opslag, transport en bewaking van minimumvoorraden. Ze kunnen gebruik maken van een op maat gesneden geautomatiseerd bestelsysteem en zeer snelle levering is mogelijk. De klanten betrekken ons met hun verpakkingsvraagstukken al in de fase van productontwikkeling bij het proces. Klantspecifieke artikelen staan op afroep in ons hightech magazijn. Je ziet een enorme verschuiving naar tailor made technische producten. Er worden dan ook steeds hogere eisen gesteld aan industriële folies qua houdbaarheid, zuurstofdoorlaatbaarheid en doorsteekweerstand", aldus Krijno Davidse en Rob Jeras, de firmanten van Weststrate. DUURZAAM Naast kwaliteit, service en maatwerk is duurzaamheid speerpunt van beleid bij Weststrate. Dat uit zich bijvoorbeeld op het gebied van 'cradle to cradle' gecertificeerde papieren handdoekjes en toiletpapier tot de montage van de allernieuwste van recycled kunststof geproduceerde dispensers. Het team van Weststrate, bestaande uit een dertigtal gemotiveerde medewerkers, geeft advies op maat over de meest ideale oplossing voor elke situatie. Voor elke discipline heeft Weststrate specialisten in huis. Een brede waaier klanten in bedrijfsleven, detailhandel en non-profitsector wordt efficiënt en optimaal bediend. Meer informatie over Weststrate? Bezoek onze site www.weststrate.ni bel naar 0118 63 00 00 of mail naar info@weststrate.nl! VERPAKKINGEN KANTOOR istweeter

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 25