Zeeland PZC 2I 'Campings die investeren, redden het' wachten op kettingzaag Vrienden CONTACTA.NL T* WALCHEREN 24 en 25 24 en 25 Aquaduct dicht voor onderhoud Kastanjes langs kaaien almanak Zaterdag 29 oktober 2011 Raadsman betwijfelt of coffeeshopclub wel kan Veere krijgt IJslandse miljoenen toch eerder terug Tip? walcheren@pzc.nl TOERISME Super-voorjaar en goed najaar kunnen matige zomer amper goedmaken door Maurits Sep OOSTKAPELLE - De slechte zomer heeft een tik uitgedeeld aan cam ping Ons Buiten in Oostkapelle. Maar Gabriel Coppoolse rekent er op dat hij dit jaar toch positief zal afsluiten. „Mijn investeringen in luxe overnachtingen en wellness betalen zich nu uit." De komende week verwacht Cop poolse nog wat Duitsers en Vla mingen, maar verder is de cam ping leeg. De laatste Nederlandse gasten zijn hun caravans aan het schoonmaken en vertrekken van daag. De strandhuisjes, chalets en buitensuites blijven te huur en dat waren juist ook de publiekstrek kers in de zomer. „De huur daar van neemt een vlucht. Ik ben blij met de risicospreiding waar ik de afgelopen jaren aan heb gewerkt. Daardoor kunnen we de neergang beperkt houden. Je ziet het ook op de camping: kampeerplaatsen met toegevoegde waarde als meer ruim te en privé-sanitair doen het goed. Het ligt niet aan de prijs maar het product of mensen komen. Cam pings die investeren, die scoren." Nee, een hoogtepunt was 2011 ze ker niet, blikt Ruurt van der Wel van de VW Walcheren/Noord-Be veland terug. Want het voorjaar was dan inderdaad wel heel goed, en de zomer matig, maar over het najaar moeten we niet overdrij ven, vindt hij. „Dat was oké, net als anders, niet beter. Op één top- weekend na, dat met de Kustmara- thon. Maar dat waren dagjesmen sen, geen verblijfstoeristen." „In het voorjaar dachten we nog: 'dit gaat een klapper worden!'. Daar hadden we ook behoefte aan na een paar magere jaren. Maar de zomer viel zwaar tegen. En met al leen een goed voorjaar en een re delijk najaar red je het niet. De zo mer zorgt voor de massa", analy seert Nienke van der Ploeg van de VW Zeeuws-Vlaanderen. „Maar het mooie is", reageert Mar- go Grevel van de VW Schou- wen-Duiveland, „ik heb de toerist niet horen klagen. Dat slechte weer lag namelijk niet aan Zee land, het was overal slecht. Het was hier zelfs nog beter dan el ders." Tja, dat weer, dat wordt steeds be langrijker voor de keuze van de toerist, ervaart Coppoolse. „Men sen gaan steeds spontaner: het is nü mooi dus we gaan nü." Tegelij kertijd blijven ze korter. „We moe ten nu veel meer families bereiken om tot dezelfde bezetting te ko men. Had je voorheen aan één ge zin genoeg voor drie weken, nu moet je er drie hebben. Daarom is investeren zo belangrijk: mensen kiezen voor kwaliteit." Ook voor een vakantieganger uit Knokke zit het vakantieseizoen op camping Ons Buiten in Oostkapelle erop. MIDDELBURG - Het Dampoortaqua- duct, de tunnel die het verkeer op de N57 in Middelburg onder het Kanaal door Walcheren door leidt, is van vrijdagavond 4 november 20.00 uur tot zaterdagavond 5 no vember 20.00 uur dicht wegens on derhoudswerkzaamheden. Rijks waterstaat vervangt en test dan het bedieningssysteem en voert re guliere onderhoudswerkzaamhe den uit. Het verkeer uit beide rich tingen wordt omgeleid via gele borden. MIDDELBURG - De gemeente Mid delburg zal de komende jaren een groot deel van de kastanjes langs de kaaien en de Dam in Middel burg vervangen door andere bo men. Aanleiding is de kastanjeziek te die al jaren voor hoofdbrekens zorgt. Het is niet gelukt de ziekte terug te dringen. Er is een plan opgesteld voor een grotendeelse vervanging van de kastanjes aan de Nieuwe Haven, Turfkaai, Houtkaai, Londensekaai, Bierkaai, Rouaansekaai, Dwars- kaai, Rotterdamsekaai, Dam, Ko rendijk en Kinderdijk. Van de 127 kastanjes die in dit gebied ston den, zijn er al 11 weggehaald we gens de kastanjeziekte. Van de rest zijn er 32 slecht en 27 matig aan toe. In het plan blijven 27 gezonde kas tanjes staan of ze worden ver plant. De andere 100 plekken wor den opgevuld door linden, haag beuken en esdoorns. De vervanging van de bomen ge beurt in fases en neemt in totaal zeven jaar in beslag. Over drie we ken wordt begonnen met de eer ste fase, aan de Nieuwe Haven, Turfkaai en Houtkaai. pagina 22 en 23: De jongste kas tanjes hebben het 't ergste te pakken foto Ruben Oreel Tip? redactie@pzc.nl De trimclub in Breskens is een echte vriendengroep. Samen uit, samen thuis. Die zondag waren tijdens de wekelijkse rit zestien rijders van de partij. Net buiten Breskens werd plot seling een noodstop gemaakt. De voorste vier renners stapten af en be gonnen de berm af te zoeken. De rest volgde hun voorbeeld. De chauffeur van de volgwagen stapte uit en vroeg nieuwsgierig waar ze eigenlijk naar op zoek waren. Het gros wist het ook niet. Tot één van de koptrek- kers een kreet slaakte, voorover boog en iets uit het gras opraapte. Hij poetste het af aan z'n shirt en stak het prompt in z'n mond. Z'n nieuwe kunstgebit was tijdens het fietsen uit z'n mond gevallen. jgl ffai Dé netwerkbeurs van Zuid-West Nederland en Vlaanderen jaar 1 t/m 3 november 2011 15.000 m2 beursvloer/r Superbus van Wubbo Ockels//Workshops met bekende sprekers WE //Grootste netwerk borrel van Nederland XjC' W Gratis Segway rijden övJ Registreer je gratis ais bezoeker op www.contacta.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 21