Buikpijn van tierelantijntjes De laatste reeks van Peter R. w kijktip Dat Next hair guru er aankomt, kan niemand zijn ontgaan. Al weken vliegen de promotiespotjes ons op televisie en radio om de oren. Net 5 wil meer fashion op de buis en de kappers show trekt de kar. door Rivka Groenier zondag, 20.30 uur Next hair guru is een realityshow waarin kappers zichzelf naar een hoger plan proberen te til len, hopend op een glansrijke carrière als haarstylist van sterren en topmodellen. De af trap vindt plaats in een kale fa briekshal waarin de kandidaten keurig in het gelid staan. Naast hen trolleys met haarcosmetica van Keune. Dat het programma 'mede mogelijk wordt gemaakt' door deze producent van haarpro- ducten (en ook een beetje door Carmen, die de föhns en stijltan gen levert), ligt er dik bovenop. De perspresentatie van het nieuwe pa radepaardje van Net 5 was in het ultramoderne bedrijfscomplex van Keune in Soest, waar George Keu ne, de grote man achter het merk, trots zijn fabriek showde. Leuk weetje: het programma wordt ge produceerd door CCCP, een be drijf dat is opgericht door Eelco Keune, de jongste zoon van senior. Deze opzichtige sponsoring is te genwoordig de normaalste zaak van de wereld, maar voor de rest durft Net 5 met dit programma wel af te wijken van de norm. Zo heeft Ilham Mestour (een grote naam in de wereld der Nederland se stylisten, maar voor het door snee televisiepubliek een onbeken de) een dragende rol. Tot haar ei gen verbazing overigens: „Moeten jullie niet een echte presentatrice naast me neerzetten, vroeg ik nog." Ook copresentator Sol Wor- telboer 6packTMF) is nog niet echt toegetreden tot het gilde der BN'ers. Een verfrissende, maar ook gewaagde keuze voor een pro gramma dat door zenderbaas Alphons Martens wordt omschre ven als een 'ambitieus project'. Met haar indrukwekkende cv ver tegenwoordigt Mestour de droom van de kappers die via Next hair guru de 'beste haarstylist van Ne derland' hopen te worden. Mes- Ilham Mestour. tour is een haarkunstenaar die met een paar handbewegingen een kapsel naar grote hoogten kan tillen, zwijmelt kandidaat Robert. „Zij is écht een haargoeroe." Mestour, zelf voorzien van een in drukwekkende bos krullen, werkt voor bladen als Elle en Avant Gar de, voor shows van Gucci en Dior en voor topmodellen als Doutzen Kroes en Yfke Sturm. Nog een aan sprekend wapenfeit: ze deed het haar van prinses Maxima voor het portret dat Erwin Olaf van haar maakte toen de prinses 40 werd. Zoals het hoort bij reality-tv wordt haar rol van strenge kappers juf vet aangezet. Zo verschijnt Mes tour in de eerste aflevering strate gisch op grote hoogte voor de kan didaten, zodat die letterlijk tegen haar opkijken. Even later monstert ze beneden het resultaat van een eerste proef „Ik wil geen gezellig heid, ik wil fashion", foetert ze. En dan 'snel, snel', door naar de vol gende kandidaat die aan het hoofd van een model zit te friemelen. „Geen tierelantijntjes, geen krulle tjes. Ik krijg hier buikpijn van." Streng maar rechtvaardig, noemt Mestour haar aanpak. „Als er kan didaten gaan afvallen, krijg je ook heus mijn zachte kant te zien." Zo lang die kandidaten maar be grijpen dat haar een serieuze zaak is en ermee omgaan een ambacht. Mestour: „Ik ben niet op een blau we maandag opgestaan met de ge dachte dat ik kapper wilde wor den. Haar is mijn passie en mijn le venswerk, en dat moet het voor de kandidaten ook zijn. Er zijn te veel kappers die het zien als de zoveel ste van negen-tot-vijfbaan. Ik ont plof bij die mentaliteit. Dat soort mensen begrijpt er niets van. Als kapper heb je invloed op de ge moedstoestand van je klant. ]e kunt iemand gelukkig maken, maar ook heel ongelukkig." De haarmodellen hebben overi gens weinig te vrezen in Next hair Sol Wortelboer. foto's SBS guru. Er komt nauwelijks een schaar aan te pas, omdat de show vooral om styling draait. Zo moe ten de kandidaten in de eerste afle vering 'inspiratie halen uit hun ei gen persoonlijkheid', of, nog een tikje lastiger: uit het kapsel van ko ningin Beatrix. Het woord kapper wordt door de deelnemers vermeden alsof het een vies woord is. Jeanette: „Je hebt kappers en je hebt haarstylis- ten. Dat is gewoon een compleet ander verhaal." Eduard: „Ik ben tien jaar kapper geweest en de fashion-kant is gewoon meer mijn dingetje. Consumenten hebben De aftrap van Next hair guru vindt plaats in een fabriekshal. geen idee wat wij doen. We doen de puntjes, stoppen er een kleur tje in en dan houdt het op, den ken ze. Je krijgt in dit programma te zien hoe het echt reilt en zeilt in de fashion-scene." De fashion-scene, copresentator Sol Wortelboer heeft er weinig kaas van gegeten. „Het is niet zo dat ik dacht 'hé, een programma over haar, dat is iets voor mij'. Ik ga eens in de drie maanden naar de kapper, daarmee houdt mijn kennis van haar wel op." Dat - plus wellicht zijn weelderige haar dos - lijkt precies de reden dat hij voor deze klus werd gevraagd. Hij mag het van superlatieven en En gelstalige vaktermen doorspekte wereldje lekker relativeren. „Oké, de truc is dus het uitborstelen van krullen", zegt hij als een kandidaat met veel aplomb heeft uitgelegd wat de diepere gedachte achter een creatie is. Daarmee zet hij de aspirant-haargoeroe weer even lek ker met beide benen op de grond. ^3 Next hair guru, dinsdag 1 novem ber, Net 5, 21.30 uur. Reageren? redactie.media@wegener.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 105