Plan EU blijkt effectief PZC auto EUROPA Beurzen reageren positief op akkoord om schuldencrisis te bezweren Mauro moet het land uit Verdachte moord op stel Schroevers wordt onderzocht üvyT msssÊÊÊÊÊÊÊm Co Ahead stunt tegen Feyenoord Man te jong VOOI* adoptie Modder en puin door overstromingen in Italië Af en toe zon Jemenitische president stelt voorwaarden aan vertrek 8 Strijd om de macht in de Arena is een gênante vertoning 26 en 27 VRIJDAG 28 oktober 2011 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 253e jaargang nr. 258 - los nummer 1,60, zaterdag 2,40 De Citroën DS5 valt op door zijn niet-standaard vormgeving WALCHEREN aS^gSSBSSBHSHgraSaa den haag - Het plan van de rege ringsleiders om de schuldencrisis in Europa te bezweren heeft op de korte termijn de gewenste effec ten. Beleggers op de financiële mark ten reageerden gisteren positief De beurzen veerden flink op, zelfs naar het hoogste niveau in drie maanden. Het nieuws over een groeispurt van de Amerikaanse economie - 2,5 procent op jaarba sis - droeg daaraan ook bij. De eu romunt steeg van 1,39 naar 1,41 dol lar, het hoogste niveau in zeven weken. Ook ten opzichte van het Britse pond en de Japanse yen steeg de waarde van de euro. Ver der daalde de rente op de staatsle ningen van Spanje en Italië licht. De AEX in Amsterdam eindigde gisteren fors hoger met een plus van 3,8 procent. De bankaandelen explodeerden bijkans: De finan ciële fondsen ING en Aegon wa ren leidend, met respectievelijk 14 en 9 procent. De Franse banken BNP Paribas, Société Générale en Crédit Agricole lieten koerswin sten zien van tussen 17 en 23 pro cent. De Duitse DAX steeg met meer dan 5 procent. Ook elders in Europa gingen de aandelenkoer sen fier de lucht in. In de nacht van woensdag op don derdag besloten de regeringslei ders in Brussel dat het steunfonds voor zwakke EU-landen flink wordt verhoogd naar ongeveer dui zend miljard euro. Verder zullen de banken de helft van de lenin gen van Griekenland kwijtschel den, waardoor de staatsschuld van dat land met 100 miljard daalt naar 260 miljard euro. De reserves van banken moeten groeien naar 9 procent van de uitstaande verplich ting. ING (10,3 procent), ABN Am- ro (11,4) en Rabobank (16,2) heb- bengenoeg kernkapitaal. AyA pagina 10/11: dreigementen Aonnodig: pagina 3: commentaar den haag - Mauro Manuel, de 18-jarige Angolees, mag na acht jaar niet in Nederland blijven. De partijen van de gedoogcoalitie steunden minister Leers van Asiel. De oppositie stuurde er gisteren in een debat op aan Mauro een ver blijfsvergunning te geven, maar Leers weigert een uitzondering te maken. De enige hoop is voor Mauro, dat hij mag blijven voor een studie. Maar de meningen lo pen uiteen of dat haalbaar is. De CDA-Tweede Kamerleden Ad Koppejan en Kathleen Ferrier blij ven erbij dat Mauro niet uitgezet mag worden. Dat zeiden ze giste ren nadat ze samen overleg had den gevoerd. De twee willen dit nog in de fractie aan de orde stei lere ALki pagina 5: nauwelijks hoop voor Mauro middelburg - De verdachte van de moord op het Middelburgse echt paar Schroevers wordt psychia trisch onderzocht in het Pieter Baan Centrum. De rechtszaak is uitgesteld tot januari 2012. Gisteren was er een pro-formazit- ting, waarbij het parket vroeg om uitstel van de behandeling. Omdat hij als zeer gevaarlijk wordt be schouwd, had de rechtbank uitge breide veiligheidsmaatregelen ge nomen. Vorige week vond de di recteur van de gevangenis in Vught nog dat B. te gevaarlijk was QiJLte vervoeren. j pagina 22: daar is Fred B; ge boeid en zwaar bewaakt BORGHETTO Dl VARA - Modder en puin bepalen dezer dagen het beeld in het Italiaanse dorp Borghetto di Vara in de streek Ligurië. Italiaanse militairen en reddingswerkers zochten gisteren naar slachtoffers van de overstromingen die dins dag dorpen in de kustgebieden van Ligurië en Toscane troffen. Omdat slachtoffers mogelijk door de stromen mee naar zee zijn, gevoerd, werd bij het zoeken ook de kustwacht ingescha keld. Zeker negen mensen kwamen om. Nog zes mensen worden vermist. foto Antonio Calanni/AP Ik geloof weer in de euro reageeropwww.pzc.nl reacties: 253 Zolang er niemand ontsnapt is Torentijd een prima gevangenis 76% fUHUH 24% deventer - De eerste grote stunt in het KNVB-beker komt dit sei zoen op naam van Go Ahead Eag les. De nummer twaalf van de Ju- piler League schakelde Feyenoord, vierde in de eredivisie, gisteravond in de derde ronde op eigen veld uit: 2-1. De doelpunten van de Eag les werden gemaakt door foey Suk en Mamix Kolder (strafschop). Ron Vlaar scoorde namens Feye noord in de 89e minuut tegen. AZ overleefde de derde ronde van het bekertoernooi ternauwernood. De Alkmaarders gaven tegen FC Dordrecht een o-2-voorsprong uit handen. Pas in de verlenging sleep te de ploeg van Gertjan Verbeek deMge uit het vuur. pagina 26: bekervoetbal roosendaal - Een man uit Roosendaal mag een meisje voor wie hij al vijf jaar als een vader zorgt, niet adopteren. De man is gehuwd met de moeder van het meisje, maar te jong voor adoptie omdat hij niet de vereiste achttien jaar ouder is dan het kind. Het paar is al zes jaar bij elkaar en heeft bij de Bredase kinderrechter een gezamenlijk verzoek tot 'stief ouderadoptie' ingediend. De recht bank wijst het verzoek af omdat de vader slechts 17 jaar, 8 maanden en 11 dagen ouder is dan de doch ter van zijn vrouw. Het Burgerlijk Wetboek schrijft een minimum leeftijdsverschil van 18 jaar voor. Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088 -013 99 10 8 711688 555530'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 1