81 buitenland effeweg.nl Erdogan erkent Kenia jaagt op aanhangers al-Shabaab supervoordelige busreizen NAJAARSAANBIEDING PARIJS ^MaiaarsknaHeTPj NAJAARSAANBIEDING BERLIJN Kijk op www. iffeweg nl of bel 0529 - 46 96 67 Amy Winehouse stierf door een overdosis drank Handenprotest in Jemen donderdag 27 oktober 2011 Deze stad moet u zeker een keer bezocht hebben! Maak een wandeling langs de Seine, bekijk de Sacré Coeur, geniet van het schitterende uitzicht over de stad vanaf de Eiffeltoren of bekijk de verschillende kunstwerken in het Louvre. 3 hotelovernachtingen, 3x ontbijtbuffet en vervoer per Tourist Class touringcar Bekijk de Brandenburger Tor, Alexanderplatz en Checkpoint Charlie en de restanten van de Berlijnse Muur. Kijk uw ogen uit ih het schitterende dierenpark in het hart van de stad of in het KaDeWe, het grootste warenhuis van Europa. 3 hotelovernachtingen, 3x ontbijtbuffet en vervoer per Tourist Class l touringcar In het overdekte winkelcentrum GentrO kunt u heerlijk kerstshoppen. Met meer dan 200 winkels, cafés, restaurants en een grote kerstmarkt is er voor ieder wat wils. In Dortmund vindt u één van de mooiste kerstmarkten van Duitsland. 1 hotelovernachting, lx ontbijt- en dinerbuffet, 1 fles mineraalwater op de ^hotelkamer en vervoer per Tourist Class touringcar 3 dgn Kerstshoppen Romantische Strassev.a. 109,- 4 dgn Kerstshoppen Kufstein en Salzburgv.a. €149,- 8 dgn Kerstreis Beierse Woud€489,- Effe Weg, Postbus 23, 7710 AA Nieuwleusen. Verweid bij boeking de boekcode en u waakt kans op een stedentrip. Alle fouten voorbehouden. Prijzen zijn vanaf en per persoon, excl. €17,- reserveringskosten per boeking. LONDEN - De Britse zangeres Amy Winehouse is gestorven aan alco- holvergiftiging. Dat heeft lijk schouwer Suzanne Greenway gis teren bekendgemaakt. Winehouse (27) werd 23 juli in Londen dood aangetroffen in bed. De politie vond er drie lege fles sen wodka. Ze had naar de drank gegrepen nadat ze drie weken geen alcohol had gedronken. Ze kampte al jaren met verslavingen aan alcohol en drugs. Door de drank was ze waarschijn lijk in coma geraakt „Ze had 416 milligram alcohol per deciliter bloed en het effect van zo'n poten tieel fatale dosis was haar plotse linge en onverwachte dood", oor deelde de lijkschouwer. Een inwonende bewaker contro leerde Winehouse om 10.00 uur 's ochtends op de dag dag ze stierf. Hij dacht dat ze sliep. Toen hij haar om 15.00 uur weer contro leerde, belde hij de hulpdiensten. TURKIJE Regering geeft fouten toe in eerste 24 uui Turkse regering steeds meer onder vuur na aardbeving. Media berichten over ingestor te gebouwen waar nog steeds geen reddingsteams bij zijn ge weest. Ook groeiende kritiek op be roerde constructie van huizen. door onze correspondent Jessica Maas ISTANBUL - „Er zijn meer dan 17.000 tenten naar het gebied ge stuurd, dat zou genoeg moeten zijn. Maar door een gebrek aan controle zijn ze niet op de juiste plaats terecht gekomen." De Turkse premier Recep Tayyip Erdogan wond er gisteren geen doekjes meer om. Zijn regering ligt na de zware aardbeving bij Van onder vuur. Volgens Erdogan is veel kritiek echter onterecht en kloppen de media zaken op. Uit het rampgebied regent het echter klachten over een tekort aan ten ten en hulpgoederen. Mensen ston den ook gisteren in kilometerslan ge rijen te wachten op een tent. Een woedende menigte plunderde een konvooi met hulpgoederen. Media berichtten ook over inge storte gebouwen waar nog geen reddingsteams bij zijn geweest. Dat de hulp de mensen nog maar mondjesmaat bereikt, stuit op veel kritiek. De CHP, de grootste oppo sitiepartij, roept om het aftreden van de regering. Volgens de partij heeft de regering de ramp onder schat en uit trots de aangeboden hulp uit het buitenland afgewe zen. Pas dinsdagavond kwam het kabinet daar op terug. Israël - dat een gespannen relatie met Turkije heeft - stuurde vliegtuigen met on derdelen voor noodwoningen. SANAA - Vrouwelijke demonstranten in Jemen hebben de nationale vlag op hun handen geschilderd, terwijl ze in de hoofdstad Sanaa het aftreden eisen van president Ali Abdullah Saleh. Tijdens hef protest staken honder den vrouwen hun sluier in brand. De verbranding van kleding door vrouwen is een bedoeïenensymbool om hulp te vragen aan mannelijke stamleden. De gevechten tussen de ordetroepen van president Saleh en naar de oppositie overgelopen strijders worden steeds heviger. Zeker 2S burgers, strijders en militairen kwamen dins dagnacht om het leven ondanks het bestand dat Saleh dinsdag afkondigde. foto Hani Mohammed/AP door onze correspondent Frans van den Houdt NAIROBI - De straten van de wijk 'Klein Mogadishu' in de Keniaanse hoofdstad Nairobi zijn na 19.00 uur vrijwel verlaten. Zodra het donker wordt, verdwijnen de in woners van de wijk van de straat, uit angst voor de politie die op jacht is naar illegalen, handlangers van de Somalische terreurgroep al- Shabaab en wajiens. „Al-Shabaab is een ziekte die moet worden uit geroeid, maar de politie moet geen onschuldige burgers lastig vallen", stelt Hassan Omar. „Veel mensen hier leven in angst. De politie kan ieder moment binnenvallen, en niemand weet wat hen vervolgens te wachten staat." De wijk heet of ficieel Eastleigh, maar wordt in de volksmond Klein Mogadishu ge noemd vanwege het grote aantal Somaliërs dat hier woont (Moga dishu is de hoofdstad van buur land Somalië). Volgens de autori teiten zijn velen van hen illegaal en is het nu, gezien de dreiging van de Somalische terreurgroep, zaak ze allemaal op te pakken en de grens over te zetten. Onder hen bevinden zich zelfs lei ders van al-Shabaab, zo meldde de staatssecretaris voor Binnenlandse Veiligheid onlangs; voor critici re den zich in felle bewoordingen af te vragen waarom het Keniaanse leger dan 'in godsnaam Somalië is binnengevallen om de extremisten te verslaan', in plaats van eerst 'de kop van de slang' in Eastleigh af te hakken? Kenia is in de ban van al-Shabaab. Sinds het leger in So malië jacht maakt op de extremis ten, die verantwoordelijk worden gehouden voor de ontvoering van Europeanen in Kenia, wordt ge vreesd voor wraakacties. Maandag vielen er een dode en tientallen ge wonden toen granaten ontploften in een bar en een busstation. Dins dag deed een paramilitaire een heid een inval in een huis en vond granaten, automatische wapens, pistolen en kogels. Drie mannen werden gearresteerd, onder wie, zo vermoedt de politie, één van de daders van de granaataanslag. „Dit is slechts het begin", aldus de politiecommissaris. „Kenianen gaan gebukt onder angst en span ningen en dat is onacceptabel."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 8