in Middelburg uit 115 donderdag 27 oktober 2011 In Eten doen de redacteuren Edith Ramakers en Nadia Eerkelder beurtelings verslag van een bezoek aan Zeeuwse eetgelegenheden. Prijs-kwaliteit Klassiek Van der Valk eten: geen po sitieve of negatieve uitschieters. We betaalden iets meer dan tachtig euro voor twee personen. Bediening Vriendelijk en efficiënt. We willen voortaan wel graag meteen een theezakje bij de thee. Entourage Sjiek en met allure, maar écht gezel lig wil het niet worden. Conclusie: Restaurant dat ondanks verrassend uiterlijk alle Van der Valk-verwachtingen waar maakt. De clichés over Van der Valk zijn al minstens zo berucht als de ho telketen zelf: de appel moes met de rode kers, varkens haas, wiener schnitzel, roestvrij stalen bakjes en banana split Zeeuwen op leeftijd kennen het bedrijf voornamelijk van de Wouwse Tol: een echt schnitzel paradijs aan de A58, net voorbij Bergen op Zoom, of liever: vlak voor Zeeland, als je van vakan tie terugkwam. Met gedachten aan de Wouwse Tol in je hoofd, valt je mond even open als je Hotel Van der Valk Middelburg binnenstapt. Je komt binnen via een meterslange oprit waar je als filmster met een limou sine afgezet zou kunnen worden, de lounge is mega, met een giganti sche toonbank, een reusachtige, kletterende waterpartij en een in drukwekkende moderne glazen ge vel. En alles is uitgevoerd in inter nationaal hotel-bruingrijs, met een paar flinke natuurlijke accen ten: grote bossen herfstbloemen en een tot iets abstracts gevloch ten takkenbos boven de grote ba lie. Deze Van der Valk wordt gerund door Martien van der Valk, horen we later: een zoon van de uitbater van de Wouwse Tol. „We willen de huiskamer van Zeeland wor den", zal hij na het eten zeggen. Dat is dan wel een heel mime huis kamer: in het restaurant zitten we aan een tafel met iets te hoge stoe len, waarop je niet met je voeten op de grond kan. Het is een grote zaal, met honderden zitplaatsen, maar we krijgen toch niet het ge voel dat we in een grote ruimte zit ten. Aan het plafond hangt een in drukwekkende, sjieke kroonluch ter; op de vloer ligt stijlvol tapijt; de tafels, met kunstleren stoelen eraan, zijn gedekt met linnen in naturelkleur. Het is allemaal bruin en donker: best gezellig eigenlijk. En het is nog vol ook: cursusmen sen, een enkele zakenman - die ze hier handig allemaal samen maar een beetje apart aan een grote ta fel zetten - en een gezin dat spelle tjes doet na het eten. De kaart staat vol met VanderValk- klassiekers; we besluiten alle rem men los te gooien. En dan is het jammer als de beloofde balletjes niet in je tomatensoep zitten. De De ruime eetzaal bij Van der Valk Middelburg. foto's Marcelle Davidse helft van het hoofdgerecht staan; we moeten tenslotte ook nog toet jes proeven. De tiramisu met aard beien bevalt niet zo: „Alsof ik slag room eet in Frankrijk, zonder sui ker", klinkt het. De coupe is ge vuld met mascarpone, koekjes, aardbeien en drank: en dat wil sa men niet echt een gerecht worden. Mijn meringue - eiwitschuim - is lekker, de bramen en de frambo zen erbij zijn heerlijk, maar ook van het toetje moet ik de helft la ten staan... Hotel Van der Valk Middelburg, Paukenweg 3, 4337 WH Middelburg. 0118 44 25 25. Elke dag open van 12.00 tot 22.00 uur, vrijdag en zaterdag live-cooking, met een buffet. www.hotelmiddelburg.com aan voor een pizza: het is een waanzinnig groot bord vol met dun gesneden vlees bedekt met garnituur: gedroogde tomaten, ge raspte kaas en een rolletje blader deeg op een groene berg.. „Die drie ons rucola had voor mij niet gehoeven", moppert mijn tafelge- note. Echt jammer is dat het vlees is bespoten met streepjes mayonai se, in plaats van de beloofde balsa- mico. Het brood dat we erbij krij gen is prima: vooraf van dat breek- brood dat ter plaatse is afgebakken en bij het voorgerecht driehoekjes toast van wit brood. En inderdaad: mijn schnitzel - op Weense wijze - is het klapstuk: een stuk vlees van bijna dertig cen timeter lang, compleet met een schijfje citroen en een ansjovisje. In Oostenrijk had ik ooit de perfec te Wiener Schnitzel: flinterdun en reuze knapperig. Sindsdien durf ik het gerecht eigenlijk niet meer te bestellen: de teleurstelling is gega randeerd. De schnitzel van Van der Valk is toch lang niet de slecht ste die ik in Nederland ooit at, al had het vlees platter geslagen moe ten worden en had het korstje kro kanter gekund. Het is vooral veel: dit is manneneten, stellen we vast. Ook de varkenshaas van mijn ge zelschap schatten we op meer dan twee ons. Het vlees is gegratineerd met een plak brie en ligt in zware notenroomsaus met een handje walnoten. De witlof is tot onze spijt zoet gecatameliseerd. We krij gen er nog friet, gebakken aardap pelen en broccoli met kaassaus bij. Het kan niet anders: we laten de Café Restaurant "polskin" Solskin... dat is genieten van elk moment Boulevard Banken 58, 4382 AC Vlissingen. Telefoon (0118) 417 350. Fax (0118) 440 072 www.solskin.nl soep is verder prima: zo'n Holland se iets gezoete tomatensoep. Met een scheutje room en wat basili cum erin. Mijn gezelschap eet car paccio, het gerecht dat inmiddels verworden is tot wat de garnalen- cocktail in de jaren zeventig was. Heel even zien we de carpaccio Varkenshaas, gegratineerd met brie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 71