6| agenda DONDERDAG 27 OKTOBER Meliskerke Lezing van Hans Sakkers over de Hol- landstellung, een bunkerlinie uit de Eer ste Wereldoorlog net ten zuiden van de Zeeuws-Vlaamse grens. Boekhandel de Boekenmolen, 19.30 uur Nieuwerkerk Zwemvierdaagse in Dol-Fijn. Kinderen van 18.30 tot 19.30 uur. Volwassenen en kinderen onder begeleiding van 19.30 tot 20.30 uur. Westenschouwen Waar is Robinia? Een skeltertocht door het grootste bos van Zeeland waarbij je Robinia moet vinden. Meer info: www.jan- trampoline.nl Steenweg 13a, 13.00 uur. VRIJDAG 28 OKTOBER Colijnsplaat Een Dynamisch Kleurrijke Reis Aan Zee! door Angelina Koornneef en Irma Bolijn. Een compleet verzorgd weekend (tot 30-10) waarin je d.m.v. ademen, be wegen, geluid, schilderen, knutselen en de natuur jezelf (nog meer) gaat ontdek ken. Info: www.eenhoorntrec.nl Sas van Gent Halloween Familiegriezeltocht. Noord straat 5, 19.00 uur. Westenschouwen Bolusbelevingsfietstocht. Een fiets tocht door de Schouwse polder vol met suikerbietenvelden. Tevens bezoek aan ambachtelijke plaatselijke bakker die de beste bolusbelevingsfietstocht tot een waar zoet feest maakt. Meer info: www.jantrampoline.nl Steenweg 13a, 13.00 uur. ZATERDAG 29 OKTOBER Bruinisse Zeeuwse Avond met Ambras en DE Kli- koos in 't Durpsus. Aanvang 19.30 uur. Burgh-Haamstede Paddestoelenwandeling in Boswachte- rij Westerschouwen. Vertrek om 13.30 uur vanuit excursieschuur Staatsbosbe heer aan Kraaijensteinweg. Aanmelden via 0900-2020233. Dreischor Interkerkelijke hervormingsavond in hervormde kerk. M.m.v. mannenkoor de Troyeszangers. Aanvang 19.30 uur. Kerkwerve Griezelen met Halloween bij Stoom- groep Kerkwerve, op terrein recreatie boerderij Van Langeraad, Weelweg. Vanaf 18.30 uur. Ouddorp Fanfarefestival in multifunctioneel ge bouw dorpstienden. Met optredens van 8 topfanfares. Aanvang 13.00 uur. Vlissingen Disc-O-Lit, dansavond met muziek uit de jaren '70, '80, '90 en '00. Tevens is er een avondvullend programma met ge sproken woord, video en entertainment. - donderdag 27 oktober 2011 ZONDAG 30 OKTOBER Burgh-Haamstede Handel-cantatedienst in gereformeer de kerk aan Platboslaan. M.m.v. koor Lus- cinia. Aanvang 16.30 uur. Westenschouwen Bezemkruiskruidtocht per fiets of skel ter. Bezemkruiskruid is duidelijk aan een opmars bezig. Na het veroveren van het voormalig werkeiland Neeltje Jans in de Oosterscheldemonding heeft het nu ook een plekje gevonden in de duinen van Schouwen. Meer info: www.jantrampoli- ne.nl. Steenweg 13a, 13.00 uur. DINSDAG 1 NOVEMBER Oostburg Joost Heeren, beeldend kunstenaar en docent kunst- en erfgoededucatie, geeft lezing over outsiderskunst. Ledeltheater, 19.30 uur WOENSDAG 2 NOVEMBER Middelburg Literaire avond met Esther Gerritsen. Zeeuwse Bibliotheek, 19.00 uur Een van de modepoppen in de winkel van Sebastian den Herder De coisjaals zijn een eigen ontwerp van Sebastian Een kast met accessoires, schoeisel én robots. Entree €5,00. Meer info: www.depiek.nl Timmerfabriek, 21.00 uur. Westenschouwen Damherten en reeënfietstocht, 18 kilo meter. Meer info: www.jantrampoline.nl Steenweg 13a, 13.00 uur. Het rek met handpicked vintage in de modezaak. 27 oktober: Skeltertocht vanaf Westenschouwen. door Annemarie Zevenbergen Hij is al lang verliefd op vintage. Op de echte designerstukken, niet de gevalletjes van der tien in een dozijn. Ontwerper Sebastian den Herder heeft in zijn Middelburgse modewinkel dan ook een rek 'handpicked vintage' staan. Waar een fraai paillettenjurkje van Karen Mil- len naast een cocktailjapon van John Pill hangt. Voor de echte liefhebber. Hij haalt uit die creaties, uit de pe riode jaren twintig tot halfjaren tachtig, een beetje inspiratie voor zijn eigen ontwerpen. „Maar", te kent Sebastian daarbij aan, „ik haal overal inspiratie vandaan, soms uit de stomste dingen. Ik kijk altijd om me heen. Naar alles. Zo zijn muziekclips een hele goede bron. Niet naar de zangeres kijken, maar naar de achtergrond, de styling." Gezeten aan de grote witte tafel in zijn zaak aan de Sint Janstraat, ver telt hij vol enthousiasme over zijn ontwerpen, zijn winkel, zijn voor liefde voor mooie stoffen en zijn behoefte om 'vrouwen mooi te ma ken'. De winkel is ook een weer spiegeling van Sebastian: van alles bij elkaar, niet in één hokje te van gen. Van zijn naaimachine op ta fel, tot gekleurd glaswerk uit eigen verzameling. Verder superhoog ge hakte pumps, plastic robots, fraaie lederen tassen en zijn zelf ontwor pen colsjaals. Sebastian den Herder, geboren in Serooskerke, vertrok na zijn mid delbare school naar Rotterdam. „Ik wilde kapper worden, maar toen ik eenmaal aan het knippen en permanenten ging, merkte ik dat het eigenlijk niets voor mij was. Ik had de behoefte om blijvende din gen te maken. Een kapsel groeit uit." Hij behaalde een diploma visagie en styling en leerde zichzelf vervol gens grotendeels het ontwerpers vak aan. Eindeloos achter de naai machine en verder heel veel vinta gestukken uit elkaar halen. „Die zijn zo goed gemaakt, daar leer je ontzettend veel van." Het liefst werkt hij vanuit de stof „Mouleren, gewoon de stof vorm geven. Vanuit m'n gevoel." In de Sint Janstraat verkoopt hij een aantal vaste merken en werk van andere ontwerpers. Daarnaast hangt er de ontwerplijn onder zijn eigen naam en zijn lijn met shirts en sweaters met handgedrukte prints, getiteld A muse. De Zeeuw kreeg landelijke bekend heid door zijn deelname aan Pro ject Catwalk. „Dat was leuk, ik heb er veel van geleerd. Het was ook wel erg reality-tv. Wat niet gefilmd wordt, bestaat niet. Ik ben ook niet iemand die in het spotlight wil. Ik werk liever op de achter grond, voor de styling. Ik ben blij dat ik weer in Zeeland ben. Ik voel ik me weer echt thuis. In Rotter dam, waar .ik ook een modewinkel ViKiNC* Sebastian den Herder in zijn eigen modewinkel in Middelburg. gfHüsovama

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 62