m m Eigentijdse invulling old time music door Cedar Creek Hollow Succesvol duo: Visser/Van Noord uit 13 I J§ Wpt M m podium donderdag 27 oktober 2011 door Marius Roeting Cedar Creek Hollow speelt old time music", benadrukt violist Ron Janssen. Hij treedt zater dagmiddag met dit groepje op in de Drukkerij in Middelburg. Het uit Zuid Limburg afkomstige Cedar Creek Hollow grijpt juist te rug naar het verleden van de Ame rikaanse volksmuziek. „Alle au thentieke muziek van voor 1930 noemen de Amerikanen old ti- Bijna heel Nederland kende ze, die liedjes van Joop Vis ser in de jaren zeventig: Het Veerse Gat, de Monniken, Eendje ga je mee. Joop Visser zingt nog steeds. Hij treedt het komend weekend twee keer op in Zeeland: zaterdagavond in De Wegwijzer in Nieuw- en St. Joosland en zondag middag in Porgy en Bess in Ter- neuzen. Hij komt samen met zangeres Jessi ca van Noord. Onder de titel 'Het succesvolle duo' brengen zij grappi ge liedjes, lieflijk gezongen, maar 0 zo venijnig. Alle mogelijke onder werpen uit het dagelijks leven en uit de actualiteit worden van com mentaar voorzien. Therapeuten, managers, politici, fundamentalis ten en andere gezichtsbepalende me'. Je hebt daarbinnen weer ver schillende stijlen: old time jazz, old time blues, country en volks muziek. Wij richten ons op die laatste variant en koppelen dat aan moderne invloeden van singer songwriters", licht Janssen toe. Hij maakt, duidelijk dat de oude mu ziekstijl sowieso een mengvorm is. „Veel van die old time volksmu ziek kent deunen die gerelateerd zijn aan Europese volksmuziek, met name de Schotse en Ierse. De muziek van de oorspronkelijke emigranten in Amerika begon Joop Visser en zijn vaste zangeres Jessica van Noord. types uit de maatschappij krijgen ervan langs. In Porgy en Bess opent het duo de reeks programma's in de derde se rie 'Moedertaal'. Visser en Van Noord zingen immers ook in het zich tijdens de burgeroorlog te mengen met Afrikaanse invloe den. Naast de old time spelen we ook muziek van de Metis uit Cana da. De Metis is een mengvolk van emigranten en de originele Indi aanse bewoners langs de Yukan ri vier. Zij spelen bijna pure Ierse me lodieën op viool. Die worden nieuw gecomponeerd en krijgen dan Indiase namen mee. Er zijn nog elke jaar competities voor." Al duikt Cedar Creek Hollow diep in het verleden, de formatie speelt niet strikt authentiek. In de bezet ting met Janssen (viool, mandoli ne, zang) en Antje Neuen (gitaar en zang) is accordeonist Paul Joris- sen een vreemde eend in de bijt. Janssen daarover: „De accordeon komt zelden voor in deze muziek. Maar dat is onze eigen inbreng in die traditie. Met de komst van zan geres Neuen zijn we veel meer ei gen songs gaan schrijven. Daar voor verzamelden we ons repertoi re door de aanschaf vancd's en boeken uit Amerika." Kenmerkend zijn teksten met een nostalgische inslag: een terugblik op wat nooit meer terugkomt. Het verlangen is een ander kernmerk in die teksten. Cedar Creek Hol low verwerkt deze bouwstenen ook in haar eigen, nieuwe compo sities. Maar wie old time muziek hoort, legt snel de link met het be ter gekende bluegrass. „Bluegrass is strikt voorgeschreven muziek. Ieder kent zijn aandeel en om de beurt wordt er gesoleerd op de diverse instrumenten. Old time muziek is minder bepaald. Ken merkend voor Old time is de vrij wel constante toepassing van twee stemmige zang", aldus Janssen. Zaterdag 29 oktober, Drvkkerij, Middelburg, 15.00 uur. Nederlands. In 2005 namen zij zes tien liedjes op voor het album Voorheen. In 2007 en 2010 namen ze twee albums op met liedjes vol politiek en maatschappijkritiek. De cd Voormary (2007) bevat tek sten van dichters ]an hanlo, Hen driks Marsman en Gerrit Komrij. Het duo kreeg als eerste de Okapi Liedprijs voor hun lied In de Sche mering. Deze jaarlijkse prijs voor 'een jaloersmakend lied' is een ini tiatief van de Stichting Okapi/Stichting )an Rot 'ter verrij king van het Nederlandse lied'. Zaterdag 29 oktober, Theater De Wegwijzer, Nieuw- en Sint Joosland, 20. 30 uur. Zondag 30 oktober, Porgy en Bess, 15.00 uur. DONDERDAG 27 OKTOBER Goes Romijn Conen met voorstelling 'Am- stelman'. 't Beest, 20.30 uur Middelburg Open Mie met o.a. The Monotrol Kid (zang/gitaar), MC Lunatic (rap) en Unchar ted (trio: zang, gitaar). De Spot, 20.00 uur 'Till Death Do Us Part', theatershow van rockgroep Moke. Stadsschouwburg, 20.00 uur Terneuzen 'When Harry Met Sally', romantische komedie met Isa Hoes, Daniël Boissevain. Scheldetheater, 20.00 uur VRIJDAG 28 OKTOBER Middelburg Jubileumshow Ivo Niehe. Stadsschouwburg, 20.00 uur Theatergroep Duinart met de voorstel ling 'De Broertjes'. 't Spiegeltheater, 20.00 uur Het Middelburgs Minitheater speelt De Freules. Minitheater, 20.30 uur Deepstep: dubstepavond met King Cannibal, Dion Cassius, Ruwedata en Bas- tine. De Spot, 21.00 uur (zaal open) Nieuw- en Sint Joosland Op Sterk Water met 'Theatertour' (im- pro-cabaret). De Wegwijzer, 20.30 uur (geannuleerd; voorstelling verplaatst naar 19 januari) Oostburg Zanger Stef Bos met 'Solo'. Ledeltheater, 20.15 uur Terneuzen Terneuzen Deathfest, met Disbelief, Debauchery, Fractured Insanity, Base ment Torture Killings, Bloody Remains en Erebus. De Pit, 19.30 uur The Ashton Brothers met 'Charlatans, A Medicine Show'. Scheldetheater, 20.00 uur Vlissingen Peter Pan Speedrock/Nederlandse har drockband met als support acts Milwau kee Wildmen en Dirty Bastards. Vlissingen, 20.30 uur ZATERDAG 29 OKTOBER Axel Toneelvereniging Siesa met blijspel Chocomousse. De Halle, 20.00 uur Baarland Concert barokensemble Consort of Voices. Centraal op het programma staan drie cantates van Johann Sebastian Bach. Maartenskerk, 20.00 uur Bruinisse Zeeuwse Avond met Ambras en de Kli- koos. 't Durpsus, 19.30 uur Goes The Umbilical Brothers met 'Heaven by Storm', mix van stand-up comedy, mi me, acrobatiek, vocale vindingrijkheid en absurditeiten. De Mythe, 20.00 uur Cash O'Riley in 't Beest geannuleerd. Krabbendijke Het optreden vn Inci Pamuk in De Mei boom is geannuleerd. Lewedorp Kunstvrienden presenteert komedie 'Lieve God, ze draaien me dol'. De Zandlóöper, 20.00 uur Middelburg Het Middelburgs Minitheater speelt De Freules. Minitheater, 20.30 uur. Theatergroep Duinart met de voorstel ling 'De Broertjes'. 't Spiegeltheater, 20.00 uur Theatergroep Oostpool speelt 'De Mi santroop'. Stadsschouwburg, 20.00 uur Sessie Zeeuwse Muziekschool. Desafinado, 21.30 uur Nieuw- en Sint Joosland Theaterconcert Joop Visser en Jessica van Noord. De Wegwijzer, 20.30 uur Oostburg Halloween Jamsessie. The Lane, 21.00 uur Oost-Souburg A la RUM, Vlaamse folkgroep, Razzmatazz, 21.00 uur Renesse Dubbelconcert zangeressen Michon Sprengers en Clementine. Theater aan Zee, 20.00 uur Terneuzen De Pit Goes Celtic Punk, met The Roughneck Riot en The Buccaneers. De Pit, 21.00 uur Echt Antwaarps Teater met 'De Fred Ligt In Mijn Bed'. Scheldetheater, 20.00 uur Tholen The Flanders Recorder Quartet, Mu ziek van Middeleeuwen tot nu Oude Stadhuis, 20.15 uur Vlissingen Het Euterpe Baroque Consort o.l.v. Bart Rodyns brengt vocale en instrumen tale muziek van G.F. Handel. Sint Jacobskerk, 20.00 uur. Afsluiting feestmaand 40 jaar De Piek met Disc-O-Lit. Timmerfabriek, 22.00 uur De Zeeuwse Komedie speelt 'Les liai sons dangereuses' naar de roman van Choderlos de Laclos. Theater Vestzak 99, 20.15 uur. Twice, Zeeuwse allround band treedt op. Cafe De Concurrent, 21.30 uur. Wilhelminadorp Creedence Commotion Revival. Loze Vissertje, 20.00 uur Zaamslag Barokorkest Eik en Linde treedt op. Podium van Zaamslag, 20.00 uur Zierikzee Z'zee Vice, dance met Nrico, Fran-Cee en Hüstnau. Brogum, 22.00 uur ZONDAG 30 OKTOBER Heinkenszand Optreden Stichting Dansz. De Stenge, 15.00 uur Middelburg Thijs Goverde met de cabaretvoorstel ling 'Lekker belangrijk' (doelgroep: 6+). 't Spiegeltheater, 14.30 uur JASZ-concert Zeeuwse band Jazzit. Hotel Arneville, 16.00 uur Grandpa Nick Sessieband, met als gas ten zangeres Michelle Oudeman, zanger Spencer Croes, gitarist Leo van de Kette rij en bassist Frank Strokap.' 't Schuttershof, 17.00 uur Oost-Souburg Lunchconcert Keltische folkgroep Slan. Historische kerk, 11.30 uur A la RUM, Vlaamse folkgroep Razzma tazz, 15.00 uur Retranchement Koffieconcert Trio Asturias. NH Kerk, 11.00 uur Terneuzen In de serie Moedertaal: Joop Visser en Jessica van Noord. Porgy en Bess, 15.00 uur Vlissingen Optreden The Vision of Johanna. Panta Rhei, 17.00 uur Zierikzee Jazztrio East of the Sun brengt de mu zikale show '100 jaar Vocale Jazz'. Filmtheater FiZi, 15.00 uur DINSDAG 1 NOVEMBER Goes The Five Great Guitars, met o.a. gita rist Jan Kuiper, spelen 'African Blues'. De Mythe, 20.00 uur Middelburg Mike Stern Band (VS) treedt op bij Mu- ziekpodium Zeeland. 't Schuttershof, 21.30 uur. Ron Janssen, Paul Jorissen en Antje Neuen spelen in De Drvkkerij.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 59