sport 127 ge vereniging een slof sigaretten Voetballertjes geven en krijgen Toppers op Jumping by de Kroo Vlaanderen' worden gezet. Vandaag in deel Ronald Vanhijfte. Casttrainers donderdag 27 oktober 2011 msmsms&SBSgiSgisES&sBBBea zegt de voorzitter. foto Peter Nicolai naast is hij assistent-scheidsrechter bij het eerste elftal. „Het voordeel is dat alle teams tegelijk thuis spe len." Het besturen van een vereni ging heeft hij altijd gewild. „Ik heb ook nog in het bestuur van de triatlonvereniging in Oostburg ge zeten." De ellende van het verle den laat hij achter zich. „Ik kijk lie ver naar de toekomst." Daar is alle aanleiding voor. De accommodatie is compleet vernieuwd en ligt er met een nieuw hoofdveld schitte rend bij. „Alleen de tribune en de reclameborden moeten nog terug komen." Daarnaast heeft een kleine club als Cadzand een primeur met het eer ste kunstgrasveld in Zeeuws-Vlaan- deren, dat wordt gebruikt voor de training en het spelen van jeugd wedstrijden. Zonder andere vrij willigers tekort te doen roemt de voorzitter Henk de Lijzer, die bij de aanleg van de nieuwe velden ontzettend veel werk heeft ver richt. Vorige week zijn de eerste thuis duels aan de Noorddijk gespeeld. De seniorenteams komen uit in de twee reserve vierdeklassen en spe len tegen de lagere elftallen van Zeeuwse clubs. Ruud Cornelis is na een onderbreking van een jaar teruggekeerd. „Ruud hoort bij Cad zand. De trainingen worden uitste kend bezocht", aldus de voorzitter. Vanhijfte ziet de toekomst roos kleurig in. „We hebben een be leidsplan opgesteld. Na drie seizoe nen willen we weer hogerop", klinkt het ambitieus. Vanhijfte is groot voorstander van de invoering van een vijfde klasse in het zaterdagvoetbal. „De extra klasse kun je formeren door de ploegen, die altijd in het rechterrij- tje van de twee vierde klassen ein digen, samen te voegen." Zijn voor stel is al langer bekend bij de KNVB en staat nu weer op de ■Zeeuwse agenda. Cadzand heeft honderdtwintig le den, twee seniorenelftallen en vijf pupillenteams. viert volgend jaar het veertigjarig bestaan, met een familiedag en de officiële opening van de gerenoveerde accommoda tie. „Cadzand blijft een levendige en sfeervolle club", verzekert de trotse voorzitter. door Rudy Boogert SINT-PHIUPSLAND - Met trainings- sessies van Rick Hoogendorp en Ulrich van Gobbel werd gisteren de zevende editie van de voetbal- school van Noad'67 afgerond. Op de derde en laatste dag kregen de 87 'leerlingen' hun certificaten uit gereikt uit handen van sportwet houder )an Oudesluijs en doneer den de voetballertjes zelf 1250 euro aan de Johan CruyfTFoundation. Behalve Hoogendorp en Van Gob bel had de voetbalschool de afgelo pen dagen nog een aantal promi nente oud-profs als trainer gestrikt in Sint-Philipsland. Op maandag gaf Richard Roelofsen (nu hoofd opleidingen bij De Graafschap) training en op dinsdag oud-inter national Wim Hofkens. Ook de hoofdtrainer van Noad'67, Johan Sulkers, droeg die regenachtige dag zijn steentje bij. Volgens organisator Theo Gorissen kon zelfs die regen de pret niet drukken. „Ze hebben gewoon de hele dag getraind. Het was mooi om te zien hoe enthousiast de gast- trainers met de voetballertjes be zig waren." Gorissen constateerde dat de diversiteit onder de deelne mers ook steeds groter wordt. Dit jaar kwamen zelfs spelers van Steenbergen, Halsteren, Cluzona en FC Bergen elke dag naar Sint-Philipsland. Met elkaar brachten ze door het verkopen van loten en het inleve- ren van statiegeldflessen 1250 euro bij elkaar voor de Johan CruyfF Foundation. De voetballertjes zelf gingen giste ren met een rijkgevulde voetbaltas (met scheenbeschermers, snoep en allerlei gadgets van profclubs) naar huis. „Voor sommige speler tjes was die tas bijna groter en zwaarder dan ze zelf zijn", zei Go rissen met een lach. Ulrich van Gobbel Spelerscarrière: Willem II, Feye- noord, Galatasaray (Tur) en Sout hampton (Eng). Tegenwoordig: jeugdtrainer bij Feyenoord. i Rick Hoogendorp Spelerscarrière: ADO Den Haag, MW, Dordrecht'90, RKC Waalwijk, VfL Wolfsburg (Dui). Tegenwoor dig: jeugdtrainer bij ADO Den Haag. Wim Hofkens Spelerscarrière: Willem II, Beveren, Anderlecht, Beerschot, KV Meche- len, Kortrijk, AZ. Tegenwoordig: trainer van Yellow Blue Beveren (Bel). Richard Roelofsen Spelerscarrière: PEC Zwolle, Vites se, MW, Roda JC, NAC Breda, De Graafschap, Heracles. Tegenwoor dig: hoofd jeugdopleidingen De Graafschap. Ulrich van Gobbel (links) volgt de verrichtingen van twee jonge voetballertjes. foto Leo Adriaansen Beeld uit 2001. De latere winnaar Sebastien Schletterer (links) voelt de he te adem van Kim Reijnierse in zijn nek. archieffoto Lex de Meester una BILJARTEN Driebanden groot. Derde divisie. Steketee Schilders-BV Sprundel 6-2: Jaap Hame- ling-Kees van de Beemd 30-17, 45; Nico Peet- ers-Wil Aarts 25-11, 43; Piet van Essen-Pierre Verpalen 25-24, 55; Toby van de Vrede-Ray- mond de Vries 5-20, 19. Pool. Regionale eerste klasse. Dispensa- tie-Roadhouse Roadies 4-2. 8-ball: Roel van de Broek-Rinus Witte 6-4; Swen van Schijn- del-Dennis Dierickx 6-4; 9-ball: Mehmet Acik- goz-Chris van Renswoude 7-2; 10-ball: Roel van de Broek-Robbin Jobse 4-6; straight: Swen van Schijndel-Dennis Dierickx 50-41; Joey van Gils-Chris van Renswoude 20-50. BRIDGE Veldhoven. WK, halve finales, eindstand na zes zittingen. Open teams, Bermuda Bowl: Nederland - Italië 199,3-170, USA 2 - USA 1 217-157. Vrouwen, Venice Cup: Nederland - Frankrijk 141,5-162, Indonesië - Engeland 185-177,5. SCHIETINGEN Kwadendamme. Wip 1: 1e zijvogel Sj. Raas (Kwadendamme), 2e zijvogel W.J. Bek (Kwa dendamme), 3e zijvogel C. Govers (Kwaden damme), 1e kal J. Vermeule (Ovezande), 2e kal P. Flipse (Terneuzen). Wip 2: 1e hoofdvogel R. Verdonk (Lewedorp), 1e zijvogel J. Harinck (Yerseke), 2e zijvogel J. Kopmels ('s-Gravenpolder) 1e kal M.C. Ver donk ('s-Heerenhoek); 2e kal B. Glerum (Goes), 3e kal J. Kopmels ('s-Gravenpolder), 4e kal J. Swart (Goes). TENNIS Sint-Petersburg. Mannen. Eerste ronde: Tipsarevic (Ser/2) - Olivier Rochus (Bel) 6-2 7-5, Kohlschreiber (Dui) - Berlocq (Arg) 6-7 (4) 6-3 6-1, Andrejev (Rus) - Granollers (Spa/6) 3-6 6-4 7-6 (4), Seppi (Ita) - Pospisil (Can) 7-5 7-6 (4). Tweede ronde: Joezjni (Rus/5) - Benneteau (Fra) 6-4 3-6 6-2. Wenen. Mannen. Eerste ronde: Nieminen (Fin) - Haase (Ned) 7-6 (3) 6-4, Darcis (Bel) - Davidenko (Rus/7) 3-6 6-0 7-6 (2). Tweede ronde: Del Potro (Arg/2) - Petzschner (Dui) 6-3 6-4, Anderson (ZAf/6) - Baghdatis (Cyp) 6-2 7-6 (5). Istanbul. WTA Championships. Witte groep: Azarenka (WRu/4) - Stosur (Aus/7) 6-2 6-2, Li Na (Chn/5) - Sjarapova (Rus/2) 7-6 (4) 6-4. Stand: 1. Azarenka en Li Na 1-2 (2-0), 2. Sto sur 2-2 (2-2), 4. Sjarapova 2-0 (0-4). VOETBAL Spanje, competitie: Real Zaragoza-Valencia CF 0-1, Rayo Vallecano-Malaga CF 2-0, Levante UD-Real Sociedad 3-2, Getafe CF-Osasuna 2-2. Stand aan kop: Levante 9-23, Barcelona 9-21, Real Madrid 8-19, Valencia 9-18, Sevilla 9-17, Malaga 9-13, Real Betis 8-12, Espanyol 8-12. WIELRENNEN Woerden. 11e Nacht van Woerden. Mannen: 1. Aernouts (Bel), 2. Van der Haar (Ned), 3. Dieter Vanthourenhout (Bel), 4. Meisen (Dui), 5. De Knegt (Ned), 6. Chainel (Fra). Vrouwen: 1. Van den Brand (Ned), 2. Wyman (GBr), 3. Chainel-Lefevre (Fra), 4. Van Rijen (Ned), 5. Havlikova (Tsj), 6. Kupfernagel (Dui). NIEUW- EN SINT JOOSLAND - De Stichting Hippische Sport Zeeland organiseert komend weekend de tweedaagse lumping by de Kroo. De springwedstrijd op het sport complex van Stal de Kroo trekt heel wat subtoppers naar Nieuw en Sint Joosland. Op zaterdag en zondag komen bijna tweehonderd combinaties aan de start. Onder die combina ties zijn de internationals Leopold van Asten, Piet Raaymakers jr. en Erik van der Vleuten. Ook de Zeeuwse toppers Michelle Evertse, Sandy den Exter, Ingrid en Yvonne Jakobsen, Anniek van der Linden, Wilma Stouten, Sandy den Exter en Annelore Willeboer zijn van de partij in Nieuw- en Sint Joosland.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 55