kroon op elke klus Jachthaven maakt raad wanhopig E zeeland 21 Uitslag Bizzy Terneuzen professionele afwerking van randen en voegen De Schure houdt theeproeverij Onduidelijkheden over rol Investeringsfonds emkhkhJÊTMEZÊRM Is uuj auto 4 UJeer- en UJinterklaar? 4 4 4 4&&&&& 4 4 4 sfr sfc e r£? donderdag 27 oktober 2011 msmsfflsm&issmzmzgs&izs hij de naden tussen plafond en wand gaat afwerken. verf droogt na verloop van tijd uit en brokkelt af Ramen gaan ram melen en het gaat tochten. Stop verf heeft wel een authentieke uit straling die veel eigenaren van oude of monumentale panden wil len behouden. Wilhelm renoveert de versleten stopverfranden met moderne stoppasta. Dat combi neert de ambachtelijke uitstraling van stopverf met de duurzaam heid van kit. Natuurlijk is ook het gebruikte ma terieel van invloed op het uiteinde lijke resultaat. Wilhelm gebruikt primer voor een goede hechting en gebruikt niet van die alledaagse kitspuiten die na een kneep de he le kittube aan gort helpen. Hij werkt met dispensers op lucht druk of met elektrische kitspuiten (werken op een accu). Zo komt de kit altijd gelijkmatig uit de spuit- mond, kan snel gewerkt worden en is het resultaat altijd een nette voeg. Voor een strakke afwerking gebruikt Wilhelm dan kunststof Kitafwerking.nl Opgericht in 2011. Eenmansbedrijf. Wilhelm wil zijn bedrijf ook in de toekomst alleen blijven runnen. Kitafwerking.nl is de enige kitspe- cialist in de regio. Elke klus kent zijn eigen kit: van kit gebruikt in sanitaire ruimten tot kit voor bijvoorbeeld vloeren of dilata- tievoegen. TERNEUZEN - Onder toezicht van notaris mr. J. Poppe worden dins dag de stemmen geteld voor of te gen de oprichting van het Onder nemersfonds Bizzy in Terneuzen. Dat gebeurt vanaf 16.00 uur in de Grote Kerk in de Noordstraat. In oktober konden alle onderne mers in het kernwinkelgebied tus sen Herengracht, Markt en Westkolkstraat/Scheldekade schrif telijk hun stem uitbrengen. De oprichting van het Onderne mersfonds Bizzy is van belang voor de ontwikkeling van het win kelcentrum van Terneuzen als (bo ven-) regionaal koopcentrum. Be langrijke doelstelling is de realise ring van een aantrekkelijk winkel gebied. Met Bizzy investeren alle ondernemers samen in een actief, schoon, veilig en attractief cen trum. Daartoe behoren ook evene menten en promotie. Iedereen be taalt hetzelfde bedrag. Bij voldoen de draagvlak kan Bizzy met in gang van 2012 van start. Winke liersvereniging City stopt dan. Kitafwerking.nl werkt niet alleen bij en voor particulieren. Wilhelm werkt ook in opdracht van de in dustrie- en bouwsector, zoals aan nemers, schilders, glas- en tegelzet ters. Kit is tegenwoordig in alle mogelij ke RAL-kleuren toe te passen. Wilhelm is ook gespecialiseerd in stopverf-renovatie. CROEDE - Theeschenkerij De Schu re aan de Slijkstraat in Groede houdt zaterdag een theeproefmid- dag. Deelnemers maken kennis met diverse soorten huisgemaakte thee, en kunnen proeven van zoe te lekkernijen. De theeproeverij duurt van 14 tot 17 uur. Meedoen kost 10 euro. De opbrengst gaat naar Stichting Zwerfkat, die op hetzelfde adres is gevestigd. Reserveren kan via 06 51153653 of door te mailen naar deschure@zeelandnet.nl. Z door Martijn de Koning foto Mark Neeiemans of houten spatels en schaafjes met allerlei mogelijke hoeken en ron dingen om het eventuele teveel aan kit weg te halen en om de voeg superstrak te krijgen. Zijn vaste hand doet de rest. OOSTBURC - Onduidelijkheid over de vorm en inhoud van het Inves teringsfonds Cadzand-Bad maakt een besluit over een bijdrage van 3 miljoen euro voor de aanleg van een jachthaven lastig. Dat ervoer de Sluise gemeenteraad dinsdag in een turbulente commissievergade ring. De Stichting Promotie Cadzand, die een haven wil aanleggen in de kustplaats, vraagt een bijdrage van 3 miljoen euro uit het Investerings fonds. Dat is een pot geld waaraan ontwikkelaars met plannen in Cad zand-Bad een bedrag moeten do neren en waarmee 'projecten in de openbare ruimte' worden be taald. Het bestuur bestaat uit bur gemeester Jacques Suurmond, wet houder Peter Ploegaert, de voorzit ter van de Vereniging van Eigena ren Cadzand-Bad (Peter Faas) en Paul Hoen, namens Roompot. Het fondsbestuur wil niet verder gaan dan een bijdrage van 500.000 euro. „In dat geval komt er geen jachthaven", is de reactie van de initiatiefnemers, die hopen dat de gemeenteraad Suurmond en Ploe gaert terug naar het fonds stuurt met de opdracht drie miljoen be schikbaar te stellen. Onduidelijkheid over de vraag of dat überhaupt wel kan, was één van de oorzaken van de chaos waarin de vergadering ontaardde. Naderhand lichtte een woordvoer ster van de gemeente desgevraagd toe dat de raad daar procedurieel gezien wel toe bevoegd is, maar dat dit niet wil zeggen dat Suur mond en Ploegaert zich in het be stuur ook aan die opdracht hou den. Tweede probleem is dat de ge meenteraad nooit is bijgepraat over wat er in het fonds zit, en wat eruit gaat. „Hoe kunnen we dan beslissen of we op een verant woorde manier 3 miljoen euro uit dat fonds kunnen halen', was de al gemeen gedeelde mening. Toch zal dat vanavond moeten, want het waterschap moet vóór 1 no vember weten of de aanleg van de haven doorgaat. Op aandringen van de raad maak te wethouder Ploegaert wel mond jesmaat het één en ander over het fonds bekend. Zo gaf hij aan dat er over een paar jaar naar verwach ting 7 a 8 miljoen euro in het fonds zit, terwijl de geplande uitga ven (overigens voor de langere ter mijn) nu al hoger zijn. Zo is ruim 5 miljoen euro gereserveerd voor het opknappen van Boulevard de Wielingen. Daardoor zou een in vestering van 3 miljoen in de jacht haven onverantwoord zijn. Onzin, vindt Philip Muylle van de stich ting, „Waarom kijkt het college niet wat verder vooruit? In de ko mende twintig jaar komen er mil joenen in het fonds." Raadslid Stan Lauret (WD) is het daarmee eens. „Bovendien ver dient een deel van de investering zichzelf terug. Als de jachthaven er komt, wordt de omringende grond vanzelf duurder. Ontwikke laars moeten dan dus ook méér geld in het fonds storten dan wan neer er geen haven zou zijn." De raad besluit vanavond. De WD is positief over een bijdrage van 3 miljoen, andere partijen twij felen of zijn ronduit negatief Ga naar uuj BOVflG-autabedrijF Of BOVAG Autobedrijf Garage J. I. Brugge en Zn. BV Industrieweg 8 4501 PM Oostburg Tel. 0117-454171 www.brugge-autos.nl Kerckhaert Hulst BV Abdaalseweg 41 4561 GE Hulst Tel. 0114-313451 www.kerckhaerthulst.nl Officieel Opel dealer Garage Verbrugge BV Industrieweg 37 4538 AG Terneuzen Tel. 0115-681200 www.garageverbrugge.nl Officieel Hyundai dealer

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 51