'Het geeft een gevoel i8lze id Sluis wil 'natuurgrens' Westerschelde verleggen Naar de kapper geweest? De Friterie in top 100 van de Snackkoerier Onverzekerd rijden zonder rijbewijs Lichte schade aan deur Binnenvaartsluis 'Verblijfsvergunning ophalen in de buurt' Computerclub houdt informatiedag SPECIALE SPORTLESSEN Borstkankerpatiënten en mensen met reuma in almanak Kades krijgen trapjes voor veiligheid 't Sportluis Axel toneel van grote brandweerbeurs donderdag 27 oktober 2011 SLUIS De Friterie in Sluis staat op de 59e plaats van de jaarlijkse Cafetaria Top 100 van de Snackkoerier. Het restaurant op de Groote Markt is net niet de hoogste Zeeuwse zaak op de lijst. Dat is Verhage Fastfood uit Burgh-Haamstede, dat één plaats hoger staat. Volgens de Snackkoerier is Preuverie De Toren in Echt de beste van de bijna vijf duizend snackzaken in Nederland. TERNEUZEN In de Esdoomlaan in Terneuzen werd gistermiddag een 33-jarige man uit Axel betrapt op rijden zon der rijbewijs. De man beging al zes keer eerder dezelfde overtreding. De auto waarin hij reed en die niet van hemzelf was, bleek onverze kerd te zijn en werd in beslag geno men. Vorige week werd een Sas senaar ook al voor de zevende keer betrapt op rijden zonder rijbewijs. MEEST GELEZEN 1Christusbeeld Terneuzen verwoest 2. Sherelle naar finale Miss België 3. De Friterie in Cafetaria Top 100 TIPS NAAR zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Volg het PZC videonieuws via www.pzc.nl/video BaD&MSÉMiRBIMMIlBHMM TERNEUZEN Het binnenvaartschip Esterella heeft gistermiddag omstreeks drie uur de vloeddeur van de Binnen vaartsluis in Terneuzen aangeva ren. Het schip liep daarbij enkel wat krassen op en kon de reis na enig oponthoud vervolgen. Een snelle inspectie door deskundigen van Rijkswaterstaat wees uit dat-de schade aan de sluisdeur meeviel. Het leidde niet tot een stremming. OOSTBURG Buitenlanders die in deze regio (ko men) wonen, moeten hun (verleng de) verblijfsvergunning in Zeeuws- Vlaanderen kunnen ophalen. Dat vindt raadslid William Gijsel (Nieuw Gemeentebelang). Nu moet zo'n vergunning opgehaald worden in Rijswijk. Gijsel vraagt het Sluise college zich in te zetten om het afhalen van de vergunning in de regio mogelijk te maken. SAS VAN GENT Computerclub De Sasse Vrienden houdt zaterdag een informatiedag. Leden van de club laten zien wat ze doen. Er worden computersyste men en software gedemonstreerd, en er is een snuffelmarkt met twee dehands spullen en een loterij. De opbrengst gaat naar de clubkas. Leden van de club komen twee keer per maand samen, om eenvou dige of ingewikkelde dingen op de computer te doen, of om spelletjes te spelen. De informatiedag is te bezoeken tussen 10 en 16 uur. door Harmen van der Werf Met z'n achttienen zijn ze, maximaal, zeventien vrou wen en één man. Ze sporten in De Vliegende Vaart in Terneuzen. Niks bijzonders, zou je zeggen, maar niets is minder waar. Ze heb ben kanker gehad of een vorm van reuma. „In Nederland is dit vrij uniek", vertelt de Terneuzense Eldina Steenbakker. Hoe ze dat weet? „Wij zijn gevraagd op een sympo sium van de borstkankervereni- ging 11 november in Utrecht om een presentatie te houden over on ze sportlessen." Eldina, zelf borstkankerpatiënte, mag zich de geestelijk moeder noe men, de initiatiefneemster. „Nadat ik was behandeld, kon ik - zoals veel behandelde kankerpatiënten - meedoen aan Fysio Fit, met car- diotraining en gymzaalsporten om weer conditie op te bouwen. Want na zo'n behandeling, met chemokuren, ben je fysiek heel zwak." Maar na tien weken was het 'her stel en balans'-programma van Fy sio Fit afgelopen. „Je wordt dan als het ware weer losgelaten, hoewel je dan nog niet je vroegere condi- door Martijn de Koning NIEUWVLIET-BAD - De Raad van Sta te doet binnen zes weken uit spraak over een beroep van de ge meente Sluis tegen de aanwijzing van de Westerschelde als Natura- 2000-gebied. Zo'n zone wordt, we gens de natuurwaarden, volgens Europese richtlijnen beschermd. Daardoor zijn er minder ontwikke lingen mogelijk. Het gaat Sluis niet zozeer om de aanwijzing, maar om de begren zing van het gebied. Ter hoogte van Nieuwvliet-Bad is het strand bij het beschermde gebied getrok ken, vanwege de aanwezigheid van het nabijgelegen, binnendijkse na tuurgebied Herdijkte Zwarte Pol der. Dat sluit straks op die manier aan op het 'natuurgebied' Wester schelde. Sluis vreest nu beperkingen van huidig en toekomstig gebruik van het strand. Onder meer voor de ei genaar van strandpaviljoen De Mo len, dat straks in het gebied zou vallen, kan het besluit verstrekken de gevolgen hebben, vreest de ge meente. - Sluis vraagt nu van de Raad van State om het strand bij Nieuw- vliet, net als voor de rest van de kustlijn geldt, niet in de Natura- 2000-zone te laten vallen, maar de grens ter hoogte van de zeelijn te leggen. Tip? redactie@pzc.nl Tafelvoetballen is hot in het Middel burgse bedrijf. Oogcontact en een draaiend gebaar met de hand alsof voetballers in beweging worden ge zet, is voldoende om collega's uit te nodigen. Tien minuten geen blik op het beeldscherm. Gelachen wordt er, en, echt waar, meedoen is belangrij ker dan winnen. Behalve bij die ene die uit vorm is en dan maar de regels wil aanpassen of die ander die met intimiderende opmerkingen iemand uit zijn spel wil halen. Maar 't is leuk en je kijkt eens anders naar je collega's. Dan zie je dat de tegenstan der naar de kapper is geweest en zegt daar iets van. Totaal onschul dig, zonder een bijbedoeling, maar de keeper is van slag, de winst bin nen. Strekoefeningen tijdens speciale sportles voor borstkankerpatiënten en mensen met weke delen-reuma in De Vliegende TERNEUZEN - Op verschillende plaatsen in het Kanaalzonegebied worden de kades voorzien van stevige trappen. Dat gebeurt uit veiligheidsoverwegin gen. Zo is één van die trappen aangebracht in de Oostelijke Kanaalarm ter hoogte van het gebouw van het waterschap. Probleem is dat als er een flink schip afmeert, de trap verder onbruikbaar is. foto Adri van de Wege AXEL - In sporthal 't Sportuus in Axel wordt zaterdag de tweede In ternationale Brandweer-verzame- laarsbeurs gehouden. Sinds de eerste editie, vorig jaar in Zuiddorpe, is het aantal deelne mers zo enorm gegroeid, dat nu sprake is van een 'hulpverleners- beurs' met in totaal 52 deelnemers uit Nederland, België, Duitsland, Frankrijk en de Filippijnen. Van 10 tot 16 uur zijn allerei (verzame laars) artikelen te zien en te koop van brandweer, ambulance en poli tie. Ook is er een oud blusvoertuig te zien en is er een herdenkings stand voor de 343 omgekomen brandweerlieden op 9-11. www.brandweerbeurs.webklik.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 48