Zeeland PZC Boosheid over bezuinigingen 17 w\iJ CONTACTA.NL Minimaal zes minuten overstaptijd fast ferry ZEEUWS-VLAANDEREN 18 en 19 SLUIS Clubs bang voor eigen toekomst 20 en 21 Begroting vanavond weer ter sprake BJgH Registreer je gratis als bezoeker op www.contacta.nl éjjjt. 251 Dé netwerkbeurs van Zuid-West Nederland en Vlaanderen Onderzoek naar samenwerking belastingheffing Angst en plezier op stormbaan van de Boerenhoeve Donderdag 27 oktober 2011 Sportlessen voor kankerpatiënten geven saamhorigheidsgevoel Geplande jachthaven Cadzand-Bad maakt raad Sluis wanhopig Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.ni door Martijn de Koning oóstburg - Geen vieringen meer van koninginnedag in de kernen, de jaarlijkse Matthaus Passion in Aardenburg verdwijnt, niet langer activiteiten en exposities in de Lu therse Kerk in Groede, en kinde ren die om financiële redenen geen lid meer kunnen worden van een lokale vereniging. Het lijkt een doemscenario, maar volgens be stuursleden van clubs in de ge meente Sluis dreigt dit realiteit te worden. Een flink aantal van hen sprak dinsdagavond, tijdens de bespre king van de begroting voor 2012, de gemeenteraad toe. Die moet volgende week donderdag beslui ten over het voorstel van het colle ge om onder meer 300.000 euro te bezuinigen op met name subsi dies. De Oranjecomité's in Sluis, die sa men 15.000 euro krijgen, vrezen voor de toekomst als de subsidie volledig wegvalt. „Straks moeten we geld vragen aan kinderen als die mee willen doen aan spelle tjes", zei Chantal de Baets van het Oranjecomité Sluis. Een lid van het Oranjecomité Breskens was helder: „Breskens heeft géén ko ninginnedag en géén 4-mei vie ring meer, als dit doorgaat." Jaap Scheele van de stichting Mo- numentenbehoud Groede sprak over de gevolgen van het stopzet ten van subsidie voor de Lutherse Kerk in Groede; jaarlijks een klei ne 11.000 euro. „We hebben geen eigen middelen, dus moeten dat opvangen door de huur te verho gen. Ik vrees dat niemand dat wil opbrengen, waardoor de kerk straks sluit en in de verkoop moet." De toekomst van de jaarlijkse uit voering van de Matthaus Passion in de Sint Baafs in Aardenburg staat ook op de tocht, meldde voor zitter Arno Rootsaert van de Stich ting Bach-comité Aardenburg. Het college wil de jaarlijkse bijdrage van 2.000 euro schrappen. „En dat terwijl wethouder Schaalje de uit voering onlangs het belangrijkste culturele evenement in de gemeen te noemde", mopperde Rootsaert. „Straks komen we in de positie dat de gemeente Maldegem wel subsidie geeft, en onze eigen ge meente niet." Vertegenwoordigers van sport- en muziekclubs keerden zich tegen het schrappen van de vaste subsi die per jeugdlid. Voetbalverenigin gen moeten dan samen 20.000 eu ro bezuinigingen, bovenop de 100.000 euro die het (semi-)priva- tiseren van de accommodaties al moet opleveren. oostburc - De bespreking van de begroting in de Sluise gemeente raad is dinsdag tegen middernacht afgebroken. Veel commissieleden vonden het te laat worden. Inspre kers kregen alle tijd. De raadsleden konden nog slechts vragen stellen aan het college van B en W. De rest van het agendapunt - de beant woording van de vragen door het college en een tweede spreekron- de voor commissieleden - wordt vanavond afgewerkt, na de regulie re raadsvergadering die om 19.30 uur begint in het gemeentehuis in Oostburg. De raad neemt volgen de week donderdag een besluit over de begroting. nieuwvliet - Jantje lacht en Jantje huilt. Gistermiddag was het Jepke van zeven die zich luid huilend hoog bo ven de grond aan een boom klemde. Hij was één van de ruim dertig kinderen die zich tijdens een 'adventure middag' op de Boerenhoeve van Piet en Jetty Provoost bij Nieuwvliet op de stormbaan en de hindernisparkoer sen waagden. Na een bemoedigend woord van mama en een helpend handje van de instructrice vervolgde hij zijn weg. Even later liep Jepke vrolijk lachend met de an deren naar de hoge-touwen-piste om ook daar weer een klim te wagen. Vaders verleenden waar nodig hand en spandiensten, zoals bij het uitklikken van de veilig heidsriemen. Perry Sloots uit Eindhoven hield zijn doch ter Lindsey in het oog: „Wij komen hier al vijfjaar. Toen was ze zeven en ze vindt het hier nog steeds geweldig." In de oude aardappelschuur, nu vol klimplezier, kregen de kinderen instructies voor het hoge, donkere hinder nisparkoers: „Voor wie niet verder durft: er zijn overal nooduitgangen!" Marijn (11) kon die niet vinden. Zo snel als hij in de kruiptoren verdween, kroop hij er weer uit. „Stom, veel te donker." Andere kinderen hadden hoorbaar meer plezier. foto Mark Neelemans til f kM-r' Bram Moszkowicz Jan van Halst Wubbo Ock 2lS jaar' 1 t/m 3 november 2011 door Harmen van der Werf breskens - Veolia, de exploitant van de fast ferry Breskens-Vlissin- gen, past met ingang van 11 decem ber de dienstregeling enigszins aan om een overstaptijd van minimaal zes minuten op de treinen in Vlis- singen en omgekeerd te kunnen garanderen. De maatregel is noodzakelijk, om dat de Nederlandse Spoorwegen vanaf dezelfde datum de treintij- den lichtjes wijzigen. Treinen ko men luttele minuten eerder in Vlis- singen aan en vertrekken iets eer der uit Vlissingen. Voor de dienst- boot waarmee Veolia het hele jaar een uurdienst vaart, heeft dit geen consequenties. Voor de tweede boot die in het winterseizoen in de ochtend- en middagspits én 's zomers alle dagen vaart, zijn die er wel. Veolia laat de tweede boot daarom vanaf 11 december twee minuten eerder uit Vlissingen en twee minuten eerder uit Breskens vertrekken. De overstaptijd op de stoptrein in Vlissingen komt zo op zes minuten. Veolia heeft de dienstregeling eind 2010 ook al veranderd. Veerboten vertrekken sindsdien enkele minu ten vroeger uit Breskens. Veolia moet zich schikken naar de lande lijk werkende NS. hulst - De Zeeuws-Vlaamse ge meenten onderzoeken samenwer king op het gebied van belasting heffing, waarbij twee opties wor den bekeken: oprichting van een Zeeuws-Vlaams belastingkantoor of aansluiting bij SaBeWa van de gemeenten Borsele, Goes, Kapelle en Tholen en het waterschap. Hul ster raadslid Ronnie Roctus pleitte onlangs voor SaBeWa, omdat dit 'een flinke besparing' kan opleve ren. Wethouder Adri Totté ver wacht begin 2012 meer klaarheid. Hij sluit SaBeWa niet uit. Persone le zaken moeten ook goed te rege len zijn. Hulst heeft 4,5 voltijdse arbeidsplaats voor belastingen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 47