'Steeds meer Zeeuwen luisteren ^yRIGINcctr 181 zeeland Ritthem houdt vast aan natuur Mannen gepakt na hennepteelt in natuurgebied RADIOSTATION Origineel FM, de publieke radiozender voor Midden-Zeeland, wint aan populariteit. Steeds meer mensen luisteren naar het radiostation, dat stiekem Omroep Zeeland in de nek hijgt. Programmering Origineel FM Jopgebruikers berusten in debacle Slag om de Schelde op de dijk herdacht 5 JAAR 0% RENTE 5 JAAR GRATIS ONDERHOUD /7\ AutoTeam Een ruime stationwagon voor een "krap" prijsje! donderdag 27 oktober 2011 ritthem - De controverse tussen Den Haag en Brussel over de ont- poldering gaat grotendeels aan Rit them voorbij. „Of de Hedwigepol- der nou Wel of niet onder water wordt gezet, de Schorerpolder en het Welzingegebied worden toch wel natuurgebied", reageert Leo de Visser, lid van het dorpscomité. Dienen de Ritthemse polders als alternatief voor de Zeeuws-Vlaam- se Hedwigepolder, dan worden ze natuur. „Maar dat zouden ze toch al worden als compensatie voor de aanleg van de Westerschelde Con tainer Terminal. En als die niet doorgaat, dan hebben wij zelf plan nen om oude natuur te herstel len", legt De Visser uit. De kritiek van de Europese Com missie op het plan van staatssecre taris Bleker is nog te vers, zegt De Visser. „Daar hebben we als dorps comité uiteraard nog niet over ge sproken. We hebben het er de laat ste tijd sowieso weinig over gehad, want er was weinig nieuws over." Het dorpscomité heeft wel met de gemeente Vlissingen gesproken over de eigen plannen om de Scho rerpolder en het Welzingegebied aan te pakken. De visie komt erop neer dat een stuk Walchers oud- land in ere wordt hersteld. De Vis ser: „De situatie van honderd jaar geleden willen we herstellen." rilland - De politie heeft twee mannen aangehouden die in na tuurgebied Markiezaat bij Rilland hennep kweekten. De twee mannen van 23 en 24 uit Bergen op Zoom werden enkele weken geleden op heterdaad be trapt, maar wisten te ontsnappen. Gisteren zijn ze alsnog aangehou den, nadat ze zichzelf hadden ge meld op het politiebureau in Goes. In het natuurgebied trof de politie twee plantages aan. Eén van 300 planten en één van honderd plan ten. Deze zijn inmiddels allemaal vernietigd. door Frank Balkenende Het gaat goed met Origi neel FM, de publieke ra diozender voor Mid den-Zeeland die in sep tember vorig jaar de ether inging. „Steeds meer Zeeuwen luisteren naar ons en de interesse van bedrij ven voor radiocommercials groeit", zegt penningmeester en programmaleider Marcel Blok. Uit de officiële luistercijfers voor Zeeland is dat niet af te lezen, om dat Origineel FM daarin (nog) niet wordt geturfd. Blok: „Daar moet je voor betalen en de kosten wegen niet op tegen de baten." Niettemin stelt hij dat Origineel FM inmiddels de tweede radiozen der van Zeeland is. „Er zijn wat zenders weggevallen en wij maken een aardige groei door. Dat mer ken we aan het aantal bezoekers en reacties op onze website en aan de mailtjes die we krijgen. Ook steeds meer bedrijven weten ons te vinden, want we draaien ge schikte muziek voor op de werk- maandag t/m vrijdag Opstaan! - De Origineel FM ochtendshow Origineel Interactive - Interactief verzoekplatenprogramma Origineel@Lunch- Andre Poortvliet met informatie muziek Origineel@Work - Non-stop muziek en regionieuws Origineel Actueel - Dagelijks nieuwsprogramma met Patrique van Kaam De avond van Origineel - Muziek, informatie, interviews en meer Origineel FM Muziek Weekendstart - Bobby Hoeks met veel aandacht voor Zeeuwse bandjes Origineel Actueel Weekendeditie - Adrie Wisse met het laatste (sport)nieuws Lekker Weekend! - Marcel Blok Lekker Weekend! - Wim-Theo van Yperen Saturdance - informatief jongerenprogramma met Martijn Victor Classic Disco Party - 3 uur lang non-stop de beste disco uit de jaren 70/80 Origineel FM muziek De Bed Brunch Show-Seniorenprogramma met Arie Groeneveld Lekker Weekend! - Marcel Blok Lekker Weekend! - Wim-Theo van Yperen óndagavondshow - Adrie Wisse Origineel FM Love Songs Origineel FM muziek ETHER f I KABEL Willem Adriaansens 08-10 uur 10-12 uur 12-14 uur 14-16 uur 16-18 uur 18-23 uur 23-08 uur vrijdag 18-21 uur zaterdag 09-12 uur 12-15 uur 15-18 uur 18-21 uur 21-24 uur 24-08 uur zondag 09-12 uur 12-15 uur 15-18 uur 18-21 uur 21-24 uur 24-08 uur heinkenszand - De Heinkenszand- se jongeren die het vuur uit de slof fen hebben gelopen om de jonge ren ontmoetingsplaats (jop) op de Zuidzaksedijk in Heinkenszand tot een succes te maken, berusten er in dat de zeecontainers worden weggehaald. Een woordvoerder van de groep zegt daarvoor alle be grip te hebben. „We hebben enorm ons best gedaan om een kleine groep raddraaiers zover te krijgen dat ze zich aan de afspra ken hielden, maar ze bleven die schenden. Dan kan de gemeente niet anders doen dan de boel weg halen. De groep die destijds het ini tiatief heeft genomen, kwam al een poosje niet meer voor het ei gen plezier naar de jop, maar meer om de jongeren iri de gaten te hou den, als een soort onbezoldigd jeugdwerkers." De groep heeft geen idee wie de vandalen zijn die de containers en het interieur afge lopen weekeinde hebben vernield. m tm baarland - Een groot aantal men sen, onder wie schoolkinderen, heeft de Slag om de Schelde giste ren herdacht. Bij het monument op de dijk in Baarland, dat herin nert aan de landing van de 52nd Lowland Division, de Schotse be vrijders van Zuid-Beveland, wer den kransen en bloemen gelegd. Tijdens de bevrijding van Zuid-Be veland eind oktober 1944, hebben Schotten, Canadezen en Duitsers hard gevochten. Onder hen, maar ook onder de burgerbevolking, vie len veel slachtoffers. De Slag om de Schelde wordt in detail uit de doeken gedaan in het Bevrijdings museum in Nieuwdorp. vloer. Een mix van pop en rock, met een accent op de jaren zeven tig en tachtig, maar in elk geval geen gebeuk." Origineel FM is 24 uur per dag te beluisteren via de kabel en de ether. Volgens Blok is het radiosta tion in tachtig procent van de pro vincie te ontvangen. Gemikt wordt op mensen tussen 25 en 55 jaar. „Dat lijkt breed, maar ons lu- bliek is jonger dan dat van Om roep Zeeland, waar vooral oude ren naar luisteren. Ja, Omroep Zee land is onze belangrijkste concur rent. Die is groter dan wij, maar wij zijn jonger, frisser en sneller." Origineel FM wisselt mu ziek af met nieuwsbulle tins. TWintig vrijwillige medewerkers dragen daar zorg voor. „Ook in het weekend heb ben we elk uur een nieuwsover zicht. Daarmee zijn we de enige ra diozender in Zeeland die ook op zaterdag en zondag elk uur actueel nieuws brengt." Dat nieuws komt via persberichten, mails van luiste raars en onder bronvermelding van andere media. Door de groei, het feit dat internet radio populairder wordt en de am bitie die Blok en de zijnen koeste ren, kan het radiostation nog zo'n tien extra vrijwiligers gebruiken: presentatoren, verslaggevers, redac teuren en technici. Ervaring is niet per se vereist, maar wel een voor deel. „Uiteraard zorgen we voor in terne coaching. Kijk, Jan en alle man kan een radiostation begin nen, maar wij zijn geen clubje amateurs dat een beetje aanrom melt. We willen een professioneel product neerzetten. In ons team zitten dan ook veel mensen met ra dioervaring", onderstreept Blok, die al voor verschillende radiosta tions in de Randstad werkte en ook regelmatig reclamespotjes in spreekt. Hoewel Blok denkt dat Origineel FM kansen maakt op meer com merciële inkomsten, leunt het ra diostation vooalsnog op subsidies van de gemeenten Goes, Borsele en Kapelle, bij elkaar 45.000 euro. ollicieel Opel Dealer LJLA voel je v r i j Onderdeel van de Automations Groep Goes Vlissingen Onze vestiging in Goes verhuist eind dit jaar naar CarVillage aan de Pearyweg te Goes. Huurv.a. per dag Goes (0113) 56 1812 j vermeutenmrtovemuur.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 38