PZCI 7 eeland Export Oosterscheldewater begint AAACONTACTA.NL BEVELANDEN-THOLEN 18 en 19 20 en 21 Lekker potje handballen tijdens de herfstvakantie Klomp Festivals wint Zeeuwse cultuurprijs Dieptepeilingen in haven Vlissingen almanak Naar de kapper geweest? Registreer je gratis als bezoeker op www.contacta.nl Origineel FM: jonger, frisser en sneller dan Omroep Zeeland Donderdag 27 oktober 2011 ZEESAP Yerseks bedrijf krijgt groen licht van Nieuwe Voedsel- en Waren Autoriteit door Lilian Dominicus YERSEKE - Het Yersekse bedrijf En- dy begint medio november met de verkoop van Oosterscheldewater. De Nieuwe Voedsel- en Waren Au toriteit (nVWA) heeft een positief advies gegeven aan het ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport (VWS) afgegeven, zegt direc teur Cor Poppe. Endy heeft zeker anderhalf jaar op groen licht moeten wachten, om dat nVWA in eerste instantie vond dat het 'zeewater' onder het Drinkwaterbesluit valt. Omdat Oosterscheldewater meer zout wa ter bevat dan 'normaal' water, was daar moeilijk aan te voldoen. Om dit probleem te omzeilen is het water 'gastronomisch zeesap' genoemd. Maar ook toen moest er nog een kwaliteitswaarborgsys teem opgezet worden. „We heb ben veel moeten veranderen in het systeem", aldus Poppe. En nu is het dus (bijna) gelukt. Het Oosterscheldewater ofwel gastronomisch zeesap zal in het zusterbedrijf Le Petit Pêcheur wor den gebotteld. Le Petit Pêcheur is een handel in verse schelp- en schaaldieren, Endy verwerkt na tuurproducten zoals schelpen tot onder meer dierbenodigdheden. Poppe: „We moeten de ruimte op nieuw inrichten. Sommige filters zijn elders gebruikt, dus die moe ten er terug in." Wie helpt gemeente Tholen van 20.000 euro af? Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl EBKBBS Volgens Poppe is er veel interesse uit Italië, maar ook Belgische en Nederlandse bedrijven hebben aangegeven het Oosterscheldewa ter in flessen te willen afnemen. Zout water is wel vaker in de Medi terrane keuken te vinden. Fransen en Italianen koken er bijvoorbeeld kip, konijn, groenten en aardappe len in. HEINKENSZAND - Tijdens de herfstvakantie lek ker een potje handballen. De schoolkinderen uit de gemeente Borsele gingen er gisteren vol voor in sportcentrum De Stenge. Teams van basisscholen konden zich van tevoren op geven en hadden dat ook massaal gedaan: cir ca 170 kinderen deden mee. Aan het eind van de dag hadden twee teams van Don Bosco uit 's-Heerenhoek (zowel groep 3 en 4 als groep 5 en 6) en De Reiger 2 (groep 7 en 8) uit Hein- kenszand het toernooi gewonnen. foto Ronald den Dekker uHra^e OVEZANDE - Stichting De Klomp Festivals wint dit jaar de Zeeland Refinery Cultuurprijs. De jury be staande uit Nico Out, Jacques Boonman en Marina van de Lin de, vindt dat De Klomp op alle cri teria buitengewoon goed scoort. De festivals die De Klomp, van oorsprong een soos, organiseert, geven al jaren een breed aanbod met een dito uitstraling. De prijs behelst 750 euro en een tastbaar aandenken. De prijs die vroeger Total Cultuurprijs heette, ging eer der naar Gerard Smallegange, En gel Reinhoudt, Jopie Minnaard en René de Dreu. De uitreiking is op 9 november in Heinkenszand. VLISSINGEN - Om erachter te ko men of damwanden nog wel vol doende stevig staan, verrichten techniekstudenten van het ROC Zeeland momenteel dieptepeilin gen in de Vlissingse binnenha vens. Dat gebeurt in opdracht van de gemeente Vlissingen, die uit breidingswerkzaamheden in de Dokhaven heeft gepland. Tip? redactie@pzc.nl Tafelvoetballen is hot in het Middel burgse bedrijf. Oogcontact en een draaiend gebaar met de hand alsof voetballers in beweging worden ge zet, is voldoende om collega's uit te nodigen. Tien minuten geen blik op het beeld scherm. Gelachen wordt er, en, echt waar, meedoen is belangrijker dan winnen. Behalve bij die ene die uit vorm is en dan maar de regels wil aanpassen of die ander die met inti miderende opmerkingen iemand uit zijn spel wil halen. Maar 't is leuk en je kijkt eens anders naar je collega's. Dan zie je dat de tegenstander naar de kapper is geweest en zegt daar iets van. Totaal onschuldig, zonder een bijbedoeling, maar de keeper is van slag, de winst binnen. Bram Moszkowicz fp! Dé netwerkbeurs van Zuid-West Nederland en Vlaanderen jaar 1 t/m 3 november 2011

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 37