gevarenzone sport 127 i een slof sigaretten Voetballertjes geven en krijgen Toppers op Jumping by de Kroo Chandhok mag toch niet Karun Chandhok zal niet deelnemen aan de eerste CP in de Formule 1 in zijn geboorteland India. Ondanks toespelingen van teambaas Tony Fernandes kiest Team Lotus toch voor de vaste samenstelling met de Fin Heikki Kovalainen en de Italiaan Jarno Trulli. door Hans Leber DEN HAAG - In 2013 zullen twee Formule i-races in de Verenigde Staten worden gereden. Vanaf vol gend jaar al de race in Austin (Texas) en vanaf 2013 komt daar een race in New Jersey - met op de achtergrond de skyline van Manhattan - bij. Het was de grote wens van Bernie Ecclestone, commercieel rechten houder van 's werelds meest ge avanceerde raceklasse, om ooit in New York te racen, het liefst op Manhattan zelf. Dat is niet hele maal gelukt, maar van de man die morgen 81 jaar wordt, valt moei lijk te zeggen dat hij de Formule 1 niet meer verder brengt. Nu er dit weekeinde voor het eerst in India wórdt geracet - ook altijd al zo'n ambitie van de ambitieuze Ecclestone - zijn Moskou en Rome zijn volgende twee hartenwensjes. Moskou zal met de toetreding van af 2014 van de Grand Prix van Rus land in Sotsji - het jaar waarin daar ook de Winterspelen worden gehouden - wel wat uit beeld zijn geraakt. Zeker door de directe bemoeienis bij Sotsji van de Russische premier Vladimir Poetin, die ook een drij vende kracht achter de Formule i-carrière van de Rus Vitaly Petrov (Lotus Renault) is. En of Ecclestone in Rome de zaak wel vlot krijgt? De kans dat hij die ene Italiaanse GP, op Monza, ruilt voor een andere is niet zo heel groot. Dat is vloeken in de kerk, net als Silverstone is autoracen zo'n beetje verbonden aan de naam van dat circuit. Een probleem is echter het aantal races. Dit jaar was er al bezwaar onder de teams tegen een kalen der met twintig races (uiteindelijk viel die in Bahrein uit), dus méér races dan twintig lijkt ook voor 2013 niet voor de hand te liggen. En dus moet er voor 2013 wéér een race afvallen om plaats te ma ken voor New Jersey, nadat Tur kije volgend jaar al plaatsmaakt voor de race in Texas. Misschien één van de beide Spaan se races, Valencia en Barcelona? Of de race in het nog steeds onrustige Bahrein? Het zal in ieder geval op nieuw druk veroorzaken op onze zuiderburen, waar ze op Spa-Fran- corchamps al jaren niet-rendabel racen. Bovendien wil de overheid zich daar als medefinancier terug trekken. De race in de Ardennen, op één van de door coureurs meest geliefde circuits, staat er dus slecht voor. Hoewel... Na alle vriendelijkheden van Texas richting New Jersey over het binnenhalen van de For mule 1 deze week („Samen kun nen we de sport groot maken in de VS én in de wereld") kwam er een lelijke reactie terug uit New Jersey. „Ik zou geen geld durven in zetten op de vraag of Austin het redt volgend jaar", zei New Jer sey's Leo Hindery, de oud-cou reur. Met andere woorden: het is vol gens Hindery nog maar zeer de vraag óf er volgend jaar wel wordt gereden in Austin. Hij vraagt zich af of het circuit er überhaupt komt. Hij werd zelfs nog even gemeen in een interview met de New York Ti mes. Door te benadrukken dat New Jersey het zonder overheids geld doet, wat in Texas niet het ge val is, en bovendien een circuit bouwt op bestaande wegen terwijl ze in Texas een geheel nieuw cir cuit aan moeten leggen, wreef hij het er nog maar even in. „Bij ons in New Jersey gaat het om penny's in vergelijking tot een dollar in Au stin." donderdag 27 oktober 2011 door Rudy Boogert SINT-PHILIPSLAND - Met trainings- sessies van Rick Hoogendorp en Ulrich van Gobbel werd gisteren de zevende editie van de voetbal- school van Noad'67 afgerond. Op de derde en laatste dag kregen de 87 'leerlingen' hun certificaten uit gereikt uit handen van sportwet houder Jan Oudesluijs en doneer den de voetballertjes zelf 1250 euro aan de Johan Cruyff Foundation. Behalve Hoogendorp en Van Gob bel had de voetbalschool de afgelo pen dagen nog een aantal promi nente oud-profs als trainer gestrikt in Sint-Philipsland. Op maandag gaf Richard Roelofsen (nu hoofd opleidingen bij De Graafschap) training en op dinsdag oud-inter national Wim Hofkens. Ook de hoofdtrainer van Noad'67, Johan Sulkers, droeg die regenachtige dag zijn steentje bij. Volgens organisator Theo Gorissen kon zelfs die regen de pret niet drukken. „Ze hebben gewoon de hele dag getraind. Het was mooi om te zien hoe enthousiast de gast trainers met de voetballertjes be zig waren." Gorissen constateerde dat de diversiteit onder de deelne mers ook steeds groter wordt. Dit jaar kwamen zelfs spelers van Steenbergen, Halsteren, Cluzona en FC Bergen elke dag naar Sint-Philipsland. Met elkaar brachten ze door het verkopen van loten en het inleve- Gasttrainers Ulrich van Gobbel Spelerscarrière: Willem II, Feye- noord, Galatasaray (Tur) en Sout hampton (Eng). Tegenwoordig: jeugdtrainer bij Feyenoord. Rick Hoogendorp Spelerscarrière: ADO Den Haag, MVV, Dordrecht'90, RKC Waalwijk, VfL Wolfsburg (Dui). Tegenwoor dig: jeugdtrainer bij ADO Den Haag. ren van statiegeld flessen 1250 euro bij elkaar voor de Johan Cruyff Foundation. De voetballertjes zelf gingen giste ren met een rijkgevulde voetbaltas (met scheenbeschermers, snoep en allerlei gadgets van profclubs) naar huis. „Voor sommige speler tjes was die tas bijna groter en zwaarder dan ze zelf zijn", zei Go rissen met een lach. Wim Hofkens Spelerscarrière: Willem II, Beveren, Anderlecht, Beerschot, KV Meche- len, Kortrijk, AZ. Tegenwoordig: trainer van Yellow Blue Beveren (Bel). Richard Roelofsen Spelerscarrière: PEC Zwolle, Vites se, MW, Roda JC, NAC Breda, De Graafschap, Heracles. Tegenwoor dig: hoofd jeugdopleidingen De Graafschap. foto Leo Adriaansen Ulrich van Gobbel (links) volgt de verrichtingen van twee jonge voetballertjes. TENNIS Sint-Petersburg. Mannen. Eerste ronde: Tipsarevic (Ser/2) - Olivier Rochus (Bel) 6-2 7-5, Kohlschreiber (Dui) - Berlocq (Arg) 6-7 (4) 6-3 6-1, Andrejev (Rus) - Granollers (Spa/6) 3-6 6-4 7-6 (4), Seppi (Ita) - Pospisil (Can) 7-5 7-6 (4). Tweede ronde: Joezjni (Rus/5) - Benneteau (Fra) 6-4 3-6 6-2. Wenen. Mannen. Eerste ronde: Nieminen (Fin) - Haase (Ned) 7-6 (3) 6-4, Darcis (Bel) - Davidenko (Rus/7) 3-6 6-0 7-6 (2). Tweede ronde: Del Potro (Arg/2) - Petzschner (Dui) 6-3 6-4, Anderson (ZAf/6) - Baghdatis (Cyp) 6-2 7-6 (5). Istanbul. WTA Championships. Witte groep: Azarenka (WRu/4) - Stosur (Aus/7) 6-2 6-2, Li Na (Chn/5) - Sjarapova (Rus/2) 7-6 (4) 6-4. Stand: 1. Azarenka en Li Na 1-2 (2-0), 2. Sto sur 2-2 (2-2), 4. Sjarapova 2-0 (0-4). VOETBAL Spanje, competitie: Real Zaragoza-Valencia CF 0-1, Rayo Vallecano-Malaga CF 2-0, Levante UD-Real Sociedad 3-2, Cetafe CF-Osasuna 2-2. Stand aan kop: Levante 9-23, Barcelona 9-21, Real Madrid 8-19, Valencia 9-18, Sevilla 9-17, Malaga 9-13, Real Betis 8-12, Espanyol 8-12. WIELRENNEN Woerden. 11e Nacht van Woerden. Mannen: 1. Aernouts (Bel), 2. Van der Haar (Ned), 3. Dieter Vanthourenhout (Bel), 4. Meisen (Dui), 5. De Knegt (Ned), 6. Chainel (Fra). Vrouwen: 1Van den Brand (Ned), 2. Wyman (GBr), 3. Chainel-Lefevre (Fra), 4. Van Rijen (Ned), 5. Havlikova'(Tsj), 6. Kupfemagel (Dui). NIEUW- EN SINT JOOSLAND - De Stichting Hippische Sport Zeeland organiseert komend weekend de tweedaagse Jumping by de Kroo. De springwedstrijd op het sport complex van Stal de Kroo trekt heel wat subtoppers naar Nieuw en Sint Joosland. Op zaterdag en zondag komen bijna tweehonderd combinaties aan de start. Onder die combina ties zijn de internationals Leopold van Asten, Piet Raaymakers jr. en Erik van der Vleuten. Ook de Zeeuwse toppers Michelle Evertse, Sandy den Exter, Ingrid en Yvonne Jakobsen, Anniek van der Linden, Wilma Stouten, Sandy den Exter en Annelore Willeboer zijn van de partij in Nieuw- en Sint Joosland. UIT 32133 I E> BILJARTEN Driebanden groot. Derde divisie. Steketee Schilders-BV Sprundel 6-2: Jaap Hame- ling-Kees van de Beemd 30-17, 45; Nico Peet- ers-Wil Aarts 25-11, 43; Piet van Essen-Pierre Verpalen 25-24, 55; Toby van de Vrede-Ray- mond de Vries 5-20,19. Pool. Regionale eerste klasse. Dispensa- tie-Roadhouse Roadies 4-2. 8-ball: Roel van de Broek-Rinus Witte 6-4; Swen van Schijn- del-Dennis Dierickx 6-4; 9-ball: Mehmet Acik- goz-Chris van Renswoude 7-2; 10-ball: Roel van de Broek-Robbin Jobse 4-6; straight: Swen van Schijndel-Dennis Dierickx 50-41; Joey van Gils-Chris van Renswoude 20-50. k- BRIDGE Veldhoven. WK, halve finales, eindstand na zes zittingen. Open teams, Bermuda Bowl: Nederland - Italië 199,3-170, USA 2 - USA 1 217-157. Vrouwen, Venice Cup: Nederland - Frankrijk 141,5-162, Indonesië - Engeland 185-177,5. SCHIETINGEN Kwadendamme. Wip 1: 1e zijvogel Sj. Raas (Kwadendamme), 2e zijvogel W.J. Bek (Kwa dendamme), 3e zijvogel C. Govers (Kwaden damme), 1e kal J. Vermeule (Ovezande), 2e kal P. Flipse (Terneuzen). Wip 2: 1e hoofdvogel R. Verdonk (Lewedorp), 1e zijvogel J. Harinck (Yerseke), 2e zijvogel J. Kopmels ('s-Gravenpolder) 1e kal M.C. Ver donk ('s-Heerenhoek); 2e kal B. Glerum (Goes), 3e kal J. Kopmels ('s-Gravenpolder), 4e kal J. Swart (Goes). Beeld uit 2001. De latere winnaar Sebastien Schletterer (links) voelt de he te adem van Kim Reijnierse in zijn nek. archieffoto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 27