261 sport 3 Tweede race VS brengt Spa in In 1928 kreeg de winnaar een beker et Belager van Tamaëla twee jaar geschorst Thomas Muster (44) stopt er nu echt mee Sterk optreden van Osse in Frankrijk Roadhouse Roadies zakken langzaam weg FORMULE 1 De onbedwingbare drang van Bernie Ecclestone om de wereld te veroveren met de Formule 1, opent deuren voor het ene land en sluit deuren voor het andere. donderdag 27 oktober 2011 RIJSWIJK De belager van de Nederlandse ten nisster Elise Tamaëla is door de in ternationale tennisfederatie (ITF) voor twee jaar geschorst. Dat meld de haar broer Sander Tamaëla giste ren op Twitter. Mihai Barbat, de va der en coach van de Deense Karen Barbat, deelde in augustus in Duits land klappen uit aan Tamaëla. Zij moedigde op de tribune haar vrien din Daniëlle Harmsen aan, die te gen Barbat speelde. Tamaëla moest een nacht in het ziekenhuis blijven en hield aan het incident een her senschudding over. WENEN De Oostenrijkse tennisser Thomas Muster heeft zijn laatste wedstrijd gespeeld op het hoogste niveau. De voormalig nummer één van de we reldranglijst nam in Wénen af scheid. De 44-jarige Muster werd in de eerste ronde van het Erste Bank Open uitgeschakeld door zijn landgenoot Dominic Thiem (6-2 6-3). De Oostenrijker keerde vorig jaar, na elf jaar afwezigheid, terug op de ATP Tour. Muster speelde vooral challengers, maar bleef ver wijderd van zijn oude niveau. BIARRITZ Maxime Osse reed zich tijdens de internationale dressuurwedstrijd voor Young Riders in de Zuid-Fran se badplaats Biarritz in de kijker. In de individuele proef stuurde de amazone uit Heikenszand de ruin Navarro met 68,53 procent naar een fraaie tweede plaats. In de Kür op muziek eiste Osse met de Jester-zoon met 71,90 pro cent eveneens de tweede stek op. In de Landenproef eindigde de Zeeuwse combinatie met 65,23 pro cent op de vijfde plaats. ROOSENDAAL De poolbiljarters van Roadhouse Roadies maken moeilijke tijden door. De uitwedstrijd tegen Dispen satie in Roosendaal ging met 4-2 verloren, omdat alleen Robbin Job- se en Chris van Renswoude een partij wisten te winnen. Alle andere partijen gingen verlo ren. De Middelburgers nemen daar door nu in de eerste klasse de voor laatste plaats in. De ploeg die vorig jaar lang meedeed voor een plek in de play-offs, heeft dit seizoen zijn draai nog niet kunnen vinden. r 9 ?- Xi 94 0 tssss DENKSPORTEN Verslagen en analyses van het WK bridge in Veldhoven. Onze medewerker Rob van den Bergh is erbij en bericht erover. WWW.PZC.NL/DENKSPORT STUUR UW TIPS NAAR sport® pzc.nl Dit jaar worden nog drie Formule 1-races verreden. Behalve in India is dat in Abu Dhabi en Brazilië. Een Indiër maakt de stoeltjes van het gloednieuwe Buddh International Circuit in New Delhi schoon. Dit weekeinde wordt voor het eerste een Formule 1-race in India gereden. foto Eugene Hoshiko/AP door Sjaak Sinke MIDDELBURG - De Singelloop in Middelburg is zaterdag officieel aan de vijftigste editie toe. In 1928 werd deze wedstrijd al voor de eer ste maal georganiseerd, met negen tien deelnemers. Zij legden voor het talrijk opgekomen publiek een afstand van 3700 meter af. A. Pal mers kwam na twaalf minuten en veertig seconden als winnaar over de streep en mocht de Miss Blanche-beker en een slof sigaret ten als prijzen meenemen naar Amsterdam. C. Sinke en J. Joziasse van het orga niserende EMM volgden op respec tievelijk slechts één en twee secon den. De Middelburgsche Courant meldde destijds dat de sportbeoefe ning in onze provincie steeds meer terrein aan het winnen was, getuige de belangstelling voor de Singelloop. Tot aan de Tweede We reldoorlog werd de Singelloop nog zeven keer gelopen. Na drie Singel lopen tijdens de oorlog, kwam de loop in 1945 en 1946 terug als esta fette. In 1952 werd de wedstrijd vervolgens nieuw leven ingebla zen. Piet van den Acker (Mara thon) won in 10.57.2, voor zijn clubgenoten J. Booy en Staf Dob- belaere, die een jaar later de Singel loop wist te winnen. Vanaf 1955 brak de periode van de onlangs overleden Hein Cujé aan, die drie keer winnaar werd. Na een aantal jaren van afgelastingen ging de ze ge in 1964 naar Cas Mulder (Dyna mo) en in 1966 naar Hans Bostel aar, eveneens van Dynamo. Na een pauze van drie jaar kwam er in 1969 weer leven in de brouwe rij, met de overwinning van Koos Oggel (AV'56). In 1970 pakte Piet Vonck (RK- HAV) de eindzege, vier jaar later had dansleraar Gerard Bras van AV'56 26 minuten en 46 seconden nodig voor de zes kilometer lange loop. Johan Antheunisse (Mara thon) was van 1976 tot en met 1978 driemaal op rij de sterkste. Kim Reijnierse wist bij de jongens C in dat jaar John Vermeule te ver slaan. Na de tweede plaats van die zelfde Vermeule in 1981 achter Jo han Breel (Marathon), was hij niet te kloppen in de edities van 1982, 1983,1984,1995 en 1999. Reijnierse won in 1989, 1990 en 2000. Niels Koole (Dynamica) was in 2004, 2005 en 2007 de winnaar. Vanaf 2001 sloeg Sebastien Schletterer (AAC) drie keer toe. Schletterer lijkt ook zaterdag de te kloppen man, gezien zijn uitstekende pres taties in het afgelopen seizoen op de baan. Erwin Harmes (Dynami ca) moet na zijn derde plaats in de Kustmarathon in staat zijn om Schletterer lang te volgen. De eerste vrouwen verschenen in 1976 aan de start bij de Singelloop. Ellie Boers (Zeeland Sport) won de kleine kilometer in 3.18 minu ten. Irene Pos (Marathon) won daarna tweemaal, gevolgd door Trijnie Smeenge (Dynamo), de trainster van John Vermeule. In 1981 was Margot de Nijs - nu nog regelmatig Zeeuws kampioen kor te cross - de snelste. Marianne de Kok (Dynamica) lijkt voor de edi tie van aanstaande zaterdag op pa pier de snelste vrouw. De vijftigste Singelloop start zater dag om 14.15 uur met de pupillen en CD-junioren, die respectieve lijk één en twee ronden van 1350 meter afleggen. Daarna wandelen de oud-deelnemers John van Riel, Hans Bostelaar, Han Mondeel, Dick Jeras, Wim Kaljouw, Cas Mul der, Frans Brouwer, Adrie Joosse, Ad Hubregtse en John Cuje van de Koepoort naar de start op de Veersesingel. Rond 14.30 uur start de Singelloop voor vijf ronden (in totaal 6750 meter) waarvoor inmid dels honderdvijftig voorinschijvin- gen binnen zijn.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 26