sport 125 langs Roda Labyad grijpt zijn kans in veel te bleke bekerzege Rus Kolobnev komt weg met lage boete Boerrigter en Anita in voorselectie KNVB- Wéér Huntelaar donderdag 27 oktober 2011 De Ajacieden Vurnon Anita en Derk Boerrigter behoren tot de voorselectie van het Nederlands elftal voor de oefeninterlands tegen Zwitserland en Duits land, op 11 en 15 november. Anita maakte vorig jaar zijn debuut in Oranje, voor aanvaller Boerrigter is het de eerste keer dat hij tot de voorlopige selec tie behoort. Bondscoach Bert van Marwijk maakt zijn definitieve selectie vol gende week vrijdag bekend. Aijen Robben behoort niet tot de groep. door Jop van Kempen KERKRAOE - Ajax heeft de laatste zestien van het bekertoernooi be reikt. Frank de Boer ging gistera vond tegen Roda JC over op een opportunistische speelwijze en die leverde naast slecht voetbal een gunstig resultaat op: 4-2. Mooi was het niet, wel effectief Een ver bouwd Ajax ging in Kerkrade met hangen en wurgen naar de volgen de ronde van het bekertoernooi. Maar trots zal De Boer niet zijn op de overwinning. De reeks van vier punten uit vijf competitiewedstrijden moedigde De Boer maandag aan tot een groepsgesprek. Het resultaat daar van was terug te zien in de opstel ling. Gregory van der Wiel en Christian Eriksen beleven niet hun hoogtijdagen en vanwege het drukke speelschema kregen ze rust, zo meldde De Boer op Eredi visie Live. In plaats van hen speel den André Ooijer en Dmitri Buly- kin. Ook de speelwijze was naar aanlei ding van de praatsessie veranderd. In Kerkrade hield De Boer met Jan Vertonghen, Toby Alderweireld en Ooijer slechts drie spelers achter in. Op het middenveld speelde de ruit van Ajax (Eyong Enoh, Vur non Anita, Siem de Jong en Theo Janssen) tegen die van Roda (Ruud Vormer, Adil Ramzi, Mitchell Donald, Mark Jan Fledde- rus). De één-op-éénduels leidden tot het opportunistische spel dat Ajax in de vorige wedstrijden al tijd bewaarde tot het moment dat er een achterstand op het bord stond. Of tot er een rode kaart was gevallen. Maar wat aan het einde van een wedstrijd kan, kan ook vanaf de aftrap. Mooi en verfijnd was het schouw spel in Kerkrade daarom niet. Ver makelijk was het wel, soms ook vanwege de vele fouten. En ver moeiend was het zeker. Er vielen enorme gaten op het veld, ook al omdat de laatste linie van Ajax niet schroomde om het midden veld soms over te slaan en hoge ballen te geven op spits Bulykin. Ajax bleek de sterkste in die slijta geslag. Ondanks de bonkige speelstijl ver viel Ajax wel weer in oude patro nen. Nadat oud-Ajacied Mitchell Donald al in de derde minuut de score had geopend, maakte Ver tonghen een minuut later alweer de gelijkmaker. Geheel in stijl met de strijdwijze van Ajax kopte Ver tonghen een vrije trap binnen. Ook de tweede goal van Ajax, na een uur, was op z'n Engels. Een lange bal van Alderweireld landde bij De Jong, die een steekpass gaf op Boerrigter. De linksbuiten die gisteren vernam dat hij bij de voor selectie zit van Oranje voor de oe fenduels met Zwitserland (11 no vember) en Duitsland (15 novem ber) schoot strak binnen. Boerrig ter maakte ook de 3-2, na een keepersfout van Pawel Kieszek op een schot van Janssen. In de tus sentijd had Mads Junker wel nog 2-2 gemaakt. Opnieuw vanuit een corner kopte Vertonghen de 4-2 binnen. De speelwijze in Kerkrade is bij lange na niet wat De Boer vanaf zijn entree in december vorig jaar voor ogen had, maar een overwin ning is op dit moment belangrij ker dan de speelwijze. De Boer vreest anders dat zijn team een duikvlucht inzet die uitmondt in een crash. Zaterdag spelen Roda en Ajax opnieuw tegen elkaar in Kerkrade. Als het opportunisti sche spel opnieuw de boventoon voert en Roda dekt wat beter bij corners, kan het kwartje ook de an dere kant opvallen. door Rik Elfrink EINDHOVEN - Het affiche nodigde uit om eens lekker uit te halen. Topklasser FC Lisse thuis? Een nul letje of zes-zeven moet dan norma liter zeker kunnen. Lekker onbe vangen jeugd brengen en veel ba sisspelers rust geven, dacht PSV-coach Fred Rutten van tevo ren. In plaats van een doelpunten- regen werd het een wat bleke zege. Een helft hielden de amateurs uit de Bollenstreek de Eindhovense formatie zelfs van scoren af. PSV kon in het tweede bedrijf het klass- everschil dan toch in goals uitdruk ken: 3-0. Het jonge publiek was te vreden, de wave ging door het sta dion. Een kinderhand is snel ge vuld, in werkelijkheid duurde het te lang voor PSV echt potten kon breken tegen de Zuid-Hollanders, die geen zin hadden om zich te la ten slachten. Rutten koos ervoor om Rabiu Ibra him (20), Funso Ojo (20), Jurgen Locadia (18) en Jetro Willems (17) speeltijd te geven. De 'sterren' Ma- tavz, Mertens, Toivonen en Tama- ta (beiden licht geblesseerd) ble ven aan de kant. Voor de wed strijd diende zich ook nog een te genvaller aan, uit medisch onder zoek bleek dat de beoogde linker- Zakaria Labyad. spits Memphis Depay (17) met een knieblessure kampt. De snelle De pay brak in het vorige duel uit bij WSB (Noordwijkerhout) de ban, gisteren werd zijn creativiteit ge mist. PSV kon de wedstrijd bijna een uur niet met een individuele actie openbreken, iets wat de ploeg zich mag aanrekenen. De Eindhovense formatie deed daarmee het massaal opgekomen publiek (ruim 30.000 toeschou wers) tekort. De ploeg kon giste ren in het Philips Stadion veel nieuwe en jonge supporters be groeten en een leuke avond bezor gen, maar worstelde te lang met zichzelf. In de eerste helft kreeg PSV wel kansen, maar onder meer Wijnaldum wist (opnieuw) niet tot scoren te komen. Doelman De Vries van FC Lisse redde uitste kend op een vrije trap van Stroot- man. De Vries was sowieso een van de betere spelers op het veld. Lisse hield vrijwel continu elf man achter de bal en kwam er zelfs een keer uit met een afstandsschot. Rutten bracht in de tweede helft Zakaria Labyad en dat bleek de juiste man op de juiste plaats. Met zijn snelheid troefde hij over de flank zijn directe tegenstander af en bediende hij Stanislav Mano- lev: 1-0. Een leuk succesje voor de soms zo bekritiseerde rechtsback van PSV, die de afgelopen weken de opgaande lijn heeft ingezet. La byad tekende zelf voor de 2-0 en liet in een paar minuten meer zien dan tegenstrever Lens, die momen teel niet in goeden doen is. Labyad lijkt daarmee de concurrentiestrijd met Lens voorlopig in zijn voor deel te hebben beslist. Coach Rut ten geeft spelers doorgaans de kans om zich uit het elftal te spe len, Labyad heeft aan dat crite rium niet voldaan. Sterker nog, gis teren was hij voor PSV de man van de wedstrijd. Dat Mertens er uiteindelijk nog 3-0 van maakte, was louter te danken aan een gru welijke fout van de centrale verde diger van FC Lisse. DERDE RONDE Vitesse-ADO Den Haag 2-1 (1-1). 5. Pe- dersen 1-0, 19. Chery 1-1, 68. Bony 2-1. Scheidsrechter: Makkelie. Rode kaart (2x geel): 84. Horvath (ADO Den Haag). Gele kaart: Büttner, Hofs (Vitesse), W. Ver hoek, J. Verhoek, Kum, Chery (ADO Den Haag). FC Twente-SC Cenemuiden 4-2 (1-1). 4. Fer 1-0, 11. Lip 1-1, 57. Van den Berg 1-2, 62. Chadli 2-2, 75. Bajrami 3-2, 79. Bajrami 4-2, 88. Lip 4-3. Scheidsrechter: Kamphuis. PSV-FC Lisse 3-0 (0-0). 57. Manolev 1-0, 68. Labyad 2-0, 75. Mertens 3-0. Scheids rechter: Ketting. Gele kaart: Rauws, Van .Heulen (FC Lisse). Aantal toeschouwers: 30.200. De Treffers-De Graafschap 1-5 (1-3). 26. Echargui 1-0, 32. De Leeuw 1-1, 36. Poepon 1-2, 39. Kujala 1-3, 53. Rose 1-4, 77. Abdulla 1-5. Scheidsrechter: Nijhuis. Heracles Almelo-Berkum 4-0 (2-0). 21. Plet 1-0, 31. Everton 2-0, 56. Plet 3-0, 62. Plet 4-0. Scheidsrechter: Wiedemeijer. Sparta-Sparta Nijkerk 4-0 (3-0). 9. Bel Hassani 1-0, 31. Hamstra 2-0 (eigen doel punt), 35. Bel Hassani 3-0, 66. Bruinier 4-0. Scheidsrechter: Bekebrede. Roda JC-Ajax 2-4 (1-1). 3. Donald 1-0, 5. Vertonghen 1-1, 63. Boerrigter 1-2, 64. Junker 2-2, 74. Boerrigter 2-3, 88. Vertonghen 2-4. Scheidsrechter: Wege- reef. PROGRAMMA Vanavond: FC Dordrecht-AZ (18.45 uur), NEC-FC Volendam (20.00 uur), Go Ahead Eagles-Feyenoord (20.45 uur). GEPLAATST Inmiddels geplaatst voor de achtste fina les zijn acht eredivisionisten (SC Heëren- veen, RKC Waalwijk, Vitesse, FC Twente, PSV, De Graafschap, Heracles Almelo en Ajax), drie eerstedivisionisten (FC Eind hoven, Sparta en FC Oss) en twee ama teurclubs (GVW en Achilles'29). KARLSRUHE - Schalke 04 heeft gisteravond met veel moeite de derde ronde bereikt van het toernooi om de Duitse voetbalbeker. De ploeg van coach Huub Stevens won uit bij Karlsruher SC met 2-0, onder meer door een doelpunt van Klaas-Jan Huntelaar (links). Huntelaar opende de score pas in de 81e minuut met het hoofd. Vlak daarna had ook Joel Matip succes. Voor Stevens was het ondanks het slechte spel de vijfde zege in zijn zesde duel als trainer van de 'Königsblauen'. foto Uli Deck/EPA MOSKOU - Wielrenner Aleksandr Kolobnev heeft een opvallend lage straf gekregen voor zijn positieve dopingtest uit de Ronde van Frankrijk. De Russische wieler bond legde de renner van Katoesja een boete van slechts 1200 euro op. Hij wordt niet geschorst. De ge bruikelijke straf voor een dergelijk dopingvergrijp is twee jaar schor sing. Kolobnev (30), tweevoudig win naar van WK-zilver, testte positief na afloop van de vijfde rit in de Ronde van Frankrijk op 6 juli. In zijn urine werd HCT aangetroffen, een verboden middel dat vochtaf- drijvend werkt en zou kunnen die nen als maskering voor doping. Ko lobnev werd uit de Tour gezet, maar ontkende het middel bewust te hebben genomen. Wielrenner Kai Reus rijdt ko mend seizoen voor de Amerikaan se ploeg UnitedHealthCare. -De 26-jarige inwoner van Alkmaar gaat voor de procontinentale ploeg vooral wedstrijden in Euro pa fietsen. Reus, die in 2007 na een val dagen lang in coma lag, reed tussen 2004 en 2010 voor Rabobank. Vorig jaar stopte hij met wielrennen en maakte hij een uitstapje naar het marathonschaatsen. Bij Uni tedHealthCare treft hij zijn landge noten Boy van Poppel en Mare de Maar. De Duitse wielrenner Fabian Wegmann rijdt vanaf volgend sei zoen voor Garmin-Cervélo. Dat maakte de 31-jarige coureur uit Münster gisteren bekend. De twee voudig nationaal kampioen op de weg krijgt bij Garmin een belang rijke rol in de voorjaarsklassiekers. Wegmann was in 2004 de bergko ning van de Giro d'Italia.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 25