25 tot 55 jaar naar Origineel FM' Begin export water uit de Oosterschelde zeeland 21 Is uiu auto UJeer- en Ulinterklaar? 4 4 4 4 j ïfc 4 4 4 IQ! Yerseks bedrijf Endy krijgt toestemming Stichting Klomp Festivals wint Zeeland Refinery-prijs Jeugd heeft begripvoor weghalen jop Kitesurfers strijden om titel Man of the (Brouwers)Dam V Leef je droom! Uw krant maakt het mogelijk. Programmaleider Marcel Blok van Origineel FM. geen clubje amateurs dat een beet je aanrommelt. We willen een pro fessioneel product neerzetten. In ons team zitten dan ook veel men sen met radioervaring", onder streept Blok, die al voor verschil lende radiostations in de Rand stad werkte en ook regelmatig re clamespotjes inspreekt. Hoewel Blok denkt dat Origineel Ga naar uw BOVRG-outobedrijf >1 - - :|^J; BOVAG Auto Autobedrijf Dekker Zuidweg 7 4363 SG Aagtekerke Tel. 0118-586666 www.autobedrijf-dekker.nl Garage Meerman Korenbloemlaan 1 4341 JD Arnemuiden Tel. 0118-602023 www.garagemeerman.nl Autobedrijf van Hoepen Fagotweg 2 F 4337 RC Middelburg Tel. 0118-635474 www.autobedrijfvanhoepen.nl Autobedrijf Statenlaan Statenlaan 244 4336 CP Middelburg Tel. 0118-625663 www.autobedrijfstatenlaan.nl donderdag 27 oktober 2011 „De doelgroep lijkt breed, maar ons publiek is jonger dan dat van Omroep Zeeland, waar vooral ouderen naar luisteren. De omroep is onze belangrijk ste concurrent. Die is groter dan wij, maar wij zijn jonger, frisser en sneller." door Lilian Dominicus YERSEKE - Het Yersekse bedrijf En dy begint medio november met de verkoop van Oosterscheldewater. De Nieuwe Voedsel- en Warenau toriteit (nVWA) heeft een positief advies gegeven aan het ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport (VWS) afgegeven, zegt direc teur Cor Poppe. Endy heeft zeker anderhalf jaar op groen licht moeten wachten, om dat nVWA in eerste instantie vond dat het 'zeewater' onder het Drinkwaterbesluit valt. Omdat Oosterscheldewater meer zout wa ter bevat dan 'normaal' water, was daar moeilijk aan te voldoen. Toen zijn ze het maar 'gastrono misch zeesap' gaan noemen. Maar ook toen moest er nog een kwali teitswaarborgsysteem opgezet wor den. „We hebben veel moeten ver anderen in het systeem", aldus Poppe. En nu is het dus (bijna) gelukt. Het Oosterscheldewater ofwel gastronomisch zeesap zal in het zusterbedrijf Le Petit Pêcheur wor den gebotteld. Le Petit Pêcheur is een handel in verse schelp- en schaaldieren, Endy verwerkt na tuurproducten zoals schelpen tot onder meer dierbenodigdheden. Poppe: „We moeten de ruimte op nieuw inrichten. Sommige filters zijn elders gebruikt, dus die moe ten er terug in." Volgens Poppe is er veel interesse uit Italië, maar ook Belgische en Nederlandse bedrijven hebben aangegeven het Oosterscheldewa ter in flessen te willen afnemen. Zout water is wel vaker in de Medi terrane keuken te vinden. Fransen en Italianen koken er bijvoorbeeld kip, konijn, groenten of aardappe len in. foto Origineel FM FM kansen maakt op meer com merciële inkomsten, leunt het ra diostation vooalsnog op subsidies van de gemeenten Goes, Borsele en Kapelle, bij elkaar 45.000 euro. HEINKENSZAND - De Heinkenszand- se jongeren die het vuur uit de slof fen hebben gelopen om de jonge ren ontmoetingsplaats (jop) tot een succes te maken, berusten erin dat de zeecontainers worden weg gehaald. „We hebben enorm ons best gedaan om een kleine groep raddraaiers zover te krijgen dat ze zich aan de afspraken hielden, maar ze bleven die schenden. Dan kan de gemeente niet anders doen dan de boel weghalen", zegt een woordvoerder. „De groep die des tijds het initiatief heeft genomen, kwam al een poosje niet meer voor het eigen plezier naar de jop, maar meer om de jongeren in de gaten te houden, als een soort on bezoldigd jeugdwerkers." De groep heeft geen idee wie de vandalen zijn die de containers en het interieur afgelopen weekeinde hebben vernield. OVEZANDE - Stichting De Klomp Festivals wint dit jaar de Zeeland Refinery Cultuurprijs. De jury, die bestaat uit Nico Out, Jacques Boonman en Marina van de Linde, vindt dat De Klomp op alle criteria buitengewoon goed scoort. De festivals die De Klomp, van oorsprong een soos, organiseert, geven al jaren een breed aanbod met een dito uitstraling. De prijs behelst 750 euro en een tastbaar aandenken. De prijs die vroeger Total Cultuur prijs heette, ging eerder naar Ge rard Smallegange, Engel Rein- houdt, Jopie Minnaard en René de Dreu. De uitreiking is 9 november in Heinkenszand. SCHARENDIJKE - Op de Brouwers- dam wordt - afhankelijk van de wind - zaterdag 29 óf zondag 30 oktober - de strijd om de titel Man of the Dam gestreden. Bij Kitesurfcenter Natural High krijgen kiters de kans zichzelf se rieus op de kaart te zetten. De deel nemers aan de freestyle kitesurf- wedstrijd worden beoordeeld op originaliteit, moeilijkheidsgraad, stijl en uitvoering van sprongen en tricks. Aan de jurytafel neemt onder meer de kersverse wereldkampi oen freestyle Youri Zoon plaats. Voor oudere kiters is er een Boar der Cross waarbij het erom gaat wie als eerste de finish passeert. Vanaf 10 uur. Speciaal voor abonnees.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 21