201 zeeland 'Steeds meer Zeeuwen luisteren RIGINEEL: go*** Walcheren griezelt in Halloweenweekend RADIOSTATION Origineel FM, de publieke radiozender voor Midden-Zeeland, wint aan populariteit. Steeds meer mensen luisteren naar het radiostation, dat stiekem Omroep Zeeland in de nek hijgt. €€tfweke^ Inbraak in het surfcentrum Brouwersdam Slag om Schelde op dijk herdacht Programmering Origineel FM 2 S I I! m m 150 minuten plus internet op je mobiel 1GB donderdag 27 oktober 2011 NI El LjW! OTAK PUUR WONEN! K 3T MEU8EIPIEIN ARNEMUIDEN ililjsi OTAK E At NI CITTCRSWEG AS.NEMU1DÏN BROUWERSDAM - Inbrekers hebben in de nacht van dinsdag op woens dag hun slag geslagen bij kitesurf- centrum Juventa op de Brouwers- dam. De dieven hebben alle boards, kites (de grote vliegers) en wat persoonlijke spullen meegeno men. Het kitesurfcentrum is door de in braak flink gedupeerd. Het cen trum kan nu tot het einde van het seizoen op november geen kite- surflessen meer geven omdat alle materiaal is verdwenen. De dieven zijn binnengekomen door met een slijptol het slot open te breken. De gestolen kites zijn allemaal licht blauw, van het merk Ozone. Juven ta roept eventuele getuigen op zich te melden. UIT Waar naar toe voor een avondje uit? Kijk op www.pzc.nl/uit voor muziek, theater en films. BAARLAND - Een groot aantal men sen, onder wie schoolkinderen, heeft gisteren de Slag om de Schel de herdacht. Bij het monument op de dijk in Baarland, dat herinnert aan de landing van de 52nd Low land Division, de Schotse bevrij ders van Zuid-Beveland, werden kransen en bloemen gelegd. Tij dens de bevrijding van Zuid-Beve land eind oktober 1944, hebben Schotten, Canadezen en Duitsers hard gevochten. Onder hen, maar ook onder de burgerbevolking, vie len veel slachtoffers. door Frank Balkenende Het gaat goed met Origi neel FM, de publieke radiozender voor Mid den-Zeeland die in september vorig jaar de ether inging. „Steeds meer Zeeuwen luisteren naar ons en de interes se van bedrijven voor radiocom mercials groeit", zegt penning meester en programmaleider Mar cel Blok. Uit de officiële luistercijfers voor Zeeland is dat niet af te lezen, om dat Origineel FM daarin (nog) niet wordt geturfd. Blok: „Daar moet je voor betalen en de kosten wegen niet op tegen de baten." Niettemin stelt hij dat Origineel FM inmiddels de tweede radio zender van Zeeland is. „Er zijn wat zenders weggevallen en wij maken een aardige groei door. Dat merken we aan het aantal be zoekers en reacties op onze websi te en aan de mailtjes die we krij gen. Ook steeds meer bedrijven weten ons te vinden, want we draaien geschikte muziek voor op de werkvloer. Een mix van pop en rock, met een accent op de ja ren zeventig en tachtig, maar in elk geval geen gebeuk." Origineel FM is 24 uur per dag te beluisteren via de kabel en de ether. Volgens Blok is het radiosta tion in tachtig procent van de pro vincie te ontvangen. Gemikt wordt op mensen tussen 25 en 55 jaar. „Dat lijkt breed, maar ons lu- bliek is jonger dan dat van Om roep Zeeland, waar vooral oude ren naar luisteren, fa, Omroep Zeeland is onze belangrijkste con current. Die is groter dan wij, maar wij zijn jonger, frisser en sneller." Origineel FM wisselt mu ziek af met nieuwsbulle tins. Twintig vrijwillige medewerkers dragen daar zorg voor. „Ook in het weekend heb ben we elk uur een nieuwsover zicht. Daarmee zijn we de enige radiozender in Zeeland die ook op zaterdag en zondag elk uur ac tueel nieuws brengt." Dat nieuws komt via persberichten, mails van luisteraars en onder bronvermel ding van andere media. Door de groei, het feit dat inter netradio populairder wordt en de ambitie die Blok en de zijnen koesteren, kan het radiostation nog zo'n tien extra vrijwiligers ge bruiken: presentatoren, verslagge vers, redacteuren en technici. Er- MIDDELBURC - Wie wil griezelen, heeft komend weekeinde de enge plekjes voor het uitzoeken. Stichting Wijk Dauwendaele viert zaterdag halloween. In de Breed- mede is iedereen welkom die van 14.30 tot 16.30 uur pompoenen uit wil snijden voor 1 euro. Op de par keerplaats is een spookhuis. Dit is ook het verzamelpunt voor de spooktocht later die avond. Om 19 uur is er een spookverhaal in de Breedmede en daarna kunnen kin deren van 4 tot 8 jaar onder bege leiding van volwassenen meelo pen met de spooktocht. Tijdens de spooktocht kunnen ze ook langs de deuren voor snoep. Dit duurt tot 20.30 uur. Van 20.30 tot 22.00 uur is er voor 8 jaar en ouder een spooktocht. Tussendoor kunnen ze door het spookhuis heen, of langs de deuren voor snoep. Kinderen die pompoenen willen uitsnijden, kunnen zaterdag van 13.30 tot 15.00 uur ook terecht op kinderboerderij de Klepperhoeve aan het Meiveld in Middelburg. Het uitsnijden gebeurt onder bege leiding van medewerkers. Uiter aard mogen kinderen de pompoen mee naar huis nemen. Als er tijd over is, mogen ze helpen met het voeren van dieren. Deelname kost 2,50 euro. De activiteit is bedoeld voor kinderen van 6 tot 12 jaar en duurt van 13.30 tot 15.00 uur. Bij Klimavontuur Middelburg in de Mortiere kun je het hele week end, extra griezelen tijdens het hal- loweenklimmen. Het park is spe ciaal daarvoor versierd. Ook in Oost-Souburg is het zater dag halloween. Van 19 tot 22 uur is er een halloweendisco voor kinde ren van 8 tot 12 jaar in Wijkcen trum De Zwaan aan de Kromwege- singel. Kosten: 1 euro. maandag t/m vrijdag 08-10 uur Opstaan! - De Origineel FM ochtendshow 10-12 uur Origineel Interactive - Interactief verzoekplatenprogramma 12-14 uur Origineel@Lunch- Andre Poortvliet met informatie muziek 14-16 uur Origineel@Work - Non-stop muziek en regionieuws 16-18 uur Origineel Actueel - Dagelijks nieuwsprogramma met Patrique van Kaam 18-23 uur De avond van Origineel - Muziek, informatie, interviews en meer 23-08 uur Origineel FM Muziek Origineel Actueel Weekendeditie - Adrie Wisse met het laatste (sport)nieuws Lekker Weekend! - Marcel Blok Lekker Weekend! - Wim-Theo van Yperen Saturdance - informatief jongerenprogramma met Martijn Victor 21-24 uur Classic Disco Party-3 uur lang non-stop de beste disco uit de jaren 70/80 24-08 uur Origineel FM muziek zondag 09-12 uur De Bed Brunch Show - Seniorenprogramma met Arie Groeneveld 12-15 uur Lekker Weekend!-Marcel Blok 15-18 uur Lekker Weekend! - Wim-Theo van Yperen 18-21 uur ondagavondshow - Adrie Wisse 21-24 uur Origineel FM Love Songs 24-08 uur Origineel FM muziek ETHER FW1105| KABEL I07.Ó Willem Adriaansens varing is niet per se vereist, maar wel een voordeel. „Uiteraard zor gen we voor interne coaching. Kijk, Jan en alleman kan een radio station beginnen, maar wij zijn 'I 1 "O SAM 5 XI ui CO m -30 5 S c i E 'j !ÉÉi c 1 s f Jj c 'i V Jj <5 o Eerste 4 maanden I Gratis Samsung Galaxy S Plus j telfort.nl Werkt in je voordeel j jSJjjjjjJjL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 20