Torentijd ligt onder vuur Eerste succes op Europees topberaad ■Hr Overwerk FC Twente in bekertoernooi Koerden en Turken blijven rustig Commissaris van de koningin Karla Peijs verdient ruim een ton met bijbanen 'Ik ben heel verdrietig' GEVANGENIS Weigerachtig personeel en omgang gedetineerden schiet tekort BRUSSEL - Het overleg gisteren in Brussel tussen de Europese lidsta ten over de uitdijende schuldencri sis, heeft een eerste resultaat opge leverd. De 27 leiders van de EU-landen vinden dat banken meer eigen vermogen moeten heb ben om de schokken door de euro problemen beter te kunnen opvan gen. Het vermogen moet opgekrikt worden naar 9 procent van wat de banken hebben uitgeleend. De banken krijgen tot 30 juni 2012 de tijd om hun 'kernkapitaal' te verga ren. Dat moeten ze eerst op eigen kracht proberen te doen. Als dat niet lukt, kunnen ze bij hun eigen regering aankloppen en in het ui terste geval kunnen regeringen een beroep doen op het nood fonds voor zwakke eurolanden. De Europese Commissie, het dage lijks bestuur van de EU, is ge vraagd regels op te stellen over de voorwaarden waarop banken staatssteun kunnen vragen. Daar mee moet een ongewenste situatie zoals in 2008 worden voorkomen, toen de landen uiteenlopende cri teria hanteerden voor het geven van overheidssteun. Het Duitse parlement stemde giste ren zoals verwacht met een over weldigende meerderheid in met de plannen van de regering voor het Europese noodfonds EFSF. Maar liefst 503 van de 596 aanwezi ge afgevaardigden steunen het rege ringsbeleid. pagina 6/7: 'buffer voor banken' sshhh Zolang er niemand ontsnapt is Torentijd een prima gevangenis reageer op www.pzc.nl mmmiïm reacties315 PW zaait paniek over dijken 73% 27% Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088-013 99 10 L_8»7 1688 555530 OOSTRUM - De vroegere buurvrouw van Mauro reageert aangeslagen bij het bezoek van de in An gola geboren jongen aan zijn vrienden van voet balvereniging SV Oostrum. Minister Gerd Leers van Immigratie en Asiel liet gisteren weten dat de achttienjarige Mauro Manuel terug moet naar naar zijn geboorteland. „Ik ben heel verdrietig", zei Mauro tijdens het emotionele bezoek aan zijn voetbalmaten. Hij was dermate bedroefd dat hij bijna niets kon zeggen, foto Marcel van Hoorn/ANP pagina 4 en 5: Koppejan tegen uitzetting RIJSWIJK De amateurvoetballers van SC Ge- nemuiden bezorgden FC Twente gisteravond overwerk in de KN- VB-beker. De topklasser leidde in de tweede helft zelfs met 1-2, maar verloren uiteindelijk met 4-3 van de profs uit Enschede. Ook PSV had de nodige moeite met een ama teurclub (3-0 tegen FC Lisse), ter wijl Ajax met 2-4 won bij Roda JC. pagina 24 en 25: meer bekervoetbal AMSTERDAM De gemeente Amsterdam was giste ren op haar hoede voor een con frontatie tussen Turken en Koer den. Er werd rekening gehouden met een grootschalige demonstra tie op het Museumplein tegen de Koerdische PKK. Op het Museum plein bleef het rustig. Op het Surinameplein hield de ME tientallen Turken en Koerden uit elkaar. MIDDELBURG De Zeeuwse commissaris van de koningin Karla Peijs verdient jaar lijks 105.739 euro met bijbanen. Dat komt bovenop haar salaris (plus on kosten en andere vergoedingen) van bijna 200.000 euro per jaar. Al leen Jan Franssen van Zuid-Hol land steekt haar wat dat betreft naar de kroon met 1,5 ton. Dat leert onderzoek van RTL Nieuws. Het aantal betaalde en onbetaalde nevenfuncties van de elf commissa rissen van de koningin is de afgelo pen jaren flink afgenomen. In 2005 hadden de commissarissen samen nog 136 bijbanen. Nu zijn dat er 84. Vooral betaalde nevenfuncties ver dwenen. In 2005 nog 73, nu 22. De nieuwe commissaris van de ko ningin in Friesland John Jorritsma doet het rustig aan, hij heeft maar één bijbaan. door Jeffrey Kutterink DEN HAAG - Gevangenis Torentijd in Middelburg voldoet niet aan de eisen. Bewaarders weigeren mee te werken aan een nieuwe werkwijze en de omgang met gedetineerden schiet tekort. Minister Ivo Opstel ten (Veiligheid en Justitie) eist on middellijke cultuurverandering. Opstelten schrijft dat aan de Twee de Kamer. Hij reageert op een rap- port van de Inspectie voor de Sanc- tietoepassing die de inrichting in juli heeft doorgelicht. Het oordeel bij het onderzoek in 2006 - een jaar na de opening - was bedui dend positiever. Inspecteurs zijn er vooral over bezorgd dat een deel van het personeel weigert mee te werken aan het program ma Modernisering Gevangeniswe zen. Dat is een werkwijze die lan delijk in 2007 is ingevoerd. 'Door tastend en effectief optreden' is no dig om de omgang met gedetineer den te verbeteren. Dat geldt zowel voor de directie als voor het mid denkader van Torentijd. De aard en de ernst van de gebreken is zo ernstig dat de inspectie over een jaar opnieuw onderzoek doet. Minister Opstelten vindt 'ingrij pende maatregelen noodzakelijk'. Hij noemt het 'ernstig dat een deel van de bewaarders het nieuwe regi me niet ondersteunt en zich niet aan de nieuwe koers van het gevan geniswezen wil of kan houden'. „Het is noodzakelijk dat er een cul tuuromslag plaatsvindt en dat de medewerkers die nog niet werken volgens de nieuwe gedachte hun werkhouding, gedrag en hun beje gening van gedetineerden verande ren", aldus Opstelten. Directeur Peter Baaijens van Torentijd zegt dat 'de gebreken worden opgelost'. „Hoe ik dat ga doen, vertel ik eerst aan het personeel. Ze moeten dat niet uit de krant lezen." Veel bewolking 15° DONDERDAG 27 WALCHEREN Producten met een Zeeuws tintje zijn razend populair 2 en 3 Labyad juiste man op de juiste plaats bij PSV in bekerwedstrijd 25 oktober 2011 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 253e jaargang nr. 257 - los nummer 1,60, zaterdag 2,40 Informatie over voorstellingen, restaurants, exposities, winkels, evenementen en films

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 1