Ruud de Baar groeit naar verkoper van kennis zeeland j 19 Studenten peilen diepte van havens op onze slaapafdeling www.restaurantie.nl 0118 627077 Geen huurbonus meer van l'Escaut Hennepkwekerij ontmanteld Lezing over boek 'Hollandstellung' Vlissingse pokeraar niet in finale Sanremo www.vanbellewonen.nl donderdag 27 oktober 2011 Verzoek van derden moesten we altijd met 'nee' beantwoorden. We hadden fysiek gewoon niet de ruimte om die opdrachten te accepteren." door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Om erachter te ko men of damwanden nog wel ste vig genoeg staan, verrichten tech niekstudenten van het ROC Zee land dieptepeilingen in de binnen havens van Vlissingen. Dat gebeurt in opdracht van de ge meente Vlissingen. Die heeft plan nen met de Dokhaven, het stuk waar de uitbreiding van de jachtha ven komt, de inham waar de ton- nenleggers liggen en die waar de viskotters liggen. Maar als die te diep zijn geworden, staan de dam wanden losser en moet dat wor den aangepast. We zijn weer geopend! pcsiflUPflnTi VLISSINGEN Het leek l'Escaut een goed idee: trouwe huurders belonen met twintig euro. Elke huurder die in 2009 en 2010 zijn huur automa tisch liet afschrijven, kreeg de bo nus. Zo hoopte de corporatie dat het aantal automatische betalingen zou stijgen. Het tegendeel blijkt echter het geval. Daarom wordt de huurbonus weer afgeschaft. Samen met de huurdersvereniging gaat l'Escaut op zoek naar een ande re manier om goed huurderschap te belonen. VLISSINGEN In een woning in de Kasteelstraat in Vlissingen is gisterochtend een hennepkwekerij ontmanteld. Het gaat om 209 kleine planten in pot ten en 16 stekjes in een wasbak. De stroom bleek illegaal te worden af getapt. De 62-jarige bewoner werd aangehouden en in verzekering ge steld. De kwekerij is geruimd. MELISKERKE Bunkerdeskundige Hans Sakkers geeft vanavond in De Boekenmo len in Meliskerke een lezing over zijn nieuwste boek: Hollandstel lung. Dat was een bunkerlinie die werd aangelegd in de Eerste We reldoorlog, net over de grens van Zeeuws-Vlaanderen tussen het Zwin en Antwerpen. De lezing be gint om 19.30 uur. Boekhandel De Boekenmolen is gevestigd aan de Molenweg 1 in Meliskerke. SANREMO De Vlissinger Lex Veldhuis is er niet in geslaagd de finale te berei ken van het European Poker Tour nament in het Italiaanse San Re- mo. Vandaag wordt die finale ge speeld. De winnaar van het toer nooi krijgt 800.000 euro op zijn re kening bijgeschreven. Aangezien het ROC sinds de spon soring van verenigde baggeraars en Zeeland Seaports beschikt over een eigen bootje en een professio nele dieptemeter, konden studen ten die metingen mooi verrichten. Zij doen dat onder begeleiding van ingenieursbureau 3D-Con struct uit Goes. De eerste metingen zijn gedaan in het eerste vak, waar de loodsen lig gen. Met succes, volgens docent Hans van Dijk. „En de leerlingen waren razend enthousiast. Die de den dit vroeger in het Veerse Meer, zonder opdracht, zonder bootje en zonder dieptemeter. Dit is natuurlijk veel leuker." MEEST CELEZEN De Walstraat in Vlissingen wordt weer een stukje mooier (foto) STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto Marsaki: Marsaki 2010: H Totaal aantal opgeleverde huizen in Zeeland F1 aandeel Marsaki Marsaki: 2010 Opgeleverd: 223 woningen: 160 huur (=72%) 2011 In aanbouw: 606 woningen: 378 huur (=62%), 210 koop, 18 koopgarant In aanbouw: 2 brede scholen, 8 woongroepen voor psychogeriatrische patiënten als onderdeel y van wozoco. v Vergelijking heel Zeeland (volgens verslag Marsaki): 2009 Opgeleverd: 1488 woningen aandeel huurwoningen 28% 2010 Opgeleverd: 954 woningen aandeel huurwoningen 27% omzet: bedrijfsresultaat: netto winst: Felix Binicewicz foto Marsaki hoog oplopende kortingen tot 70% uuegens leegverkoop! Pres. Rooseveftiaan 772 4382 NB Vlissingen Tel. 0118-416188

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 19