economie 113 Heeft u moeite met lopen? Ik niet! 399,- 2790,- molenaar V J Topman Goldman opgepakt 'Meer nichewinkeltjes, minder ketens' Q Staking Cargill in Bergen op Zoom 699,- 3495,- Bel direct 0341 - 27 40 40 voor een gratis uitgebreide brochure! Bon voor GRATIS brochure! donderdag 27 oktober 2011 &&BÊNHS)BÊÊHS&B9NlltlB8BK 8^^8S8SS8Sg^5S3$8^^^§ door Jan Trommelen AMERSFOORT/NOORDWIJK - Het einde van winkels? Die onheilspel lende titel gaf Cor Molenaar, hoog leraar internetshopping aan de Rotterdamse Erasmus universiteit, aan zijn nieuwste boek. Molenaar is niet de zoveelste internetgoeroe die 'het einde der tijden' voor spelt. Maar voor hem staat vast dat binnen een paar jaar een groot deel van de winkels verdwenen is. „Gaat u maar eens winkelen en kijk om u heen. In 20t5 is één op de drie modezaken daar weg. Dat is nu al aan de gang, kijk maar naar de leegstand in veel steden." Het stadscentrum verliest zijn functie als koopmagneet. Boekhan dels, elektronicazaken en reisbu reaus vallen de komende tijd bij bosjes om. Die zien hun omzet wegvloeien naar webshops en naar makkelijk bereikbare winkel centra aan de rand van de stad met grote parkeerterreinen, zoals Rotterdam Alexandrium. Waar ook de internetklant zijn bestel ling ophaalt of overhemd past. Voor ketens als Selexys en V&D is het waarschijnlijk al te laat om nog te overleven, verwacht Mole naar. „Niet onderscheidend ge noeg, op de verkeerde locatie, té mainstream. Alleen exclusief of heel goedkoop overleeft. De PC 'In 2015 is één op de drie modezaken weg, dat is nu al aan de gang' Hooftstraat dus en de LidI, maar niet de winkels er tussenin." We gaan nog heel wat trieste win- keliersverhalen horen de komende jaren, waarschuwt de hoogleraar. Toch is een dagje 'statten' straks niet ongezelliger, integendeel. Ja, het centrum wordt kleiner, de ach- terafgelegen winkelstraatjes ver dwijnen. Maar de winkelpanden raken gevuld met kleine nichewin keltjes. Zaken waar je niet komt omdat je iets nodig hebt, maar ge woon om te snuffelen en er mis schien bij toeval iets te kopen, zegt Molenaar. Nog meer dan nu wordt een dagje naar de stad een gezellig uitje, met vrienden of familie. Dat hoopt Paul Nijhof, topman van de grootste internetwinkel Wehkamp, ook te bereiken op zijn website. „Net als in een stenen winkel, overlegt onze internet klant met vriendinnen wat die van dat jurkje vinden. Op de site staat bewegend beeld, ze kunnen naar believen even inzoomen." Gevraagd naar Wehkamp.nl over vijfjaar, begint Nijhof niet over nieuwe assortimenten, maar over de manier waarop zijn klanten in contact staan met Wehkamp, en met elkaar. „Sociale media zullen over vijfjaar heel belangrijk zijn. Wij hebben een ontwerpwedstrijd gehouden via Facebook." „Het kan verkeren", lacht Nijhof, trots op het feit dat hij de enige Eu ropese retailer leidt die de draai heeft gemaakt van postorderaar naar pure internetwinkel. „In 2008 zijn we gestopt met de catalogus. Eerst raak je meer papieren omzet kwijt dan er op internet bijkomt. Nu profiteren we van die stap." Vijfjaar vooruit kijkend verwacht hij naast bol.com niet veel nieuwe concurrenten in Nederland. „In kleding misschien de webwinkels, van H&M of Esprit. Of het Engel se asos.com, dat levert veel merk kleding." Ook voor webshops laten de VS en Groot-Brittannië zien wat er hier gaat gebeuren. Een paar super- grote webwinkels en voor de rest kleintjes. Nijhof denkt niet dat tra ditionele winkelketens er in zullen slagen om een grote concurrent te worden. „Dat vraagt grote investe ringen, terwijl het tegelijkertijd omzet wegsnoept bij de winkels." Volgens internethoogleraar Mole naar is Nederland simpelweg een te kleine markt voor dergelijke we reldspelers. Gratis brochure? 0341 - 27 40 40 of www.n10le11aarwei7.ijn.nl Opvouwbare scootmobielen Naar de winkel of een ommetje maken Voor binnen en buiten Past in iedere kofferbak Verstelbare stuurkolom, armleggers en stoel y Kleinste draaicirkel NU Vaste scootmobielen Zelf uw boodschappen doen Er op uit zonder moe te worden A Hoge kwaliteit luchtbanden Comfortabele zitting Stabiel en veilig Geschikt voor lange afstanden V.A. Moeite met slapen? Regelmatige slaapproblemen veroorzaakt kramp in de kuiten en benen, vermoeid heid bij 's morgens opstaan en stramme ledematen. Een comfortbed van Molenaar voorkomt dit. 32 modellen, v.a. 420,- |^r_ of bel direct 0341 - 27 40 40 Scootmobielen. Trapliften Rollators i Naam: Adres: Postcode: Plaats: Telefoon. Moeite met traplopen? Laat u comfortabel naar boven brengen en slap veilig uil. Eenvoudige bediening: 7 modellen, v.a. 2395,- Heeft u ondersteuning nodig? Naar de winkel lopen of een ommetje maken is geen probleem meer! 12 modellen, v.a. 99,- Bedden O E-bikes ;Mevr :Dhr Gratis demo thuis? j Bezoek een dealer bij u in de buurt Bel direct: 0341 - 27 40 40 Geopend van ma t/m vrij van 10-18 uur en op za van 10-17 uur. Arnhem Ringoven 16 Best Eindhovenseweg 30 Heerlen In de Cramer 21 Hengelo Vosboerweg 16 Nunspeet Laan 18 parkeren Roden Westeresch 8 Veenendaal Groeneveldselaan 19- Waddinxveen Mercuriusweg 15 Trapliften slaan alleen in onze speciaalzaken in Nunspeet en in Best E-mail: M1pzc_wk43-1 Zonder postzegel naar.- Molenaar, Antw. nr. 506, 8070 VB Nunspeet WELZIJNSPRODUCTEN WWT VOORKENNIS NEW YORK - Een voormalige direc teur van de Amerikaanse zaken bank Goldman Sachs, Rajat Gup ta,, is aangehouden op verdenking van betrokkenheid bij handel met voorkennis. Hij meldde zich giste ren vrijwillig bij de FBI, zo zei een woordvoerder van de Amerikaan se federale recherchedienst. Gupta (62) zou toen hij nog voor Goldman Sachs werkte, een be vriende investeerder, Raj Rajarat- nam, hebben getipt over belangrij ke ontwikkelingen bij de bank voordat andere marktpartijen daar van op de hoogte waren. Zo zou Gupta hem hebben ingeseind toen bekend werd dat de beroemde su perbelegger Warren Buffett instap te bij Goldman Sachs en toen de bank zijn eerste kwartaalverlies ooit moest rapporteren. Rajaratnam werd eerder deze maand veroordeeld tot elf jaar ge vangenisstraf Hij zou door handel met voorkennis in aandelen van di verse bedrijven in totaal zestig mil joen dollar hebben verdiend. Niet eerder legde een Amerikaanse rechter zo'n hoge straf op in een voorkenniszaak. SAS VAN CENT - De directie van voedingsmiddelenconcern Cargill heeft het eindbod van FNV Bond genoten en CNV Vakmensen giste ren afgewezen. De vakbonden be reiden nu stakingen voor die mor gen beginnen in Bergen op Zoom. Cargill heeft ook een vestiging in Sas van Gent. Volgens de directie van Cargill heb ben de vakbonden ervoor gekozen niet verder te onderhandelen door een eindbod op tafel te leggen. „Als de bonden willen, gaan we di rect weer aan tafel", aldus woord voerster Lian Verhoeven van Car gill. Breekpunt is dat Cargill voor nieu we werknemers een andere pen sioenregeling wil invoeren. De vak bonden vinden dat dit los moet worden gezien van de nieuwe col lectieve arbeidsovereenkomst, ter wijl de Cargill-directie daar wel op hoofdlijnen een akkoord over wil sluiten en anders geen nieuwe cao wil afsluiten. Verhoeven spreekt niet van een slechtere pensioenregeling, maar van 'een marktconforme'. „In andere landen waar Cargill ac tief is, is hierover al wel overeen stemming bereikt." Vakbonden meldden dat de directie een bonus krijgt als de nieuwe regeling er door komt. Volgens Verhoeven is dit absoluut niet waar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 13