Zeeland PZC t Jeugd Heinkenszand verspeelt Jop contacta.nl GS eens met Bevelands plan arbeidsmigranten Poetsen BEVELANDEN-THOLEN 18 en 19 20 en 21 VERNIELING Onbekenden richten ravage aan in en om zeecontainer almanak Registreer je gratis als bezoeker op www.contacta.nl Woensdag 26 oktober 2011 Doek is gevallen voor dorpsraad Hansweert Sportvissers speuren naar nieuwe spitgebieden Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl door Mieke van der Jagt HEINKENSZAND - De Jongeren ont- moetings plaats (Jop) in Heinkens zand is afgelopen weekeinde het doelwit geweest van vandalen. Het lot van de zeecontainer op de Zuidzaksedijk was al beslist. Het college van burgemeester en wet houders van Borsele besloot vori ge week dat de ]op zou worden weggehaald. Reden daarvoor was dat de gebruikers, althans een deel van hen, zich niet aan de afspra ken hielden. Volgens wethouder Conny Mier- mans was de maat vol. „Ondanks herhaalde gesprekken, werden af spraken niet nagekomen. Het was overduidelijk: geen alcohol en geen drugs in de container. De jon geren hebben ook keer op keer be loofd de rotzooi achter zich op te ruimen, maar het was telkens weer een puinhoop." Miermans is zich ervan bewust dat een deel van de gebruikers zeker van goede wil was en betreurt het dat die groep nu het slachtoffer wordt van de rest. Het college doet aangifte van de vernieling die afgelopen weekein de is gepleegd. Volgens de wethou der was de container in het week einde niet afgesloten en hebben vandalen de hele inhoud op de dijk gegooid en ruiten ingeslagen. Ook de sleutelhouders van de Jop, met wie de gemeente steeds de ge sprekken vóerde, hebben geen idee wie voor de vernieling verant woordelijk is. De stichting Bescherm de Zak van Zuid-Beveland (BZZB) die in be roep is gegaan tegen het besluit de Jop op de Zuidzaksedijk, een bloemdijk, toe te staan, moet vast stellen dat de vrees is bewaarheid. Maatje van de Stel van de BZZB: „Wij hebben altijd gesteld dat je kinderen niet zo'n eind buiten het dorp moet zetten, dan mist elke so ciale controle. We gunnen hen van harte een Jop, maar dan mid denin de gemeenschap, niet op een natuur- en cultuurhistorisch waardevolle plek, waarvoor de ge meente ook verantwoordelijk is." www.pzc.nl/video Onbekenden hebben afgelopen weekeinde de jop-container en alles wat daarin was, vernield. De gemeente Borsele heeft aangifte gedaan. foto Ronald den Dekker Hm l—l IWBil 'NI IIWIi' I'—I» 'UHIH—HI 11 IHililli' II o®®®®®®«®«®®® Tip? redactie@pzc.nl door Mieke van der Jagt -iL Êjjk Dé netwerkbeurs van Zuid-West Nederland en Vlaanderen jaar 1 t/m 3 november 2011 GOES - Gedeputeerde Staten heb ben goeddeels ingestemd met de kaders die de Bevelandse gemeen ten hebben uitgezet voor de huis vesting van arbeidsmigranten. Het Bestuurlijk Platform De Bevelan- den wil een structurele oplossing voor het probleem van de arbeids krachten die bedrijven hard nodig hebben, maar die in het oosten of zuiden van Europa wonen. Het platform heeft verschillende oplossingen aangedragen: huisves ting op agrarische campings, op re creatieterreinen, in bestaande com plexen, op minicampings en in lo giesgebouwen voor de eigen werk nemers van grote bedrijven. Het dagelijks provinciebestuur gaat in grote lijnen akkoord, maar ziet structurele huisvesting op ter reinen voor verblijfsrecreatie niet zitten. De toeristen willen dat niet, menen GS. Ook het voorstel om de accommodaties op agrari sche campings 's winters te laten staan, vinden GS niet goed. Bezwa ren zijn er ook tegen de formule ring van de zogenaamde maat werkoplossing: de bouw van lo giesgebouwen op terreinen van grote agrarische bedrijven. Die is te algemeen en zou per geval moe ten worden bekeken. Beetje wennen is het nog, smart- phones, i-phones en i-pads: allemaal van die dingen zonder knopjes. Die Bevelandse moeder is echt wel modem, maar nog niet zo modem als haar dochter, die de nieuwste spullen heeft. „Kijk, hier staan we leuk op, hè", zei de dochter terwijl ze met virtuoos vingerwerk een foto op de display toverde. Moeder zag het niet meteen, haalde haar leesbril uit de koker, poetste hem nog eens goed op met het bril- lendoekje en zetten hem op haar neus. Goed dat ze het doekje nog vast had, want het schermpje zat ook vol vin gers. Weg foto!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 49