Zeeland Waterschap stemt in met getijdenduiker PZCIr AAACONTACTA.NL Sherelle uit Hoek naar finale van Miss België ZEEUWS-VLAANDEREN 18 en 19 GROEDE Aanleg begint volgend jaar 20 en 21 Sluis stopt met chemokar voor chemisch afval Registreer je gratis als bezoeker op www.contacta.nl Schietende vrouwen hebben het iets makkelijker Goede doelenpoject Bas Lievens levert 18.500 euro op Woensdag 26 oktober 2011 Sluis zet inbrekers voet dwars met DNA-markering Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door Martijn de Koning CROEDE - Waterschap Scheldestro- men werkt mee aan de bouw van een getijdenduiker in de Wester- scheldedijk bij Groede. Die is no dig om straks getijbeweging te kun nen brengen in het toekomstige re- creatie- en natuurgebied Waterdu- Het algemeen bestuur van het wa terschap vond het niet nodig te wachten op definitief groen licht voor de aanleg van Waterdunen. De Raad van State doet binnen een paar weken uitspraak over het project. Ook moet het Rijk nog toestemming geven om grondeige naren te onteigenen. Tegenstanders van Waterdunen wezen er eerder op dat het 'van ge brek aan respect voor grondeigena ren en voor de Raad van State' ge tuigt om nu een besluit over de fi nanciering te nemen. Ze kregen in dé waterschapsvergadering bijval van Waterschapspartij Zeeuws- Vlaanderen, de Partij voor Zee land, de Algemene Waterschaps partij en de PvdA. Daarnaast, meende Rian de Feijter (Water schapspartij Zeeuws-Vlaanderen), is het onverstandig om straks als waterschap het beheer en eigen dom van de duiker in handen te nemen. Ze wees op risico's van schadeclaims door verzilting. „Als de provincie zo graag een duiker wil, moet ze die zelf maar in eigen dom houden." Volgens dagelijks bestuurder Guil- jam van der Schelde valt het met die risico's nogal mee, en draagt de provincie de lasten als er toch verzilting van omliggende land bouwgronden mocht optreden. Het is ook noodzakelijk nu al een besluit te nemen, gaf hij aan, om dat de kustversterking, waarvan de duiker deel uitmaakt, snel moet worden uitgevoerd. „Na 2015 moe ten we zelf bijdragen aan dijkver sterkingen. Nu betaalt het Rijk nog. Bovendien is dit besluit niet onomkeerbaar. Bij een negatief be sluit van de Raad van State kun nen we het herzien." De meerder heid van het bestuur volgde Van der Schelde. De aanleg van de getijdenduiker, die dicht kan als erg hoog water dreigt, kost in totaal zeven miljoen euro. Er komt 1,8 miljoen euro uit Europese subsidies. Het resterende bedrag is grotendeels voor reke ning van de provincie. De bouw moet vóór de zomer van volgend jaar beginnen, en duurt ongeveer een jaar. door Martijn de Koning HOEK - De Hoekse Sherelle de Jong is doorgedrongen tot de finale van Miss België. De Jong, die zowel een Nederlands als Belgisch pas poort heeft, mag nu op reis naar Thailand en behoort op 8 januari in het Casino in Knokke-Heist tot de twintig finalisten. Sherelle plaatste zich voor de fina le door mee te doen aan de provin ciale verkiezing in Oost-Vlaande- ren, waar ze studeert. Ze won niet, maar kwam wel tot twee keer toe in tussenronden terecht, die ze bei de overleefde. Overigens blijkt het aanbod aan schoonheden in Oost- Vlaanderen enorm, want maar liefst zes van de twintig finalistes komen uit die provincie. „De deel neemsters aan de laatste tussenron- de kregen één voor één te horen of ze erbij zaten", geeft De long aan.„Toen ik hoorde dat er al meerdere meisjes uit Oost-Vlaan- deren naar de finale gingen, gaf ik mezelf geen kans meer. Ik was dus erg verrast toen ze me vertelden dat ik erbij zit." De finalisten doen de komende weken tal van fotoshoots en gaan eind november tien dagen naar Thailand. „Verder krijg ik een stoomcursus Frans, want dat be heers ik nog onvoldoende", vertelt Sherelle. HEIKANT - De 66-jarige Ria de Silva verrichtte gisteren samen met uitbaatster Donja van brasserie Du Commer ce het openingsschot van de ladies schieting in Heikant. Op kermisdinsdag hebben traditioneel de vrouwen de overhand bij de schieting op de liggende wip. De teams van de dertig deelnemende vrouwen werden onder meer als 'De Diva's' en 'De hoop van Steen' aan Sherelle de Jong OOSTBURC - De gemeente Sluis stopt per januari met de chemo- wagen. In die vrachtauto kunnen inwoners klein chemisch afval inle veren. De wagen reed eerst door de straten van de kernen, beperkte zich later tot verzamelplaatsen en is nu alleen nog op afroep beschik baar. De interesse daarvoor is bij zonder klein, geeft een woordvoer ster aan. „Er komen nog tien aan vragen per jaar. Het is dus uit mi lieu- en financieel oogpunt niet meer rendabel de wagen te laten rijden." Inwoners van de gemeen te Sluis kunnen straks met hun chemisch afval gratis bij de milieu- straat in Oostburg terecht. gekondigd. Om het iets makkelijker te maken, werden de vogels op de wip wat losser gezet en het raakvlak wat groter gemaakt. ledereen won een prijs: de deelneemsters werden door de kermisexploitanten van kaneelstokken voorzien, en gingen allemaal met een chrysant naar huis. foto Mark Neelemans Bram Moszkowicz netwerkbeurs van Zuid-West Nederland en Vlaanderen jaar 1 t/m 3 november 2011

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 37