261 sport Texas Rangers laat Pujols lopen Schaatssponsor TVM stapt in de autosport Rabobank en Vacansoleil safe HONKBAl Texas Rangers is één overwinning verwijderd van winst in de World Series. Het team heeft een 3-2-voorsprong genomen op St. Louis Cardinals. Schorsing en boete voor Carlos Tevez Xavi matchwinnaar voor Barcelona Roadhouse Blues laat niks liggen woensdag 26 oktober 2011 St. Louis Cardinals heeft de World Series tien keer gewonnen, Texas Rangers nog nooit 'Het leek me gewoon beter om de 'nullen' te halen bij de anderen.' Ron Washington, coach Texas Rangers door René Banierink Texas Rangers-slagman Adrian Beltre slaat een worp van St. Louis Cardinals-pitcher Chris Carpenter uit het veld. Het was de opmaat tot de 4-2-zege van de Rangers in de vijfde wedstrijd van de World Series. foto Eric Gay/ANP ST. LOUIS - De World Series, de fi nale van het Amerikaanse honkbal seizoen tussen Texas Rangers en St. Louis Cardinals, is in de beslis sende fase gekomen. De Rangers leiden met 3-2 in de best-of-seven waarbij het nu vooral lijkt te draaien om de kwestie: kan (het uitschakelen van) één man beslis sen over de wereldtitel? Toen de Nederlandse honkbal- ploeg een paar weken geleden de wereldtitel voor landenteams greep via een in het honkbal zeld zaam vertoonde zegereeks, roem de iedereen en alles de teampresta tie. De selectie van coach Brian Far ley was niet afhankelijk geweest van een of twee spelers; iedereen had zijn steentje bijgedragen. Dat was waar, maar daarbij paste wel een nuance: Nederland had iedere wedstrijd weer andere spelers die het verschil maakten. Zo werd het voor de tegenstanders vrijwel on mogelijk hun tactiek af te stem men op een paar spelers. De conclusie lijkt gerechtvaardigd: in het honkbal kan één speler wel een wedstrijd winnen maar geen hele reeks zoals de best-of-seven in de World Series. Coach Ron Washington van Texas Rangers dacht daar kennelijk ook zo over. In de (met 4-2 gewonnen) vijfde wedstrijd maandagavond gaf de manager van de Rangers tot drie keer toe opdracht aan zijn werpers om Albert Pujols opzette lijk een vrije doortocht naar het eerste honk te geven. Die angst voor een dodelijke dreun met de knuppel van de Dominicaanse slagman was er twee dagen eerder letterlijk in geramd. De 31-jarige Pujols was in die wed strijd als een eenmansdestructiebe- drijf te werk gegaan: met vijf honk- slagen, waarvan drie homeruns, sloeg hij zes punten binnen op weg naar de 16-7-inmaakpartij. Het respect voor de eerste honk- man werd er alleen maar groter door. Pujols wordt algemeen er kend als een van de beste, zo niet de allerbeste slagman die het laat ste decennium actief is in de ma jors. Vanaf zijn bliksemsnelle en tree in 2001 deed Pujols de tegen standers pijn met zijn knuppel. Hij werd daardoor negen keer op geroepen voor het All-Star team en won een hele rits eretitels. Was het dus gek dat de Rangers maandag drie keer opzettelijk vier ballen buiten bereik van de knup pel van Pujols gooiden? Nee en ja. Nee vanwege het hiervoor ge noemde gevaar dat de potente slag man de ballen met speels gemak ver weg kan meppen en zo een wedstrijd in het voordeel van de Cardinals kan beslissen. Ja omdat Texas het soms ook deed met al een mannetje op de honken. Door in een wedstrijd waarin de punten zo duur zijn als maandag (tot de achtste inning stond het 2-2) een extra man op de honken toe te la ten, loop je het risico dat een rake klap van een ander als Pujols ook dodelijk kan zijn. Ron Washington maakte echter een simpele kansberekening. „Het leek me gewoon beter om de 'nul len' te halen bij de anderen. Ik had en heb het vertrouwen in mijn werpers en mijn veld dat ze Pujols ook uit kunnen krijgen als het moet." Maandag kwam hij er mee weg, ondanks het feit dat de Cardinals genoeg mensen in scoringspositie hadden. Als dat nog een wedstrijd weer zo lukt, zijn de Rangers kam pioen. En zal Pujols vol frustratie constateren dat zijn buitengewone kracht dit keer de zwakte van de Cardinals is gebleken. RIJSWIJK HOOGEVEEN - TVM verlegt zijn sponsoractiviteiten. De transport verzekeraar, die een schaatsteam bezit met de olympische kampioe nen Sven Kramer en Ireen Wüst, wordt sponsor van het rallyteam XDakar. Arjan Bos, president-direc teur bij TVM, maakte dat gisteren bekend. Er is tussen beide partijen een eenjarige overeenkomst gete kend. „Maar we hebben de inten tie om langer met elkaar door te gaan", aldus Bos. Het team bestaat uit vier wedstrijd- voertuigen. De Brabanders Erik van Loon, Peter van den Bosch, Eimbert Timmermans en Frits van Eerd nemen begin januari als coureurs deel aan de befaamde Da kar Rally. De monstertocht gaat door Chili en Argentinië. Van Loon, vorig jaar elfde, is de enige coureur van het viertal die in de ca tegorie auto's uitkomt. De overige drie rijden in trucks. „Wil je se rieus meedoen voor een topklasse- ring, dan moet je dat doen met een team met goede wagens", zegt Van den Bosch, die afgelopen week met zijn collega's in de Noord-Afrikaanse Sahara trainde. „We hebben al het materiaal uitge breid getest en zijn nu klaar met onze voorbereidingen op de Dakar Rally." Morgen heeft TVM een persconfe rentie over de schaatsploeg ge pland. De contracten van alle coaches, rijders en andere begelei ders lopen na dit seizoen af. De grootste schaatssponsor van de we reld is dan twaalf jaar lang geld schieter geweest. Bos wil niet rea geren op de vraag of de geldkraan in het schaatsen wordt dichtge draaid. In het verleden sponsorde TVM ook al een wielerploeg. De internationale wielerunie (UCI) heeft de status van de ProTeams geëvalueerd. Dat heeft een lijst van vijftien ploegen opgeleverd, die normaal gesproken in 2012 zeker zijn van deelname aan de World Tour. Daaronder zijn de Nederland se formaties Rabobank en Vacanso leil, waarbij Johnny Hoogerland uit Yerseke rijdt. De beoordelings- De PZC brengt een boek uit over de Kustmarathon 2011. 'Stik'eet' is nu te bestellen: www.pzc.nl/webshop. STUUR UW TIPS NAAR sport@pzc.nl commissie heeft gekeken naar de prestaties van de belangrijkste ren ners, van wie al vast staat dat ze volgend jaar voor de ploeg rijden. Formeel zijn de genomineerde teams nog niet helemaal zeker van hun licentie voor alle grote wed strijden en ronden. Er komt nog een ethische, financiële en admini stratieve controle. MANCHESTER De clubleiding van Manchester Ci ty heeft na een grondig onderzoek aanvaller Carlos Tevez een schor sing van twee weken en een geld boete van vier weeksalarissen opge legd. De Argentijn weigerde vorige maand in de Champions League te gen Bayem München (2-0) in te val len. Volgens het bestuur heeft Te vez op vijf manieren contractbreuk gepleegd. GRANADA Barcelona moet het even niet heb ben van mooi voetbal en veel doel punten. De Spaanse topploeg boek te gisteravond een magere zege bij het laag geklasseerde Granada (0-1). Xavi maakte in de 33e mi nuut het doelpunt uit een vrije trap. Barcelona leidt nu, maar Lev- ante en Real Madrid kunnen van daag de landskampioen passeren. MIDDELBURG De poolbiljarters van Roadhouse Blues wonnen in eigen huis in de regionale eerste klasse met ruim verschil van One Team to Rule Them All uit Breda: 6-0. Martien Neumann en Joris Lodder wonnen twee partijen, Jan Roskam eentje. Man of the match werd Dennis van Belzen die één keer aan de tafel kwam en Thomas Kleinjan, toch niet de minste, kleineerde: 6-1.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 26