op vrijersvoeten zeeland i 21 Sherelle uit Hoek naar finale van Miss België De jacht op damherten kan beginnen t 'tv; 3 voor Cyclaam 99 Sfeervolle Kerstshow vanaf 1 november geopend! Werkt in je voordeel woensdag 26 oktober 2011 W mee naar plekjes waar regelmatig herten te zien zijn, maar deze avond lukt het niet. Het geluid van een bok is in de verte nog wel op te vangen, maar veel meer dan een rennend hert op grote afstand valt er niet waar te nemen. Een tweede poging - een paar da gen later - leven meer succes op. Opnieuw zijn de weersomstandig heden ideaal en al snel vallen twee oren op die vanachter een klein walletje omhoog steken. Seconden- lang staren grote bruine ogen naar de vreemde 'indringers' en dan draait het dier zich om en loopt majestueus weg. Het is een grote donkere bok met een enorm ge wei. Op de grote vlakte van de Vroon- gronden grazen grote groepen damherten vredig, tot een clubje mensen zich in het verboden ge bied begeeft. In de groepen dam herten slaat de paniek plots toe en alle herten stuiven richting de dui nen. De bronsttijd is een mooie tijd om naar de damherten te gaan kijken. De bokken dragen hun grote ge weien en met het nodige geluk zie je verschillende dieren of ben je ge tuige van een confrontatie tussen twee rivaliserende bokken. De bokken verdedigen nu fel hun eigen territorium tegen concurren ten. Ze graven met hun hoeven een ondiepe kuil en besprenkelen deze met urine. Hiermee worden de hindes gelokt. In het bos zijn voor de geoefende ogen regelmatig van deze kuilen te vinden. Wordt de kuil gebruikt, dan volstaat een goede neus ook, want de kuilen verspreiden een penetrante geur. foto Izaak Verkeste door Martijn de Koning HOEK - De Hoekse Sherelle de Jong is doorgedrongen tot de finale van Miss België. De Jong, die zowel een Nederlands als Belgisch pas poort heeft, mag nu op reis naar Thailand en behoort op 8 januari in het Casino in Knokke-Heist tot de twintig finalisten. Sherelle plaatste zich voor de fina le door mee te doen aan de provin ciale verkiezing in Oost-Vlaande- ren, waar ze studeert. Ze won niet, maar kwam wel tot twee keer toe in tussenronden terecht, die ze bei de overleefde. Overigens blijkt het aanbod aan schoonheden in Oost-Vlaanderen enorm, want maar liefst zes van de twintig Analistes komen uit die provincie. „De deelneemsters aan de laatste tussenronde kregen één voor één te horen of ze erbij za ten", zegt De Jong aan. „Toen ik hoorde dat er al meerdere meisjes uit Oost-Vlaanderen naar de finale gingen, gaf ik mezelf geen kans meer. Ik was dus erg verrast toen ze me vertelden dat ik erbij zit." De finalisten doen de komende weken tal van fotoshoots en gaan eind november tien dagen naar Thailand. „Verder krijg ik een stoomcursus Frans, want dat be heers ik nog onvoldoende." Nog een week en dan be gint weer de jacht op de damherten in de natuurge bieden op de Kop van Schouwen. De jacht op damherten in natuur gebied De Manteling op Walche ren begint in januari. Een eerdere vergunning van de provincie Zeeland voor het afschie ten van damherten binnen deze natuurgebieden loopt nog tot 31 december 2014. Deze vergunning is er gekomen in overleg met de terreinbeheerders (Staatsbosbe heer en Natuurmonumenten voor de Kop van Schouwen en Staats bosbeheer en Het Zeeuwse Land schap voor De Manteling) en de ja gers. Met het afschieten wordt ge probeerd de populatie damherten in het voorjaar te hebbben terugge bracht tot ongeveer 325 damherten op Schouwen en 80 in De Mante ling. Afgelopen voorjaar werden hier respectievelijk nog 800 en 146 damherten geteld. Binnen deze natuurgebieden mag in de periode van 1 november tot 1 maart in totaal vijftig dagen (Schouwen) en dertig dagen (Man teling) worden gejaagd op damher ten; buiten de gebieden het hele jaar door, met uitzondering van de vrouwtjes in de zoogperiode (april-juni). Sherelle de Jong «iPhone4i6GB Toestelprijs 69,- Wmtemeide Erica darleyensis. Diverse kleuren. Potmaat 12 cm. Per stuk 2.49 Sedum Sedum'Tornado'. V Potmaat 12 cm. van M9 voor Cyclamen. Diverse kleuren. Met veel bloemen. Potmaat 12 cm. Per stuk van 2$9 voor Windlicht Lwkcis Hoogte 27 cm, 0 19 cm. Excl. kaars en accessoires. Groen Rijk van voor Winterschotel Prijskraker van 3^39 voor Ma, t/m vrij. 10:00 - 21:00 uur Za. 09:00 - 17:00 uur Zo. 12:00 - 17:00 uur CroenRijk Middelburg CVT\PV\Q O Mortiereboulevard 2 Middelburg vJUC11 V/ 0118-470400 www.groenrijk.nl Iftui tnAl tx lu{t

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 21