Ontpolderingsplan gekraakt mm Verdachte van moord Toth vrij 'Dijken zijn zwak' Baby, moeder en oma uit puin Turkije gered Zo goed als droog 14° Kort geding tegen Hans Klok over goocheltruc Vanavond moeten knopen worden doorgehakt over aanpak eurocrisis 10 en 11 Verantwoord leven in Zuidwest-Nederland WOENSDAG 26 oktober 2011 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 253e jaargang nr. 256 - los nummer 1,60, zaterdag 2,40 WALCHEREN NATUURHERSTEL Europa vindt voorstel Bleker geen alternatief voor onder water zetten Hedwige door Jeffrey Kutterink DEN HAAG - Europa laat geen spaan heel van het alternatieve ontpolde ringsplan van het kabinet. Aanleg van kleine stukjes natuur op ver schillende plekken in de Wester- schelde is geen vervanging voor het onder water zetten van de Hedwigepolder. Dat schrijft Eurocommissaris Ja- nez Potocnik (Milieu) aan staatsse cretaris Henk Bleker (Natuur). De aanvankelijk vertrouwelijke briefis onder druk van de Tweede Kamer openbaar gemaakt. Uit de brief blijkt dat Europa zelf wetenschap pers naar het kabinetsplan heeft la ten kijken. Zeer gedetailleerd wordt het van tafel geveegd. Nederland en Vlaanderen hebben in 2005 in de Scheldeverdragen nauwkeurig vastgelegd wat voor soort natuur in welke gebieden van de Schelde moet worden her steld. Het alternatieve ontpolde ringsplan moet minstens net zo goed zijn. Maar dat is het bij lange na niet, aldus de Europese Com missie. Het onder water zetten van de Schorerpolder en het Welzingege- bied bij Ritthem levert niet dezelf de kwaliteit natuur op als ontpol- dering van de Hedwige. Door bo vendien in de Westerschelde vele kleine stukjes natuur aan te leg gen, ontstaat geen robuust, samen hangend gebied. Dat is noodzake lijk voor de ontwikkeling van de natuur. Door ontpolderen van de Hedwige- en Prosperpolder zou - samen met Saeftinghe - zo'n ge bied wel ontstaan. Brussel benadrukt dat de natuur in de Westerschelde nog steeds achteruit gaat en dat Nederland de verplichting heeft die te herstellen. Hoe dat gebeurt is aan Nederland, stelt de Commissie voor de duide lijkheid nog eens. Als het maar ge- irni»iriirp>nwiiiwiii hi in immmtTirrr i-r-TiTrr beurt. „De kritische brief valt me tegen", zei Bleker gisteren in de Tweede Kamer. Bleker lijkt steeds meer in de problemen te raken met het alternatieve ontpolderings plan. Naar verluidt valt het plan 65 miljoen euro duurder uit dan Ble ker aan de Kamer heeft gemeld en wil Vlaanderen 600 miljoen bij Ne derland in rekening brengen. pagina 2 en 3: Bleker moet zijn rug recht houden ERCIS - Reddingswerkers halen de twee weken oude baby Azra na 47 uur levend onder het puin vandaan in de stad Ercis. Ook de moeder en de oma van de baby zijn gisteren, twee dagen na de zware aardbeving in de Oost-Turkse provincie Van, uit een ingestort pand gered. De bevrijding van de baby en enkele uren later de moeder en de grootmoeder uit de puinhopen van een ge bouw heeft tot grote vreugde en gejuich van om standers geleid. foto Tolga Bozoglu/EPA pagina 9: mogelijk duizenden onder puin DEN HAAG - Het gerechtshof in Den Haag heeft gisteren in hoger beroep een 56-jarige Vlissinger vrij gesproken van de moord op de 42-jarige Ilonka Toth uit Vlissin- gen, wegens gebrek aan bewijs. De rechtbank in Middelburg veroor deelde hem bijna twee jaar gele den nog tot twaalf jaar cel. Het Openbaar Ministerie had enke le weken geleden nog veertien jaar cel tegen de Vlissinger geëist. Het OM weet nog niet of het zich neer legt bij de vrijspraak. pagina 23: Hof: Onvoldoende be- Vwijs voor moord DEN HAAG - De PW is ongerust over de Zeeuwse dijken. Die zou den op instorten staan. Het Infra- iictuurministerie ontkent dat. pagina 3: commentaar pagina 23: geen bewijs PVV zaait paniek over dijken reageer op www.pzc.nl reacties: 390

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 1