buitenland 19 Nog honderden onder puin molenaar V Bijna 74% van de mensen slaapt slecht Kaddafi wordt in woestijn begraven a India heeft polio in het land bijna uitgeroeid AARDBEVINC TURKIJE Reddingswerkers graven overlevenden soms met blote handen uit S®!§ Bon voor GRATIS brochure! dinsdag 25 oktober 2011 NEW DELHI - Het is India bijna ge lukt om polio uit te roeien. Dit jaar is tot nog toe slechts één ge val van de ziekte waargenomen. Vorig jaar waren dat er in dezelf de tijdsspanne nog tien. Dat zei de Indiase minister Ghulam Nabi Azad van Volksgezondheid giste ren tegen de BBC. In 2008 telde India nog 549 geval len van polio. De afgelopen jaren houdt de overheid jaarlijks twee vaccinatiedagen waarop elke keer bijna 170 miljoen kinderen een vaccin oraal krijgen toegediend. Polio verspreidt zich door slechte hygiënische omstandigheden. Het tast het zenuwcentrum aan en kan binnen enkele uren verlam mingen veroorzaken. Kinderen onder de vijf jaar zijn het meest kwetsbaar. De ziekte komt nog in vier landen voor: India, Pakistan, Nigeria en Afghanistan. In 1988 kwam de ziekte nog in 125 landen voor. TRIPOLI - De voormalige Libische leider Muammar Kaddafi en zijn zoon Mutassim worden vandaag op een geheime locatie in de woes tijn begraven. Dat zei een functio naris van de Nationale Overgangs- raad (NTC) gisteren. De NTC heeft een commissie inge steld die onderzoek moet doen naar de dood van de vorige week omgekomen dictator Muammar Kaddafi. Dat zei voorzitter Musta fa Abdel Jalil van de NTC gisteren in Benghazi. Jalil probeerde ook het Westen gerust te stellen. Daar was ongerustheid ontstaan na zijn opmerkingen zondag dat de toe komstige wetgeving van het land gestoeld zou worden op de sharia. „Ik wil de internationale gemeen schap verzekeren dat wij Libiërs moslims zijn, maar gematigde mos lims." De dood van Kaddafi leidde inter nationaal tot vragen en kritiek. De dictator kwam vorige Week in Sir- te onder onduidelijke omstandig heden om. Zijn lijk was sindsdien in Misrata voor het publiek te be zichtigen. Daaraan is gisteren een einde gemaakt. De tentoongestel de lijken van Kaddafi, zijn zoon Mutassim en zijn ex-legerchef be gonnen te ontbinden. Bezoekers moesten maskers dragen tegen de stank. De organisatie Human Rights Watch (HRW) heeft gisteren een onderzoek gevraagd naar de dood van 53 Kaddafi-aanhangers die zon dag zijn gevonden in Sirte. „Bij sommige lichamen waren de ar men op de rug vastgebonden. Als de NTC dit niet wil onderzoeken, is dat een signaal dat de strijders te gen Kaddafi alles kunnen doen zonder bang te zijn voor vervol ging", meent de HRW. De Navo ziet geen verzetshaarden meer van Kaddafigetrouwen in Li bië. Officieel dodental aardbevings ramp boven de 280. Erdogan: mogelijk hele dor pen verdwenen. Ziekenhuizen kunnen stroom gewonden niet aan. Tienduizenden Turken over nachten in open lucht. door onze correspondent Jessica Maas ISTANBUL - De volle omvang van de aardbevingsramp in het Koerdi sche zuidoosten van Turkije drong gisteren pas goed door. Gistera vond waren ruim 280 doden ge borgen, terwijl er meer dan 1300 gewonden zijn. De vrees is dat nog honderden do den zullen worden gevonden. Mo gelijk zijn hele dorpen van de aard bodem verdwenen, zei premier Re- cep Tayyip Erdogan. De teller van verwoeste gebouwen stond op rond de 1000. Het gebied is sinds de aardbeving zondag al getroffen door meer dan 200 naschokken. Tienduizenden mensen slapen in de openlucht. Tentenkampen worden voor de overlevenden opgezet. De tijd dringt voor de overleven den die nog onder het puin liggen. Koude nachten, naschokken en een tekort aan materiaal bemoeilij ken de reddingsoperatie. Reddings werkers halen - soms voor het oog van de camera - mensen levend onder het puin vandaan. „Het is hier net een oorlogsgebied. Het gebouw hier recht voor me, ligt helemaal op zijn zij", vertelde student Omer Ayka^ (25) in de zwaar getroffen stad Van. Hij had zoals iedereen de nacht buiten doorgebracht. „Er liggen nog steeds mensen onder het puin. Mensen onder het puin belden zelfs naar familieleden. Ze zaten vast op een tweede verdieping van een ingestort gebouw. Zij wachten nog steeds op hulp, ik weet niet of ze nog leven." Aykac maakt zich grote zorgen over het tekort aan brood in de stad. „De prijzen zijn nu al omhoog geschoten." Reddingswerkers klaagden in Turk se media over een groot gebrek aan goed materiaal om slachtoffers onder puin vandaan te halen. „We werken met de meeste primitieve gereedschappen", aldus een red dingswerker. Op sommige plaat sen wordt nog met blote handen gezocht naar overlevenden. Ziekenhuizen in de regio zouden de enorme stroom van zwaar ge wonden niet aankunnen, in tegen stelling tot uitspraken van de mi nister Recep Akdag (volksgezond heid) die stelde dat er geen proble men waren bij de ziekenhuizen. In Van (een miljoen inwoners en tien verwoeste gebouwen) liet een arts weten dat de ziekenhuizen veel schade hebben opgelopen. Daardoor kunnen volgens hem vooral patiënten met hoofdletsel onvoldoende behandeld worden. Hij pleitte ervoor patiënten naar andere steden te brengen. Het zwaarst getroffen is de stad Er- cis met ongeveer 75.000 inwoners, zo'n 100 kilometer ten noorden van Van. Minister Idris Nairn Sa- hin (Binnenlandse Zaken) zei dat er tientallen mensen bedolven lig gen onder het puin, maar minder dan verwacht. De BBC meldde dat in Ercis alleen al in een ingestort appartementen- blok ongeveer 80 mensen worden vermist. zie onze website:buitenland Schuddende bureaus en archief kasten in Oost-Turkije 8S8SBBSaSHB®8BBRBSf W" WwMMwM, Gratis brochure? Bel 0341 - 27 40 40 of kijk op www.moleriaorwelzijn.nl Hoogwaardig ledikant in diverse kleuren Multiverstelbare elektrische lattenbodem Hoogwaardig pocketveer- matras met 3 comfortzones Uit TNS.NIP0 onderzoek is gebleken dat bijna 74% van de mensen regelmatig slaapproblemen heeft. Hel te lang gebruiken van een matras is hier een grote oorzaak van. Dit veroorzaakt kramp in de kuiten en benen, vermoeidheid bij 's morgens opstaan en stramme ledematen. Een comlortbed van Molenaar voorkomt dit. Bel voor een afspraak of thuisdemonstratie: 0341 - 27 40 40. Elders J79Ü,- Molenaarprijs 149Ü,- 990,- Nu Ontdek de grootste collectie comfortbedden, scootmobielen, trapliften, elektrische fietsen en sta-op stoelen! Moeite met slapen? Kies voor een slaapsysteem waar u dag en nacht plezier van krijgt. Moeite met ver lopen? Geniet met volle teugen en ga zelf op pad. Maximale stabiliteit, ver bereik. NtDlW-AND Heeft u ondersteuning nodig? Laat u comfortabel naar boven brengen en stap veilig uit. Eenvoudige bediening. Moeite met opstaan? Sta gewoon samen met uw stoel op. Zo eenvoudig is het. of bel direct 0341 - 27 40 40 0 Bedden (J= Trapliften yj Rollators 1 Naam: i\ Gratis demonstratie thuis? Bezoek een Molenaar dealer bij u in de buurt l I Scootmobielen i Adres: Postcode: Plaats- i Telefoon: i E-mail: Mi pzc_wk43 j Geopend van ma t/'m vrij van 10 -18 uur en op zal van 10 - 17 uur. Bel direct: 0341 - 27 40 40 Arnhem Ringoven 16 Best Eindhovenseweg 30 Heerlen In de Cramer 21 Hengelo Vosboerweg 16 Nunspeet Laan 18 Roden Westeresch 8 gratis Veenendaal Groeneveldselaan 19 Waddinxveen Mercuriusweg IS Trapliften slaan alleen in onze speciaalzaken in Nunspeet en in Besl Zonder postzegel naar: Molenaar, Antw. nr. 506, 8070 VB Nunspeet WELZIjNSPRODUCTEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 9