81 buitenland Fransen helpen Kenia in Somalië Bpl Nérgens voordeliger... stipreizen.nl Israël ruilt spion voor gevangenen Terreurverdachte betuigt onschuld Ellende op vliegveld Faro door storm 'Blair gaat president Kazachstan adviseren' Navo claimt succes in strijd in Afghanistan Russische spionnen 'gepensioneerd' Water rukt op bij Bangkok dinsdag 25 oktober 2011 JERUZALEM Israël en Egypte hebben een ak koord bereikt over de ruil van 25 Egyptische gevangenen voor de Amerikaans-Israëlische Ilan Gra- pel. Dat heeft de Israëlische pre mier Benjamin Netanyahu gisteren bekend laten maken. Grapel zit sinds juni vast in Egypte. Hij is be schuldigd van spionage. Grapel is nog niet voor de rechter versche nen. NEW YORK Een Iraans-Amerikaanse man die verdacht wordt van betrokkenheid bij een plan om de Saudische am bassadeur in Washington om te brengen, verklaarde gisteren voor de rechter in New York onschuldig te zijn. De VS maakten een paar we ken geleden bekend dat de veilig heidsdiensten de, door Iran ge steunde, moordpoging verijdeld zouden hebben. LISSABON Het dak van de luchthaven Faro in de Portugese Algarve is gisteren door een storm beschadigd ge raakt. Vijf mensen raakten daarbij gewond. Delen van het dak boven de incheckbalies werden door de storm losgerukt. Vluchten werden geannuleerd en naderende vliegtui gen werden omgeleid. Als gevolg daarvan strandden honderden pas sagiers. ASTANA Tony Blair, oud-premier van Groot-Brittannië, gaat werken als adviseur van Noersoeltan Nazarba- jev, de dictatoriale president van Kazachstan. Dat maakte een woord voerder van Nazarbajev gisteren be kend. Hij zal volgens berichten in de media jaarlijks 9,2 miljoen euro gaan verdienen. „Ze kennen en waarderen elkaar al jaren", aldus de woordvoerder. KABUL Militairen van de Navo en het Afghaanse leger hebben afgelopen week bij twee operaties in het oos ten van Afghanistan zo'n tweehon derd strijders gedood of gevangen genomen. Dat heeft Carsten Jacob- son, woordvoerder van de interna tionale troepenmacht Isaf, gisteren gezegd. De operaties waren gericht tegen leden van het militante Haqqani-netwerk. MOSKOU De twee personen die vorige week in Duitsland zijn gearresteerd we gens spionage, zijn gepensioneer de, relatief onbetekenende ex-agen ten van de KGB. Dit heeft een Rus sische functionaris gisteren ver klaard. „Ze zijn vrijwel nooit inge schakeld." Het was voor het eerst sinds de Koude Oorlog dat er in de Bondsrepubliek KGB'ers werden aangehouden. BANGKOK - Een auto ploegt zich een weg door het water in de omgeving van Bangkok. Op som mige wegen bij de Thaise hoofdstad staat ruim 70 centimeter water, waardoor ze voor kleine voertuigen onberijdbaar zijn. Gisteren lieten de wwmwmaamMaMMMmmmmmmmmwmwmmmmmm autoriteiten een nieuwe waarschuwing uitgaan waarin zij inwoners van Bangkok opriepen om door het water bedreigde gebieden te evacueren. Voor zes districten zou er overstromingsgevaar zijn. Sommige bedreigde gebieden liggen vlak bij het stadscentrum. Honderden bezorgde inwoners hebben hun auto's geparkeerd op bruggen en ho ger gelegen wegen. Drie maanden van zware re genval hebben in Thailand al minstens 356 levens gekost. foto Apicharf Weerawong/AP door onze correspondent Frans van den Houdt NAIROBI - Een fregat van de Franse marine zou afgelopen weekeinde de Somalische plaats Kuday heb ben gebombardeerd. Dat heeft Ke nia gisteren gemeld. Kuday ligt niet ver van Kismayo, een bolwerk van de terreurgroep al-Shabaab in het zuiden van Somalië. Frankrijk erkende gisteren weliswaar dat het met een vliegtuig logistieke steun verleent aan de Kenianen, maar ontkende dat de Franse marine de kust zou beschieten. Het Keniaan- se leger viel Somalië vorige week binnen, nadat gewapende Soma- liërs in Kenia in korte tijd vier Eu ropese vrouwen ontvoerden. Een van hen, een Fran^aise overleed. De havenstad Kismayo is een goud mijn voor al-Shabaab. Geschat wordt dat de groep er jaarlijks 50 miljoen dollar aan havengelden int. Daarnaast verdient zij 60 mil joen met onder meer de import van suiker - die vervolgens naar Kenia wordt gesmokkeld. Door de stad te veroveren op de Somaliërs hoopt het Keniaanse le ger al-Shabaab een dodelijke klap toe te brengen. Kismayo en naburi ge steden zijn de afgelopen dagen zwaar gebombardeerd. De VN stelt in harde bewoordin gen dat iedereen die vrijwillig han del drijft via Kismayo, direct ver antwoordelijk is voor de financie ring van al-Shabaab. Daarbij wordt ook de overgangsregering van So malië genoemd, de bondgenoot van Kenia in de strijd tegen het te- reurnetwerk. Prijzen p.p. o.b.v, 2 pers. per kamer excl. Calamlteitenfonds/reserverlngskosten. De kortingen zijn reeds venverkt inde prijs. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 8