Biutm&i 3 BUutm nt buiten. MWWHMW- dinsdag 25 oktober 2011 Op de voormalige boerderij Zuiderland van Ruth de Bruijn in Heinkenszand is het buitenleven een 'way of life'. foto's Lex de Meester Op iets kleinere schaal dan Ruth doen André (40) en Suset (41) Wouters en hun twee zoons hetzelfde aan de Vlissingsestraat in Oost-Souburg. Hun historische arbeiderswoning hebben ze rigoureus verbouwd. De eetkeuken is nu aan de voorkant, de woonkamer achter. „Daardoor is die nu breder en dieper en kijken we op de tuin. Via de openslaande deuren hebben we bovendien meer licht en zon. We liggen graag op de bank naar buiten te kijken en te genieten van de zon op ons lijf. Zo vaak als het kan eten we buiten, op de veranda." Met 'n robuuste buitenkeuken van sloophout, dito eethoek, antracieten vloertegels en robuuste plantenbakken met catalpaboompjes, is die veranda een heus verlengstuk van de woonkamer. Volgens Suset, werkzaam als interieurstylist, zijn binnen én buiten qua inrichting en kleur het beste te omschrijven als 'stoere Zeeuwse landhuisstij 1'. Echtgenoot André, automonteur en hobbyklusser, is gezegend met twee rechterhanden. Samen creëren is hun hobby. „We hebben zelf de veranda ontworpen en getekend. We kregen inspiratie tijdens een vaarvakantie over de Vecht, vooral voor 't zinken dak. Dat past qua lijnen en materiaal prachtig bij de grijs houten betimmering van de achtergevel." André en Suset willen er misschien een serre van maken, om nog vaker van de zon te genieten. „Maar dan wel een van glas en staal hoor, net als 'n tuinkas, warm en licht. En demontabel, want als het warm is moet hij wel open kunnen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 53