Burgernet in hele provincie operationeel ■Ms! Zaak kermisrel geseponeerd Huggies luiers Brand in Poortvliet weer opgelaaid almanak BEVELANDEN-THOLEN 20 en 21 18 en 19 OPSPORING Zeeuwen kunnen politie helpen Met de kop naar de kerk en de kont naar het raadhuis Daar is alles voordeliger! COLIJNSPLAAT - Naar welke kant stond het paard met zijn kop, o pardon, hoofd? Dat was nog even de vraag, gistermiddag bij de plaatsing van het travalje in de Voorstraat in Coiijnsplaat. Een informele adviescommis sie in het publiek, bestaande uit geboren en getogen Co- lijnsplatenaren, wist het antwoord. Met de kop naar de kerk en de kont naar het raadhuis. Oei, dan moest er nog eventjes heftig worden gegraven, want de diepe ga ten die waren voorbereid, waren erop berekend dat het werkpaard andersom nieuwe hoefijzers kreeg. Een snel le actie van M&K bestratingsbedrijf zorgde ervoor dat de hoefstal toch netjes op z'n plek kon komen staan. Oud-timmerdocent Bram Dierkx en oud-smid Piet van der Aa hebben het travalje gemaakt, dat ongeveer op de plaats komt te staan waar er vroeger ook eentje stond: voor de deur bij kapsalon Sylvia, alleen niet zo dicht op de gevel. Binnenkort zal hoefsmid Eric Amper- se er een paard in beslaan. foto Ronald den Dekker POORTVLIET De brandweer moest gistermiddag opnieuw uitrukken naar de Bitter- hoekseweg bij Poortvliet. Daar ont stond, na de brand in een loods af gelopen weekend, opnieuw rook ontwikkeling in een berg stro. De politie was er als eerste en be gon te blussen met tuinslangen. De brandweer nam het later over. Het stro is uit elkaar getrokken om be ter te kunnen blussen. Tip? redactie@pzc.nl Tijdens één van die zeldzame rustige momenten op de redactie van deze krant gingen oude verhalen over ta fel. Het begon met de beschadigde toetsen van het nog vrij nieuwe toet senbord van de verslaggeefster. Dat zal te maken hebben met de tijd dat zij nog tikte op ouderwetse typema chines met vellen papier erin, was het vermoeden. Een collega van mid delbare leeftijd had tot aan zijn af studeren op een oude Erika gewerkt. Zo deed elke collega een duit in het zakje. De jonge verslaggeefster kon zich de elektrische schrijfmachines nog wel herinneren. Geheel passend bij zijn leeftijd meng de de stagiair - de tienerjaren net ontgroeid - zich vrolijk in het ge sprek: „Een schrijfmachine?" Dinsdag 25 oktober 2011 Dijken: platgelopen of kort afgegraasd? Vliegveld mikt op harde baan in 2012 Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl door Frank Balkenende GOES - Sinds gisteren functioneert Burgernet in alle delen van de pro vincie. Burgers worden daarmee mede de oren en ogen van de poli tie, bijvoorbeeld bij opsporing van verdachten of een vermist kind. Alle dertien Zeeuwse gemeenten en de regiopolitie Zeeland voer den gisteren het telefonische meld systeem in. Hiermee is Zeeland de eerste provincie in Nederland waar Burgernet volledige dekking heeft. Dat is mede te danken aan subsidie van de provincie. Ook de politie heeft geïnvesteerd in aan passing van de meldkamer. Verder hebben gemeenten meebetaald. Het systeem kost in totaal ruim no.ooo euro. In Burgernet werken inwoners, ge meenten en de politie samen om hun woon- en werkomgeving veili ger te maken. Het is een telefo nisch netwerk van politie, inwo ners en medewerkers van bedrij ven. De centralist van de meldka mer politie start, na een melding van een inbraak of over een ver mist kind, een Burgernet-actie op. Deelnemers aan Burgernet krijgen dan een melding via de telefoon of een tekstbericht per sms. Dit met de vraag uit te kijken naar een per soon of voertuig. Burgemet wordt effectief als vier procent van de Zeeuwse bevolking meedoet. Dat zijn zo'n 14.000 Zeeuwen. Mensen kunnen zich aanmelden via de landelijke websi te burgernet.nl/aanmelden. Deel nemers moeten 16 jaar of ouder zijn en een vast of mobiel num mer achterlaten. Evenals een thuis- en/of werkadres. Vooral mensen die buiten werken, kun nen volgens de Goese burgemees ter René Verhulst met informatie de politie een handje helpen. Ver hulst, woordvoerder voor Burger net, hoopt op grote deelname van Zeeuwen. Burgernet is tot nu toe vooral inge zet voor opsporing. SMS-Alert, een systeem dat hetzelfde doet als Burgemet, maar dan alleen met sms, zal opgaan in Burgernet. Dat geldt ook voor Amber Alert. GOES - De zaak tegen de 28-jarige Robbie Harinck, die deze zomer tij dens de kermis was opgepakt om dat hij een 13-jarige jongen zou hebben mishandeld, is gesepo neerd. Dat bevestigt het openbaar minis terie. De zaak bleek later genuan ceerder te liggen dan eerst was voorgesteld. De jongen gedroeg zich uiterst aggressief en maakte deel uit van een veel grotere groep. Harinck zelf reageert opgelucht. „Achteraf gezien had ik geen knie tje moeten geven, maar ik kon toen niet anders", vertelde hij in augustus tegen de PZC. Superdry of Little Walkers. Diverse maten. Kijk voor nóg meer voordeel elders in deze krant!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 45