Burgernet in heel Zeeland operationeel Ik», zeeland 121 Cascameleon komt met ontwerp voor flexibel en energiezuinige bouw uw se Knop !P Company Sailing op internationale tour na overname Horecabedrijven lanceren nieuwe kortingskaart Rondje Kunst langs galeries en ateliers Dokters fietsen voor Flying Doctors dinsdag 25 oktober 2011 s W foto Ruben Oreel Bent u net met een nieuw bedrijf gestart, heeft u uitbreidingsplan nen, een nieuw concept of bent u een webwinkel begonnen? Laat het ons weten. De PZC brengt iedere dinsdag nieuws van ondernemers op Schouwen-Duiveland in 'het on dernemersplein'. Tips:Schouwen-Duiveland@pzc.nl door Joeri Wisse ZIERIKZEE - Een schoolgebouw dat zonder een enorme verbouwing om te vormen is tot een dorps huis. Of gezinswoningen die met relatief kleine aanpassingen om te toveren zijn tot zorgappartemen- ten. Als het aan architect Reggy Hulsken ligt, zijn zulke gebouwen de toekomst voor een krimpge- bied als Schouwen-Duiveland. Samen met drie andere bedrijven uit de regio bedenkt Hulsken on der de naam Cascameleon vast goedconcepten waarin flexibiliteit voorop staat. Het eerste 'product' is Casca 1.0, een laagbouwcasco. „Het gaat om een permanent ge bouw dat je van binnen heel mak- ZIERIKZEE - Met de overname van het in Hellevoetsluis gevestigde be drijf Adria Yachting, gaat Compa ny Sailing uit Zierikzee zich nu ook richten op het aanbieden van buitenlandse vaarvakanties. Company Sailing richt zich voorna melijk op het organiseren van zeil- evenementen voor de zakelijke markt op onder meer de Ooster- schelde, Grevelingen en het Ha ringvliet. Adria Yachting heeft een jarenlange ervaring met het verzor gen van vaarvakanties in gebieden als Zuid-Amerika, Canada en Azië voor Nederlandse en Belgische klanten. De naam Adria Yachting blijft bestaan, maar het kantoor verhuist naar het Kraanplein in Zierikzee. VLISSINGEN - De chirurgen Willem Rinsema (rechts) en Jan Jansen zijn giste ren begonnen aan de Kenya Classic, een mountainbiketocht in Afrika. Sa men met honderden andere fietsfanaten halen de chirurgen geld op voor Amref Flying Doctors, de grootste gezondheidsorganisatie in Afrika. De twee rijden in zes dagen 360 kilometer over zandwegen, foto Ruben Oreel OPSPORING Inwoners helpen politie door Frank Balkenende kelijk kunt veranderen. Alle wan den zijn makkelijk te verwijderen. Daarbij heb je geen last van de lei dingen en andere installatiewerk, omdat alles al in de wanden is ver werkt", legt Hulsken uit. De bedrijven die het concept heb ben ontwikkeld hebben hiervoor een subsidie van 50.000 euro ont vangen. Momenteel is het wach ten op de eerste klanten om het concept ook daadwerkelijk te bou wen. Het is echter een moeilijke tijd, realiseert Hulsken zich. Casca 1.0 is namelijk niet de goedkoopste oplossing op korte termijn, maar mede vanwege de duurzame eigen schappen wél op lange termijn, be toogt Hulsken. „Je moet dus even verder kijken dan je neus lang is." BURGH-HAAMSTEDE - Zes Schouwse horecabedrijven hebben onder de noemer 'Rondje Schouwen Culi nair' de krachten gebundeld. Het eerste resultaat uit de samenwer king is een kortingspas, die vanaf 15 november voor tien euro te koop is. Met de kaart krijgen gas ten twintig procent korting in de zes aangesloten restaurants: Salud, De Torenhoeve, De Perenboom, Zeelust, II Gallo di Firenze en Landgoed Moermond. Een volle kaart is goed voor twee toegangs bewijzen voor 'Culifair Schouwen 2012', een evenement dat volgend jaar herfst plaatsvindt. De pas is te koop bij de deelnemende zaken en bij The World of Drinks. www.rondjeschouwenculinair.nl BURGH-HAAMSTEDE - Kunstmin naars kunnen zondag 30 oktober van 12 tot 17 uur bij zeven ateliers en galeries in Burgh-Haamstede te recht voor een 'rondje kunst'. Te bezoeken zijn; Elly Mes (Hoge Hilleweg 1, schilderijen, keramiek), Galerie Borsboom (Achterweg 120, schilderijen, keramiek), Atelier Bie Maes (Kerkstraat 24, houtobjec ten), Galerie 't Oute Uus (J. I. Boe- ijesweg 6, schilderijen en naald kunst), Rina van Dijk (Bouwmans- weg 7a, schilderijen), Galerie ZeeUwArt (Hogezoom 99, brons sculpturen, sieraden en aquarel len) en Corrie van Rees (Hoge zoom sd, sieraden). GOES - Sinds gisteren functioneert Burgernet in alle delen van de pro vincie. Burgers worden daarmee mede de oren en ogen van de poli tie, bijvoorbeeld bij opsporing van verdachten of een vermist kind. Alle dertien Zeeuwse gemeenten en de regiopolitie Zeeland voer den gisteren het telefonische meld systeem in. Hiermee is Zeeland de eerste provincie waar Burgernet volledige dekking heeft. Dat is me de te danken aan subsidie van de provincie. Ook de politie heeft geïnvesteerd in aanpassing van de meldkamer. Verder hebben ge meenten meebetaald. Het systeem kost ruim 110.000 euro. In Burgernet werken inwoners, ge meenten en de politie samen om hun woon- en werkomgeving veili ger te maken. Het is een telefo nisch netwerk van politie, inwo ners en medewerkers van bedrij ven. De centralist van de meldka mer politie start, na een melding van een inbraak of over een ver mist kind, een Burgernet-actie op. Deelnemers aan Burgernet krijgen dan een melding via de telefoon of een tekstbericht per sms. Dit met de vraag uit te kijken naar een per soon of voertuig. Burgernet wordt effectief als vier procent van de Zeeuwse bevolking meedoet. Dat zijn zo'n 14.000 Zeeuwen. Mensen kunnen zich aanmelden via de landelijke websi te burgernet.nl/aanmelden. Deel nemers moeten 16 jaar of ouder zijn en een vast of mobiel num mer achterlaten. Evenals een thuis- en/of werkadres. Vooral mensen die buiten werken, kun nen volgens de Goese burgemees ter René Verhulst met informatie de politie een handje helpen. Burgernet is tot nu toe vooral inge zet voor opsporing. SMS-Alert, een systeem dat hetzelfde doet als Burgernet, maar dan alleen met sms, zal opgaan in Burgernet. Dat geldt ook voor Amber Alert. Schildersbedrijf Franke v.o.f. Haven N Z 4 4318 AB Brouwershaven Tel. 0111-691288 v.o.f. Boot Schilders - Afwerkingsbedrijf Lageweg 18 4328 RT Burgh - Haamstede Tel. 0111-651586/06-20655006 Schildersbedrijf A. D. de Wit Boumanstraat 12 4306 CR Nieuwerkerk Tel. 0111-641555 www.addewit.nl Wesdorp Schilders- en Afwerkingsbedrijf v.o.f. Korte Achterweg 10 4307 AK Oosterland Tel. 0111-641551 www.wesdorp-schilders.nl Schilders- en Afwerkings bedrijf Harry Linders Klaverstraat 57 4322 CG Scharendijke Tel. 0111-672142 www.schildersbedrijflinders.nl Schildersbedrijf Gebr. Koster BV Postbus 35 4300 AA Zierikzee Tel. 0111-412567 www.kosterco.nl Schoonen Schilders Mulockstraat 3 4301 KT Zierikzee Tel. 0111-415348 www.schoonenschilders.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 43