2ol zeeland 4 Knop kaasje kan niet Zeeuwser' Airport Zeeland verwacht in 2012 harde landingsbaan aan te leggen Gezamenlijk standpunt windpark 5 JAAR 0% RENTE 5 JAAR GRATIS ONDERHOUD Kaasboerderij Schellach heeft een nieuw soort kaas op de markt gebracht. De Zeeuwse Knop Kaas is echt Zeeuws. Els Mesu Proef met reflecterende betonranden WWW.AUTOTEAM.NL /7\ AutoTeam dinsdag 25 oktober 2011 door Joeri Wisse bruinisse - Het is officieel grondge bied van de gemeente Schou- wen-Duiveland, maar de Kram mersluizen liggen bij de gemeen ten Tholen en Oostflakkee zo on geveer in de achtertuin. Reden voor de drie gemeenten om samen op te trekken in een on derzoek naar de mogelijkheden om windmolens op het sluizen- complex te plaatsen, een wens van de bedrijven Zeeuwind en Delta- wind. Voor het onderzoek van start gaat, hebben de drie gemeen ten overleg gehad en gezamenlijke standpunten op papier gezet. Zo zijn ze het alle drie eens over het feit dat windmolens het beste kun nen worden geconcentreerd op een plek waar relatief weinig bur gers er last van hebben. Ook willen ze dat onderzocht wordt wat de minimale hoeveel heid windmolens moet zijn en wat er maximaal mogelijk is. Overi gens hebben alle gemeenten ook vastgelegd dat ze het niet bij voor baat eens zijn met de conclusies van het onderzoek en dat ze alle drie de ruimte hebben om een ei gen standpunt in te nemen. Op verzoek van Schouwen-Duiveland worden ook de effecten op visserij en recreatie in kaart gebracht. ZEEUWSE TROTS Er zijn twee varianten van de 'knopkaas' bedacht. „De echte Zeeuwse met ingrediënten uit de omgeving zoals zeekraal en lamsoren. En een normale kaas voor wie niet van de variant houdt Ze kosten €14,95 per stuk." door Yorben Weststrate serooskerke - De provincie Zee land begint een pilot met sterk re flecterende betonnen banden. De ze witte, natuurstenen banden worden deze week gelegd in het kruispunt waar de nieuwe rond weg rond Serooskerke (W) de Mo lenweg kruist. Eind van de week moet het werk gereed zijn. Reflecterende banden op zich zijn niet nieuw, maar wel de toevoe ging van een bepaald soort parels dat die de reflectie extra versterkt. Volgens Aard Wondergem van de provincie gaat het om een pri meur voor de provincie. Op kaasboerderij Schel lach is sinds kort de Zeeuwse Knop Kaas te koop. Met een typisch Zeeuwse uitstraling: de vorm van het bekende knopje en speciale streekingrediënten. Eén van de eigenaren van de boer derij, Els Mesu, is bevriend met Tinka Leene, die bekend is van de Zeeuwse Knop Bakvorm. Samen kwamen ze op het idee om de Zeeuwse Knop Kaas te ontwikke len. Mesu: „In januari zijn de be ginselen van de kaas bedacht. In de maanden erna was het vooraal een tijd van experimenteren, proe ven en beoordelen." Er kwamen twee varianten van de 'knopkaas' uit de hoed. „De echte Zeeuwse met ingrediënten uit de omgeving zoals zeekraal en lamso ren. En een normale kaas voor wie niet van de variant houdt. Ze kos ten ze 14,95 per stuk." Het originele kaasje wordt ver kocht in een tweetal hoeveelhe den, van één en van drie kilo. De kaas die een kilo weegt, zit ver pakt in een speciaal doosje. De kaas van drie kilo is bestemd voor verkoop aan de horeca. De kaasjes zijn de afgelopen maan den gemaakt en lagen al die tijd opgeslagen in de boerderij. „Wij ge ven vaak rondleidingen en dan la ten we ook zien hoe en waar we de kazen maken. De laatste weken moesten we toch wat voorzichti ger zijn, omdat echt niemand het kaasje van te voren mocht zien. Maar dat is gelukt en niemand heeft het gezien," vertelt Mesu la chend. Volgens Mesu is de Zeeuwse Knop Kaas nu al populair. „We verkopen de kaas een week en we krijgen al leen maar enthousiaste reacties. De mensen vinden het echt heel leuk. Iedereen vindt de kaas er erg mooi uit zien en ze vinden hem nog lekker smaken ook. En wij vin den het belangrijk om de streek producten nog beter op de kaart te zetten. Dat is denk ik wel gelukt met deze kaas." arnemuiden - Als het meezit kan Zeeland Airport in de tweede helft van volgend jaar beginnen met de aanleg van een harde baan op Vliegveld Midden-Zeeland. Dat verwacht directeur en luchthaven- meester Rob Gomersbach van Zee land Airport, exploitant van het vliegveld bij Arnemuiden. „Het technische plan en de teke ningen voor de harde baan liggen klaar, maar we hebben intern het besluit genomen te wachten met vervolgstappen tot alles bestuur lijk in orde is en we alle toestem mingen en vergunningen heb ben", zegt Gomersbach. De belangrijkste toestemming die moet komen, is het nieuwe lucht- havenbesluit. Daarin wordt opge nomen wat voor soort vliegveld Midden-Zeeland is en hoe het is ingericht. Daarin staat dus ook of er een grasbaan of een harde baan mag liggen. Dat luchthavenbesluit wordt in de tweede helft van 2012 gepubliceerd, verwacht de luchtha vendirecteur. „En als er in staat dat we een harde baan mogen heb ben, dan gaan we daar ook mee aan de slag." Hoe snel dat kan, hangt af van de inspraakprocedure die over dat luchthavenbesluit ge voerd wordt. Als er veel bezwaren tegen zijn, is 2012 niet haalbaar. Bovendien heeft Zeeland Airport daarna zelf ook nog een 'heel be langrijke hobbel' te nemen, merkt Gomersbach op. „Geld. Daar zijn we natuurlijk al wel mee bezig, maar daar kan ik nog niks over kwijt. Natuurlijk zien we mogelijk heden genoeg, anders zouden we ook geen plannen uitwerken voor de aanleg van de harde baan." De harde baan is een lang gekoes terde wens van de opeenvolgende vliegvelddirecties. De huidige gras- baan kan bij aanhoudend slecht weer niet worden gebruikt. Zeeland Airport benadrukt dat een harde landingsbaan niet zal lei den tot veel meer vluchten en veel zwaardere vliegtuigen. Els Mesu van kaasboerderij Schellach krijgt alleen maar goede reacties op de nieuwe Zeeuwse Knop Kazen. officieel Opel Oealer LJLA voel je v r i j Onderdeel von de Automot ions Groep Goes Vlissingen Wirleben Autos. Onze vestiging in Goes verhuist eind dit joor noor CarVillage oon de Pearyweg te Goes.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 42