eeland m i,7 Roep om wijkhuis in Poortambacht Burgh-Haamstede wint 1556 hyacinten Typen SCHOUWEN-DUIVELAND 20 en 21 GEMIS 'In wijk Malta is een speeltuin, maar in Poortambacht is helemaal niets' Colijn plaatst travalje van Schouwse smid almanak Dinsdag 25 oktober 2011 Damherten zijn weer op vrijersvoeten Burgernet in heel Zeeland operationeel Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl door Piet Kieemans ZIERIKZEE - Een plek in de wijk waar jong en oud terecht kan voor aan bakje koffie, een spelletje of een cursus. Dat is de vurige wens van Theo en Karin Soeteman uit Zierikzee. Zij pleiten bij de ge meente voor een wijkhuis in de Zierikzeese wijk Poortambacht, in de volksmond beter bekend ais Plan West. „In Malta heb je een speeltuin en een multifunctioneel centrum, maar hier in Plan West heb je hele maal niets. En dan zoekt de jeugd haar heil op straat", zegt Theo Soe teman. Hij voegt er meteen aan toe dat een wijkhuis een plek voor iedereen zou moeten zijn. „Dus ook bijvoorbeeld voor oudere buurtbewoners die samen fnet an deren een kopje koffie willen drin ken. Nu kunnen die in Plan West nergens terecht." Soeteman ziet tal van mogelijkheden voor activitei ten in het .gewenste wijkhuis. Zelf liefhebbert hij in houtbewerking en hij wil zijn vaardigheden graag op anderen overbrengen. „Maar je kunt ook denken aan les voor jon geren in vechtsport. Dan kunnen ze op die manier hun agressie kwijtraken. En het zou leuk zijn als je in het wijkhuis bijvoorbeeld een verjaardag of een ander feestje kunt vieren." Het echtpaar Soeteman ziet bij het dagelijks reilen en zeilen een be langrijke rol weggelegd voor vrij willigers. „Ik hoop dat als er wat publiciteit over dit plan komt, mensen zin krijgen mee te helpen een wijkhuis van de grond te til len", aldus Soeteman. Theo en Karin Soeteman zien voor hun geestesoog een wijkhuis op een braakliggende terrein ach ter de Lidl-supermarkt in Poortam bacht. Dat is volgens de gemeente Schouwen-Duiveland echter niet haalbaar. De gemeente heeft de brief van Theo en Karin Soeteman doorgespeeld aan de werkgroep Hart van Leefbaarheid waarin de gemeente samenwerkt met wo ningbouwvereniging Zeeuwland, zorgaanbieder Allévo en de Stich ting Dorps- en Gemeenschapshui zen. Inmiddels is er een eerste ge sprek geweest met genoemde par tijen en dat was volgens Theo Soe teman een heel positief gesprek. „Iedereen is enthousiast over het idee, dus wat dat betreft ben ik wel optimistisch." Vrijwilligers die mee willen helpen kunnen zich melden. Telefoon 0111-413928 of email karin3@zeelandnet.nl mmssgi - COLIJNSPLAAT - Naar welke kant stond het paard met zijn kop, o pardon, hoofd? Dat was nog even de vraag, gistermiddag bij de plaat sing van het travalje in de Voorstraat in Co- lijnsplaat. Een informele adviescommissie in het pu bliek, bestaande uit geboren een getogen Co- lijnsplatenaren, wist het antwoord. Met de kop naar de kerk en de kont naar het raad huis. Oei, dan moest er nog eventjes heftig worden gegraven, want de diepe gaten die wa ren voorbereid, waren erop berekend dat het werkpaard andersom nieuwe hoefijzers kreeg. Een snelle actie van M&K bestratingsbedrijf zorgde ervoor dat de hoefstal toch netjes op z'n plek kon komen staan. Oud-timmerdocent Bram Dierkx en oud-smid Piet van der Aa (82) uit Burgh-Haamstede heb S'"* i door Ton van den Nouweland BURGH-HAAMSTEDE - 'Vierentwin tig rozen voor jou', zong Toon Her mans. De Postcodeloterij doet hier een schepje bovenop en deelt 1556 paars-blauwe hyacinten uit in Burgh-Haamstede. Iedereen met de postcode 4328 die in augustus meespeelde, wint een potje met een hyacint. Mensen die met meerdere loten speelden, win nen ook meer bloemen. De geluk kigen krijgen een coupon toege stuurd, die van donderdag tot en met zaterdag bij kadobloemenwin- kel Klavertje Vier aan de Ring in Haamstede kan worden ingewis seld voor een hyacint. Ook volgen de week kunnen tussen donder dag en zaterdag coupons worden ingewisseld. De bloemen zijn ben het travalje gemaakt, dat ongeveer op de plaats komt te staan waar er vroeger ook een tje stond: voor de deur bij kapsalon Sylvia, al leen niet zo dicht op de gevel. Binnenkort zal hoefsmid Eric Amperse er een paard in be slaan. foto Ronald den Dekker Tip? redactie@pzc.nl duurzaam gekweekt. „Het gaat lek ker ruiken in Burgh-Haamstede," zegt een woordvoerster van de Postcodeloterij. Deze goededoe- len-loterij weet Schouwen-Duive land dit jaar goed te vinden. In maart deelde de loterij 134 groen-oranje fietsen uit op de Markt in Oosterland. De familie Goedegebuure ging toen met vijf nieuwe fietsen naar huis. Tijdens één van die zeldzame rustige momenten op de redactie van deze krant gingen oude verhalen over ta fel Het begon met de beschadigde toetsen van het nog vrij nieuwe toet senbord van de verslaggeefster. Dat zal te maken hebben met de tijd dat zij nog tikte op ouderwetse typema chines met vellen papier erin, was het vermoeden. Een collega van mid delbare leeftijd had tot aan zijn af studeren op een oude Erika gewerkt. Zo deed elke collega een duit in het zakje. De jonge verslaggeefster kon zich de elektrische schrijfmachines nog wel herinneren. Geheel passend bij zijn leeftijd meng de de stagiair - de tienerjaren net ontgroeid - zich vrolijk in het ge sprek: „Een schrijfmachine?"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 39