zeeland 119 van de streek ALLES MOET WEG 'Als pa thuiskwam, was het alleen maar gezellig' op onze s laapafdehng Voormalige supermarkt Cadzand wordt omgebouwd tot bistro Streekeigen beplanting in de aanbieding lollige 'crimi', maar gewone speelfilm www.vanbellewonen.nl dinsdag 25 oktober 2011 korting oy hoog oplopende kortingen tot 70% wegens leegverkoopï Pres. Rooseveltlaan 772 4382 NB Vlissingen Tel. 0118-416188 www.tmcbinnenhuisadviseurs.nl weest, hadden we nog maar moe ten zien of we de spelers telkens bij elkaar hadden kunnen krijgen. Nu vonden de acteurs het wel leuk om de zinnen te verzetten door zich in te leven in een film personage." Carine de Boer bevestigt dat, hoe wel ze van tevoren niet kon be vroeden dat ze zoveel vrije avon den en zondagen aan haar rol kwijt was. Zij werd in Moord op de Hoekse Feesten in de rijwiel handel gewurgd met een fiets band. Een klein rolletje, maar haar naturel viel regisseur Elsa van Her- mon direct op. Toen Carine er zelf ook voor in bleek, stond dé hoofd rolspeelster dan ook vast. Carine is de directiesecretaresse van de broers Henri (Peter Meert) en Jacobus (Kees van Hermon), die een cosmeticabedrijfje runnen. Het gaat niet zo goed met de smeerseltjes en om de onderne ming weer te laten floreren, wil de ene broer reorganiseren, terwijl de ander hoopt op een nieuwe uitvin ding om het bedrijf een boost te geven. De directiesecretaresse en haar helpende of in de weg lopen de assistente (Carola Mulder) pro beren ieder op eigen manier hun bedrijf te redden. Regisseur Elsa van Hermon waarschuwt dat Cornelia (behalve de naam van de film, ook die van het cosmeticabe drijf) geen lach-of-ilc-schietshow is. „Het is absoluut geen comedy, maar een gewone speelfilm." Met spelers die elkaar goed kennen en Van Urk als cameraman ('meer in breng heb ik dit keer niet gehad') valt er natuurlijk af en toe wel wat te lachen, maar mensen hoeven geen doos Kleenex mee te nemen om zich de tranen van het gezicht te vegen, bedoelt Elsa. Ook de derde Hoekse film is weer in lokaal dialect. Van Hermon: „Als de acteurs algemeen be schaafd Nederlands spreken, kun je zien dat ze hun best doen om niets verkeerds te zeggen. Als ze ge woon dialect praten zoals ze altijd doen, kunnen ze zich concentre ren op hun spel en gaat alles veel natuurlijker." De acteurs hebben onderling veel lol gehad, benadrukt Carine de Boer. Als hoofdrolspeelster is ze op de poster (zie ook www.hoekse- jUm.nl) te zien, die de dorpelingen oproept naar één van de voorstel lingen in het dorpshuis te komen. Veel reacties heeft ze nog niet ge had. „De meeste mensen herken nen me niet met bril en opgesto ken haar in een knotje", lacht ze. Cornelia draait van woensdag 23 tot en met zaterdag 26 november in het dorpshuis van Hoek. De film begint telkens om 19.30 uur, bij de première misschien iets eer der omdat makers en spelers dan om 19.00 uur al op de rode loper worden verwelkomd. Bij grote be langstelling wordt de film later op vrijdag- en zaterdagavond nog eens vertoond. Er is zelfs een kans je dat Cornelia in de bioscoop van Terneuzen te zien is. Elsa: „Cineci- ty wil hem graag zien om even tueel in december te draaien. Maar ze moeten nog even wachten tot ik de definitieve montage afheb." Jo en Lena Esseling waren gisteren 65 jaar getrouwd. Ze wonen zelfstandig, in appartementencomplex De Bolder in Breskens. foto Mark Neelemans door Wilma Valk BRESKENS - Ze doen het rustig aan tegenwoordig, Jo Esseling (89) en zijn Lena Gosseije (87). Gisteren waren ze 65 jaar getrouwd en dit konden ze samen thuis vieren. „We zijn tegenwoordig veel thuis", aldus Lena. „Al gaat Jo bij mooi weer vaak nog even naar de kaoje, dat hoort erbij voor Bressiaan- ders." Toch is Jo geboren in Hulst en vond hij zijn Lena in Schoondijke. Sinds 1965 wonen ze in Breskens en voelen zich net als heel de fami lie Bressiaanders. „Uit Schoondij ke vertrokken we omdat ons huis te klein werd", weet Lena nog. Jo was timmerman en werkte veel buiten de regio. „Pa kwam alleen in het weekend thuis", herinneren de kinderen zich. Het echtpaar heeft vier zonen en een dochter. „Problemen met ons, vooral met de vier jongens, had ma dan al op gelost. Dus als pa er dan was, was het alleen maar gezellig en moch ten we veel." Lena werkte later in verzorgings huis Ter Schelde. „Na mijn pensio nering ben ik er nog vele jaren als vrijwilligster bij betrokken geble ven." Nu houden ze het bij puzze len en televisiekijken. „We wonen met veel plezier hier in De Bolder. Verjaardagen vieren we altijd sa men met andere bewoners." Gistermiddag was er een druk be zochte receptie voor het briljanten bruidspaar in woonzorgcentrum Hooge Platen. CADZAND - De voormalige super markt van het echtpaar De Houck in Cadzand-Dorp wordt een bi stro. Hugo de Hoogen uit Tilburg heeft het pand gekocht en gaat straks zelf in de zaak staan. „Het is een ideale plek", geeft De Hoogen aan. „Cadzand is de laat ste jaren steeds drukker geworden, en dat neemt straks alleen nog maar toe. Daarnaast komen er enorm veel fietsers door het dorp." De Hoogen richt zich dan ook op passanten die onderweg een drankje en een hapje doen, en op eters. „Het wordt geen café." De Hoogen heeft de eerste klusjes aan het pand inmiddels achter de rug. „Voor de daadwerkelijke ver bouwing wacht ik nog op de beno digde vergunningen", geeft hij aan. De Tilburger kent Cadzand goed. Zijn ouders wonen er en hij heeft er vakantiebaantjes in de horeca gehad. De Hoogen hoopt volgend jaar voor de zomer open te kunnen. TERNEUZEN - Om streekeigen be planting in de regio te promoten, biedt Stichting Landschapsbeheer Zeeland jaarlijks typisch Zeeuwse bomen en struiken aan. Het gaat om onder meer om struiken die sa men een 'Zeeuwse haag' vormen, zoals meidoorn, sleedoorn, honds roos, liguster, veldesdoorn en Gel derse roos. Daarnaast staan oude fruitrassen als de IJsboutpeer en de Keiingappel op de lijst. Bestellen kan via de website www.landschapsbeheerzeeland.nl. De eerste bestelronde moet 30 ok tober binnen zijn; levering is op 18 december. Een tweede ronde volgt met bestellingen vóór 30 januari en levering op 12 maart. Bergen op Zoom Goes Koudekerke I Kruiniogen toekijken. foto Mark Neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 35