Hoek: het Hollywood i8l zeeland Burgernet nu in hele provincie actief Typen Kindermiddag bij De Boerenhoeve 'Meeblèren' met koor Nooit Gedacht Moio houdt bierfeest op het strand Voorstelling Thomas de Stoomlocomotief Laatste kans om film Napoleon te zien DERDE FILM Duo Van Hermon-Van Urk maakt geen documentaire of almanak De Komme/De Maatjes en De Geule naar halve finales dinsdag 25 oktober 2011 NIEUWVLIET De Boerenhoeve aan de Sint Jans- dijk bij Nieuwvliet houdt moregn een 'adventure-middag' voor kinde ren. Deelnemers maken kennis met tokkelen, de touwenpiste, boogschieten, speleologie, de hoog tepiste, de dodensprong en de hin- demisbaan. De middag duurt van 13 tot 17 uur. Deelname kost 12,50 euro. Aanmelden is verplicht en kan via 0117-371427. HULST Zangkoor Nooit Gedacht uit Hulst houdt donderdagmiddag karaoke, of zoals het koor zelf zegt: 'meeblè ren', van veel overbekende liede ren. De te zingen liedjes worden ondersteund door teksten én beel den op een groot videoscherm. De meeblèrmiddag vindt plaats in de Truffinozaal van de Blaauwe Hoeve. Aanvang 14 uur. MEEST CELEZEN 1. Ganzen gaan naar Voedselbank 2. Terneuzenaar rijdt door na ongeval 3. Motorrijder breekt schouder STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto CADZAND Moio Adventure houdt morgen middag 'Bierfest@the beach' op het strand bij het eigen paviljoen aan de Vlamingpolderweg bij Cad- zand-Bad. Onder de noemer 'Bier, Bratwurst und Musik' ademt het strand Duitse sferen. Het bierfeest begint om 16 uur. Wie in gepaste kledij (lederhosen of dirndl) komt, krijgt de eerste pul bier gratis. TERNEUZEN Het Scheldetheater in Terneuzen presenteert vandaag de familie voorstelling Thomas de Stoomloco motief. Het decor wordt onder meer gevormd door grote, rijdende treinen. Eén van de acteurs is Peter Lusse, uit de tv-serie Vrienden voor het Leven. Er zijn voorstellingen om 14 en 16 uur. Toegang 18 euro. TERNEUZEN Napoleon bracht tweehonderd jaar geleden een bezoek aan Zeeland en deed ook de geplande marinebasis in de Margarethapolder bij Terneu zen aan. Ter herinnering aan dit il lustere feit is een satirische film ge maakt, Napoleon Unaparte. De film is binnenkort voor het laatst te zien in minitheater De Paerdestal aan het Tuinpad in de Terneuzense binnenstad, vrijdag 28 oktober van 19.00 tot 22.00 uur en zaterdag 29 oktober en (koop)zondag 30 okto ber vanaf 14.00 tot 17.00 uur. Een kaartje kost drie euro. door René Hoonhorst door Frank Balkenende terneuzen - Sinds gisteren functio neert Burgernet in alle delen van de provincie. Burgers worden daar mee mede de oren en ogen van de politie, bijvoorbeeld bij opsporing van verdachten of een vermist kind. Alle dertien Zeeuwse gemeenten en de regiopolitie Zeeland voer den gisteren het telefonische meld systeem in. Hiermee is Zeeland de eerste provincie in Nederland waar Burgernet volledige dekking heeft. Dat is mede te danken aan subsidie van de provincie. Ook de politie heeft geïnvesteerd in aan passing van de meldkamer. Verder hebben gemeenten meebetaald. Het systeem kost in totaal ruim Tijdens één van die zeldzame rustige momenten op de redactie van deze krant gingen oude verhalen over tafel. Het begon met het beschadigde, nog vrij nieuwe toetsenbord van een ver slaggeefster. Dat zal te maken hebben met de tijd dat zij nog tikte op ouder wetse typemachines met vellen papier erin, was het vermoeden. Een collega Het wordt al bijna ge woon: eind novem ber rollen de Hoekse Rakkers voor het dorpshuis de rode lo per uit voor plaatselijke filmster ren, die hun nieuwste rolprent ten doop houden. Voor het derde opeenvolgende jaar hebben Elsa van Hermon (ver slaggever en programmamaker bij Omroep Zeeland) en Klaas van Urk (Adhouse Videoproducties) een speelfilm gemaakt. Na een do cumentaire over beider woon plaats Hoek en zijn inwoners en de detectivefilm 'Moord op de Hoekse Feesten' komt 'den Oek' deze keer zelf minder aan bod. De film is wel weer gedraaid in Hoek - al was het maar vanwege her komst van makers en spelers - maar dat is nauwelijks te zien. Het grootste deel van Cornelia, zo als de nieuwe film heet, is ge draaid in de kantine van voetbalve reniging Hoek, een gebouw dat in de zomermaanden weinig in ge bruik is. Elsa van Hermon moet zo ongeveer de enige zijn, die wel blij was met het slechte weer gedu rende een groot deel van de zo mer. „Als het prachtig weer was ge- 110.000 euro. Burgernet is een tele fonisch netwerk van politie, inwo ners en medewerkers van bedrij ven. De centralist van de meldka mer politie start, na een melding van een inbraak of over een ver mist kind, een Burgernet-actie op. Deelnemers aan Burgernet krijgen dan een melding via de telefoon of een tekstbericht per sms. Dit met de vraag uit te kijken naar een per soon of voertuig. Burgernet wordt effectief als vier procent van de Zeeuwse bevolking meedoet. Dat zijn zo'n 14.000 Zeeuwen. Mensen kunnen zich aanmelden via de landelijke websi te burgernet.nl/aanmelden. Deel nemers moeten 16 jaar of ouder zijn en een vast of mobiel num mer achterlaten. Elsa van Hermon stift de lippen van Carine de Boer, terwijl Klaas van Urk en Carola Mulder verbaasd en goedkeurend Tip? redactie@pzc.nl van middelbare leeftijd had tot zijn af studeren op een oude Erika gewerkt. Zo deed elke collega een duit in het zakje. De jonge verslaggeefster kon zich de elektrische schrijfmachines nog wel herinneren. Geheel passend bij zijn leeftijd mengde de stagiair - de tienerjaren net ontgroeid - zich in het gesprek: „Een schrijfmachine?" terneuzen - Het zaalvoetbaltoer- nooi voor Terneuzense basisscho len is ongekend populair. Voor de voorrondes zijn twee dagen in de herfstvakantie uitgetrokken, waar na op de derde dag de halve fina les en finales worden gespeeld. Tijdens de eerste voorrondes in sporthal De Vliegende Vaart gin gen veel voetballertjes er gisteren stevig in om er toch maar bij te kunnen zijn op de finaledag. Zo wel 's morgens als 's middags wer den nogal wat wedstrijdjes op het scherpst van de snede uitgevoch ten. Uiteindelijk wonnen de teams Komme/Maatjes 1 (die al vast voor uitlopen op de nieuwe brede school in Biervliet) en De Geule (Terneuzen) de poules. Zij treden woensdag vanaf 14 uur in het strijdperk voor de halve finales. Zuidlandschool 1 (geel) tegen latere winnaar De Geule. foto Mark Neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 34