PZC Aansluittijden fast ferry verslechteren ZEEUWS- \Ai :RF1 18 en 19 17 20 en 21 MINUTENWERK NS voeren li december nieuwe dienstregeling in, nog geen maatregelen in het verschiet Zwemvierdaagse in Hulst duurt vijf dagen re website voor BAC-ieden naar halve Taakstraf en rijontzegging voor vrijwilligers finale songfestival inwoonster van Koewacht Sluise Dinsdag 25 oktober 2011 Hoek: het Hollywood van de streek De Boekhoute 8 is op het droge uit haar element Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl B9SBHHHMHB9MNS door Harmen van der Werf BRESKENS - De aansluittijden van de fast ferry Breskens-Vlissingen op de trein in Vlissingen en an dersom verslechteren met ingang van zondag li december. De Ne derlandse Spoorwegen (NS) voe ren dan landelijk de nieuwe dienst regeling in. Van grote veranderingen in de ver- trek- en aankomsttijden van de treinen in Vlissingen is geen spra ke. Het gaat om minuten. Zo ko men treinen met ingang van de nieuwe dienstregeling één minuut later in Vlissingen aan. Vervolgens vertrekken ze eerder, de intercity naar Amsterdam twee minuten en de stoptrein naar Roosendaal drie minuten. Hoe klein de wijzigingen ook zijn, voor de aansluiting op de fast fer ry kunnen ze wel ingrijpend zijn. De overstaptijden van het veer op de trein worden miniem; zes mi nuten voor de intercity en vier mi nuten voor de stoptrein. En dat ter wijl Veolia eind 2010 de vertrektij den van de veerboot vanuit Bres- kens al twee minuten heeft ver vroegd. Veolia vaart op Breskens-Vlissin gen in opdracht van de provincie. Die heeft bepaald dat de overstap- tijd zeven minuten moet zijn. Van Breskens naar Vlissingen wordt de ze tijd niet meer gehaald vanaf 11 december. Toch denkt Veolia-woordvoerster Suzan van Beek dat zich geen 'ech te problemen' zullen voordoen. „Die zeven minuten komt nog uit de tijd van voor de ov-chipkaart, toen reizigers nog de kans moes ten hebben een treinkaartje uit de automaat te kopen. Het is nu een kwestie van inchecken en doorlo pen." Ad van Liere, coördinator fast fer ry bij de provincie, spreekt van 'nog net redelijke overstaptijden'. Het wordt volgens hem in de loop van 2012 wel lastig als de hogesnel heidslijn Breda-Antwerpen in be drijf komt en er twee intercity's tussen Vlissingen en Amsterdam kunnen gaan rijden. De NS willen dan een strakke halfiiursdienst in voeren, waardoor in Vlissingen 'te lange overstaptijden' ontstaan, al dus Van Liere. „Dat is nog niet op gelost." Niet alleen aansluittijden op het veer veranderen per 11 december. Zeker zo ingrijpend is dat de inter city Vlissingen-Amsterdam niet meer via Schiphol rijdt, maar via Haarlem. HULST - Met een vijftigtal deelnemers aan de eerste dag van de zwemvierdaagse was bad meester Hans Wessels van zwembad Reynaertland in Hulst gisteren dik tevreden. „Zeker omdat er nog enkele tientallen bijko men", gaf hij aan. De vierdaagse, die al zo lang het zwembad bestaat in de herfstvakan tie plaatsvindt, duurt in Hulst immers vijf da gen: deelnemers mogen één dag laten schie ten. Wie gisteren nog niet is geweest, kan van daag tussen 16.00 uur en 17.30 uur dus nog beginnen aan 'vier dagen zwemmen'. Kinde ren tot 10 jaar zwemmen dagelijks 250 meter, oftewel tien baantjes. Wie ouder is, moet de dubbele afstand afleggen. foto Mark Neelemans URG SLUISKIL IBBNADERvTRDTBaH In de krant van gisteren is gemeld dat de organisatie van het geflopte Hulster dancefestival Nine O'clock in handen was van het drietal Phil Verheij, Jasper Bakker en Ronnie van Craenenbroeck. Dit is onjuist. Uit officiële stukken van de Kamer van Koophandel blijkt dat Verheij en Bakker bestuurders van de orga niserende stichting Nine O'clock zijn. Van Craenenbroeck was korte tijd als vrijwilliger bij het festival betrokken, maar kan dus niet wor den omschreven als organisator of bestuurslid van Nine O'clock. OOSTB De gemeente Sluis heeft gisteren de site www.vrijwilligaandeslag.nl ge lanceerd. Daar kunnen zowel vra gers als aanbieders van vrijwilli gerswerk zich melden, en zo aan el kaar gekoppeld worden. De komst van de website is het re sultaat van het aanwijzen van een 'sociaal makelaar' binnen de ge meentelijke organisatie. Die heeft als taak vraag en aanbod op het ge bied van vrijwilligerswerk bij el kaar te brengen. Diederik Benjaminsz uit Sluiskil en Yvonne Korstanjeve^ uit Hoek, leden van de Bonte Avond Club (BAC) in Sluiskil, zijn doorgedron gen tot de halve finale van het lan delijke songfestival voor ouderen. De voorronde in Almere waaraan ze zondag meededen, telde zestien deelnemers van 55 jaar of ouder. Vier zijn er doorgegaan naar de hal ve finales. Die worden gehouden in Hoofddorp (20 november) en in Houten (22 november). MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg heeft gisteren een 56-jarige vrouw uit Koewacht een taakstraf van honderd uur en een rijontzegging van een jaar, waar van negen maanden voorwaarde lijk, opgelegd. Op 2 juni vorig jaar reed de vrouw zonder snelheid te minderen door een rood licht op de kruising van de Haarmanweg en de N61 bij Ter- neuzen. Daarbij reed ze tegen een politie wagen aan. De bestuurder van die auto liep een gecompliceerde bek kenbreuk op en kan niet meer wer ken. Volgens de vrouw had ze last van de laagstaande zon en dacht ze dat het verkeerslicht op groen stond. Tegen de vrouw was een taakstraf van 180 uur en een rijontzegging van een jaar, maar dan voorwaar delijk, geëist.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 33