zeeland 119 Witteveen Van Dommelen mosterdgeel nog wel 50% I ir VERBOUWING! korting ALLES MOET WEG ov onze slaavafdehna Poppenspeler in Ontmoetingskerk Israël-lezing in kerk Nieuwland Pannatoernooi in Dauwendaele Westkappelaar wint Kustvissen junioren 2e meter Interkerkelijke winkel viert feest www.vanbellewonen.nl dinsdag 25 oktober 2011 „Binnen de kortste keren stond het helemaal vol publiek. De meesten vonden het niks. Ergens snap ik dat wel, maar vergeet niet de lelijke kinderkopjes die er vroeger lagen. En straks ziet het er helemaal anders uit." „Van de zomer was het al zo sfeervol. Eindelijk niet meer die auto's die twin tig boulerondjes achter elkaar reden en over het park scheurden, maar men sen die heerlijk flaneerden. Het terras zat constant vol." EB8S38S5S5S£B59S5ESSZaE5g3553S men worden dat. De grond erom heen wordt bijna even geel als de rest van het Bellamypark. En dan komt natuurlijk de fontein terug. De restauratie is weliswaar afge rond, gelukt ook, maar de kleur is nog niet zoals de gemeente het wil. Die zou de fontein het liefst zien in dezelfde kleur als het stand beeld van Michiel de Ruyter, maar de bronstoevoeging valt niet te combineren met het chloor dat in het fonteinwater zit. Het testen duurt dus nog even. Ondernemers hoor je echter niet klagen. Integendeel; de samenwer king met gemeente en werkman nen verloopt ditmaal vlekkeloos. Als er al overlast is, dan stemmen de stratenmakers hun werk af op openingstijden van horeca. Daar kunnen zij op hun beurt op vrij dagmiddag een biertje komen ha len. En toen de terrasstenen nog niet waren gelegd, maakten café eigenaren gewoon een tropisch ter rasje tussen al'dat zand. „Ie moet van de nood een deugd maken, nietwaar", zegt Ferry van Dommelen van brasserie Ferry aan het Bellamypark. In Breda, waar hij voorheen een horecazaak had, kreeg hij eerder te maken met een grote herinrichting. „Al ver liep de samenwerking daar lang niet zo voorspoedig als hier. Ons terras was gewoon voor het sei zoen klaar, voor Pasen kon ieder een doen wat 'ie wilde. Pérfect!" O ja, Van Dommelen had ook al klagende gasten over het gele as falt in zijn zaak zitten. „Maar dan zeg ik: jongens, je moet je voorstel len hoe het eruit ziet als het straks klaar is. Met de fontein, de boom pjes, de lampjes rondom het park. Van de zomer was het al zo sfeer vol. Eindelijk niet meer die auto's die twintig boulerondjes achter el kaar reden en hier over het park scheurden, maar mensen die heer lijk flaneerden. Het terras, en niet alleen dat van mij, heeft constant vol gezeten. En dan was het slecht weer, kun je nagaan. Vlissingen krijgt nu echt een hart." in Vlissingen is in elk geval niet zo grijs als de pleintjes die de laatste jaren werden heringericht. foto's Ruben Oreel MIDDELBURG Poppenspeler Matthijs Vlaardinger- broek komt met zijn nieuwe voor stelling naar de Ontmoetingskerk in de Oosterscheldestraat. Op woensdag 26 oktober geeft hij een show met verschillende buik- spreekpoppen. De poppen beleven allemaal een eigen avontuur en in spraak van de kinderen is toege staan. Kinderen vanaf vier jaar zijn wel kom van 14.00 tot 15.30 uur. De toe gang tot de kerk is gratis. NIEUW- EN ST JOOSLAND Dominee A. van der Ploeg geeft morgen om 19.30 uur in de kerk van Nieuw- en Sint Joosland een le zing over 'De plaats van Israël in de (heils)geschiedenis'. Hij is eme ritus-predikant van de Protestant se Gemeente in Oosterland, werkte als predikant in Bruinisse en als le raar godsdienst en maatschappij leer in Goes. Zijn doctoraalscriptie ging over Philippus Samuël van Ronkel, een rabbijnenzoon die pre dikant werd in de NH-Kerk. MIDDELBURG Het jongerenwerk van Stichting Welzijn Middelburg organiseert woensdag 26 oktober een panna toernooi in Dauwendaele. Op het parkeerterrein bij het winkelcen trum komt een kooi te staan, waar de spelers door middel van truq'es hun tegenstander proberen af te troeven. Het toernooi duurt van 14.00 tot 18.00 uur en de deelname is gratis. Er wordt in drie leeftijds categorieën gespeeld. WESTKAPELLE Kees Gillissen uit Westkapelle werd afgelopen weekeinde Neder lands kampioen kustvissen in de leeftijdscategorie tot 17 jaar (A-ju nioren). Zijn dorpsgenoot Mart Ver- hage eindigde als tweede bij de B-junioren. Bij de dames eindigde Christel Verhage uit Westkapelle als zevende. De drie zijn lid van de hengelsportvereniging Westkapel le. Het NK vond plaats in de Dïntel- haven in het Eurpoortgebied. Geldig op de hele Desso tapijtcollectie' i a- i i.oe i S5r i.m.u v öe AivJAasler') Bergen op Zoom Goes Koudekerke I Kruiningen www.tmcbinnenhuisadviseurs.nl MIDDELBURG - De interkerkelijke werkgroep Vrouwen in Zeeland Helpen viert deze week het drieja rig bestaan van Talent, haar win kel met tweedehandskleding aan de Nieuwstraat in Middelburg. Volgens de werkgroep wordt er niet alleen veel kleding verkocht, er wordt ook veel 'oude' kleding gebracht die verkocht kan worden. Tijdens de feestweek, die vandaag begint en tot en met zaterdag duurt, krijgt iedere klant een ca deautje. Donderdag is er van 10.30 uur tot 11.30 uur een modepresen tatie in de Gasthuiskerk aan de Lange Delft. De opbrengst van de verkoop gaat volledig naar één van de projecten in Zambia van Vrou wen in Zeeland Helpen. www.vrouweninzeelandhelpen.nl. I E hoog oplopende kortingen ff Lk tot 70% wegens leegverkoop. Pres. Rooseveltiaan 772 4382 NB Vlissingen Tel. 0118-416188

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 19