Zeeland PZC Aansluittijden fast ferry verslechteren Proef reflecterend beton Serooskerke Typen y WALCHEREN 20 en 21 18 en 19 Kinderen hebben ook deze week een bomvol programma almanak Dinsdag 25 oktober 2011 Het knopkaasje kan niet Zeeuwser Vliegveld mikt op aanleg harde baan in 2012 17 Tip? walcheren@pzc.nl BWMMWWBaSg MINUTENWERK NS voeren 11 december nieuwe dienstregeling in, nog geen maatregelen in het verschiet door Harmen van der Werf breskens - De aansluittijden van de fast ferry Breskens-Vlissingen op de trein in Vlissingen en an dersom verslechteren met ingang van zondag 11 december. De Ne derlandse Spoorwegen (NS) voe ren dan landelijk de nieuwe dienst regeling in. Van grote veranderingen in de ver trek- en aankomsttijden van de treinen in Vlissingen is geen spra ke. Het gaat om minuten. Zo ko men treinen met ingang van de nieuwe dienstregeling één minuut later in Vlissingen aan. Vervolgens vertrekken ze eerder, de intercity naar Amsterdam twee minuten en de stoptrein naar Roosendaal drie minuten. Hoe klein de wijzigingen ook zijn, voor de aansluiting op de fast fer ry kunnen die wel ingrijpend zijn. De overstaptijden van het veer op de trein worden zeer klein; zes mi nuten voor de intercity en vier mi nuten voor de stoptrein. En dat ter wijl Veolia eind 2010 de vertrektij den van de veerboot vanuit Bres kens al twee minuten heeft ver vroegd. Veolia vaart op Breskens-Vlissin gen in opdracht van de provincie. Die heeft bepaald dat de overstap- tijd zeven minuten moet zijn. Van Breskens naar Vlissingen wordt de ze tijd niet meer gehaald vanaf 11 december. Toch denkt Veolia-woordvoerster Suzan van Beek dat zich geen 'ech te problemen' zullen voordoen. „Die zeven minuten komt nog uit de tijd van voor de ov-chipkaart, toen reizigers nog de kans moes ten hebben een treinkaartje uit de automaat te kopen. Het is nu een kwestie van inchecken en doorlo pen." Ad van Liere, coördinator fast fer ry bij de provincie, spreekt van 'nog net redelijke overstaptijden'. Het wordt volgens hem in de loop van 2012 wel lastig als de hogesnel heidslijn Breda-Antwerpen in be drijf komt en er twee intercity's tussen Vlissingen en Amsterdam kunnen gaan rijden. De NS willen dan een strakke halftiursdienst in voeren, waardoor in Vlissingen 'te lange overstaptijden' ontstaan, al dus Van Liere. „Dat is nog niet op gelost." Niet alleen aansluittijden op het veer veranderen per 11 december. Zeker zo ingrijpend is dat de inter city Vlissingen-Amsterdam niet meer via Schiphol rijdt, maar via Haarlem. MIDDELBURG - De sportieve kinderen konden gisteren in de gymzaal Molenwater hun geluk niet op. Stichting Welzijn Middelburg (SWM) had daar een heuse zeskamp georganiseerd. Dat de kinderen zich deze herfstvakantie so wieso niet hoeven te vervelen, is wel duide lijk. Heel de week heeft de SWM activiteiten op de agenda staan. Vanavond wordt er brood gebakken, woens dag is er een golfclinic, donderdag is er een 4 tegen 4 voetbaltoernooi en een filmavond en vrijdag een multibaltoernooi. Zaterdagavond wordt de herfstweek afgeslo ten met een halloweenfeest in jeugdhonk De Poort. foto Ruben Oreel door Annemarie Zevenbergen serooskerke - De provincie Zee land begint een proef met sterk re flecterende betonnen banden. Deze witte, natuurstenen banden worden deze week gelegd in het kruispunt waar de nieuwe rond weg rond Serooskerke de Molen weg kruist. Eind van de week moet het werk gereed zijn. Reflecterende banden op zich zijn niet nieuw, maar wel de toevoe ging van een bepaald soort parels dat die de reflectie extra versterkt. Volgens Aard Wondergem van de provincie gaat het om een pri meur voor de provincie. „We zien dit dan ook als proef De banden zorgen niet alleen voor extra ver keersveiligheid, maar kunnen ook een besparing op verlichting bete kenen. Als de banden inderdaad doen wat wij ervan verwachten, kan het aantal lichtmasten op de plekken waar de banden liggen, XnMH&eSSSaBMNBggSI Tip? redactie@pzc.nl verminderd worden. Dat betekent energiebesparing en dus verminde ring van C02-uitstoot. We gaan bekijken of we die banden ook op andere kruispunten in de provin cie kunnen toepassen." De reflectiebanden komen in de middengeleider in het nieuwe kruispunt in de Molenweg. De werking is simpel: door verlich ting van autolampen reflecteren die banden door de toegevoegde parels meer dan normaal. Tijdens één van die zeldzame rustige momenten op de redactie van deze krant gingen nog eens wat oude ver halen over tafel. Het begon allemaal met de beschadigde toetsen van het nog vrij nieuwe toetsenbord van de verslaggeefster. Dat zal ongetwijfeld te maken hebben met de tijd dat zij nog tikte op ouderwetse typemachi nes met vellen papier erin, luidde het vermoeden. Een collega van middel bare leeftijd - die zelfde term oudere jongere verkiest - had die tijd ook nog meegemaakt. Zijn hele schoolpe riode had hij op een oude Erika ge werkt, tot en met het eindexamen journalistiek aan toe. Zo deed elke collega een duit in het zakje. Een nog jonge verslaggeefster kon zich de elektrische schrijfmachines nog wel herinneren. Geheel passend bij zijn leeftijd mengde de stagiair - de tie nerjaren net ontgroeid - zich vrolijk in het gesprek: „Een schrijfmachine?"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 17