Fel debat in China na dood peuter 81 buitenland ANCSTCULTUUR Woede om massaal negeren van tweemaal overreden meisje Bangkok deels overstroomd i Murdoch betaalt aan familie Milly Dowler Honger bedreigt 6 miljoen Koreanen St Paul's Cathedral sluit om Occupy Dorp Nigeria eist miljoenen van Shell Overstroming treft 120.000 Mexicanen Een peuter die twee keer werd overreden en aan haar lot overgelaten, maakt een debat los over het moreel verval in China. De twee chauffeurs zijn opgepakt. De Chinese peuter die vo rige week tweemaal werd overreden, maar door voorbijgangers werd genegeerd, is gisteren overle den. Het droeve lot van het 2-jari- ge meisje, dat heel vroeg in de och tend bezweek aan hersenfalen, heeft geleid tot felle debatten over het moreel verval in China. De gruwelijke beelden van de be wakingscamera's die hadden vast gelegd hoe Wang Yue vorige week werd overreden, vonden hun weg naar televisie en internet en heb ben een storm van verontwaardi ging doen opsteken. Yueyue, zoals haar bijnaam luidt, drentelt op de bewakingsbeelden door een winkelstraat in de zuide lijke stad Foshan als ze wordt aan gereden door een bestelauto. De bestuurder'lij kt te remmen, maar geeft dan weer gas en overrijdt het gevallen meisje ook met zijn ach terwiel. Terwijl ze hevig bloedend op straat achterblijft, laten acht tien voorbijgangers haar links lig gen. De zwaargewonde hummel wordt door een andere bedrijfs auto zelfs voor een tweede keer ge raakt. Dan pas ontfermt een vuil nisman zich over haar. Het overlijdensbericht van het meisje heeft een nieuwe ronde van maatschappelijk en persoon lijk gewetensonderzoek ingeluid. Veel Chinezen beschouwen het lij den van het meisje als het toon beeld van het door de toegeno men welvaart weggesleten gewe ten van hun landgenoten. „We gedragen ons allen als voorbij gangers", klinkt het op sociale net werksites. Veel mensen zijn woe dend over wat zij beschouwen als nalatigheid van de passanten. „Echt, wat is er aan de hand met onze samenleving?", aldus Xiao- zhongooi op het microblog Wei- bo. Volgens hoogleraar religie Li Xiang- ping is het te gemakkelijk om de schuld op anderen te schuiven. „Wie heeft tenslotte een treurig verschijnsel als dit veroorzaakt? De overheid? De rijken? Of is het onze eigen onverschilligheid?" Anderen vinden het te gemakke lijk om de passanten de schuld te geven. Ze wijzen erop dat helpers van mensen in nood in het verle den de dupe werden van juridi sche procedures, die werden aange spannen door de slachtoffers. Di verse barmhartige Samaritanen kregen forse boetes als 'dank' voor hun inspanningen. Sommige bloggers stellen dat de wet moet worden aangepast om dit soort misstanden in de toe komst te voorkomen. De politie heeft de bestuurders van beide bedrijfsauto's aangehou den. zie onze website:buitenland Bekijk de schokkende beelden van het overreden meisje zaterdag 22 oktober 2011 BANGKOK - Een meisje belt vanaf een ondergelopen bushalte in Bang kok. Het noorden van de Thaise hoofdstad is deels blank komen te staan nadat sluizen werden geopend om het water naar zee te laten stro men. De afwateringskanalen konden de vloed niet aan en stroomden over. Premier Shinawatra riep de in woners van de circa 15 miljoen men sen tellende agglomeratie op uit voorzorg hun spullen naar hoger ge legen plekken te brengen. Bewoners hamsteren voedsel en water. foto Sakchai Lalit/AP LONDEN News International, het bedrijf van mediamagnaat Rupert Murdoch, heeft ingestemd met een betaling van 2,3 miljoen euro aan de familie van Milly Dowler. Het 13-jarige meisje verdween in 2002 en werd la ter vermoord aangetroffen. Een me dewerker van schandaalkrant News of the World, eigendom van Mur doch, brak in op de voicemail van Milly. In juli besloot Murdoch na meerdere schandalen News of the World op te heffen. PEKING In Noord-Korea worden 6 miljoen mensen met de hongerdood be dreigd. Dat meldde de VN-coördi- nator voor noodhulp gisteren in Pe king na een bezoek van vijf dagen aan het geïsoleerde land. De dage lijks verkregen hoeveelheid voed sel is van 400 gram per persoon ge halveerd naar slechts 200 gram. Noord-Korea heeft jaarlijks in to taal 5,3 miljoen ton voedsel nodig. Elk jaar komt het land na de oogst 1 miljoen ton tekort. LONDEN De Londense St Paul's Cathedral sluit voor het eerst in de moderne geschiedenis zijn deuren voor het publiek. De betogers van Occupy die bij de kerk kamperen, zijn de re den. Dat heeft de kathedraal giste ren bekendgemaakt. Meer dan 200 activisten die geïnspireerd zijn ge raakt door Occupy Wall Street, be zetten sinds zaterdag het terrein. Het kerkbestuur veroordeelt de ac tie niet, maar hoopt dat de betogers zich geweldloos terugtrekken. LAGOS Een Nigeriaans dorp in de olierijke Nigerdelta eist voor de Amerikaan se rechter omgerekend ruim zeven honderd miljoen euro van Shell. Het Brits-Nederlandse oliebedrijf moet met dat bedrag de schade die het jarenlang toebracht aan het mi lieu vergoeden. Het dorp Ogale be schuldigt Shell van 'moedwillige' nalatigheid in de vijftig jaar dat een dochteronderneming van het bedrijf olie wint in het arme ge bied. Shell heeft niet gereageerd. VILLAHERMOSA Overstromingen in de Mexicaanse staat Tabasco hebben 120.000 men sen getroffen. De overstromingen in de regio zijn de ergste sinds 1995. De noodsituatie ontstond toen rivieren buiten hun oevers tra den na hevige regenval sinds het begin van deze maand. In 12 ge meenten is de noodtoestand uitge roepen, meldde president Felipe Calderón gisteren. De gedupeerden in de regio krijgen kleren en medi camenten uitgereikt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 8